جنگ اقتصادی

آمریکا جنگ اقتصادی علیه لبنان به‌راه انداخته/ لزوم موضع ملی یکپارچه علیه دخالت‌های واشنگتن

نایب‌رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با اشاره به جنگ اقتصادی دولت آمریکا علیه این کشور تأکید کرد که هدف آمریکا از این کار باج‌خواهی سیاسی و سلطه بر لبنان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، به نقل از العهد، شیخ علی دعموش نایب‌رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: مسئولیت دولت این است که علل و عواملی را که باعث می‌شود تا جوانان و عموم مردم احساس یأس یا افسردگی یا مهاجرت کنند، رفع و برای ایجاد فرصت‌های شغلی و تشویق قشر جوان برای تولید و حل‌وفصل بحران‌ها تلاش کند.

وی افزود: لبنان توانمندیها و امکانات زیادی دارد، اما این امر نیاز به مدیریت کارآمد دارد، زیرا ضعف ما در سوء مدیریت این کشور و مشکلات اقتصادی و مالی است که آمریکا آن را با به‌راه انداختن جنگ اقتصادی و تحریم‌ها و اقدامات علیه بانک‌ها و نهادها و افراد با هدف باج‌خواهی و سلطه‌گری بر لبنان تشدید کرده است.

وی افزود: برای مقابله با این چالش‌ها و مشکلات به‌ویژه دخالت آمریکا در امور مالی لبنان لازم است که یک موضع ملی و فراگیر در رد قیمومیت آمریکا بر لبنان اتخاذ شود و به سلطه‌گری مالی آمریکا علیه لبنان پایان داده شود. دولت هم باید به مسئولیت‌های خود برای رسیدگی به وضعیت مالی و اقتصادی عمل کرده و به‌سرعت در مسیر رسیدگی به پرونده بازی با قیمت پول ملی و سایر پرونده‌های لاینحل وارد عمل شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *