×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

ابراهیم رئیسی بازهم بر ۳ برابر شدن یارانه تاکید کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز،حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که در جمع مردم قزوین و در سالن شهید بابایی این شهر سخن می‌گفت، با بیان اینکه افتخار خدمت‌گذاری برای مردم از افتخارات بزرگ است، گفت: من خوب می‌دانم این احساسات مردمی تعلق به شخص من ندارد، بلکه به سرباز امام و انقلاب تعلق دارد.
وی با بیان اینکه ما براساس آموخته‌های خود از امام و قانون اساسی می‌خواهیم دولتی در تراز دولت اسلامی برای خدمت‌گذاری به مردم تشکیل دهیم، گفت: افتخار و عزتی که امروز ملت ما در منطقه و سطح جهان دارد، به برکت حضور مردم است. افتخاری مثل هواوفضا، نانوتکنولوژی از افتخارات بزرگ است، اما وضعیتی که امروز ما شاهد آن هستیم، قابل تحمل نیست و وضعیت اجتماعی و اقتصادی به هیچ عنوان مورد رضایت مردم نیست.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: قزوین قطب صنعتی کشور است و شهرک‌های صنعتی بسیاری و مراکز تولیدی زیادی در قزوین مستقر است، اما بسیاری از مراکز تولیدی قزوین تعطیل شده است. امروز پدرها از خانواده خود احساس خجالت می‌کنند. امروز ۴۱ درصد از کارگاه‌ها تعطیل یا نیمه تعطیل شده‌اند. به تعبیر وزیر صنعت ۵۰ درصد از ظرفیت صنعتی کشور فعال است، آیا این شرایط برای کارگران و برای تولید کشور شایسته است؟ نه، این شرایط محصول بی‌تدبیری و ضعف مدیریت است.
حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به وضعیت رکود، اظهار داشت: وجود تحصیل کرده‌های بیکار حاصل بی‌تدبیری دولت است. سخن ما این است که آیا استمرار این شرایط به نفع مردم است؟ باید شرایط را به نفع مردم و کارگران و تولیدکنندگان تغییر داد. نگاه به مردم و نگاه به بیرون مرزها و نگاه به ظرفیت‌های کشور باید اصلاح شود.
وی تصریح کرد: باید باور کنیم که مردم توانمند هستند و اگر میدان به آنها داده شود، می‌توانند از مشکلات اقتصادی و معیشتی گره‌گشایی کنند. بیگانگان گره از کار کدامین ملت گشوده‌اند که مردم ایران دومی آن باشند. بیگانگان کجای دنیا گره‌گشایی کردند؟ چشم داشتن به گره‌گشایی دیگران خطاست.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: برخی ایجاد تردید کردند و گفتند مگر می‌شود یک میلیون شغل در کشور ایجاد کرد؟ شما نمی‌توانید. ما اعلام می‌کنیم که توانایی آن را داریم. این سخن شعار انتخاباتی نیست، حقیقت است. آقایان محترم ما ظرفیت‌های بسیاری داریم. ظرفیت‌های عظیمی مانند ۳ هزار کیلومتر ساحل در ارتباط با در یا داریم. در کشورهای اروپایی ۵۰ درصد از درآمد ناخالص ملی‌شان از دریاست، اما سهم ما از استفاده دریا تنها ۲ درصد است.
حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: شرایط خوزستان را باید درک کرد. این شرایط قابل پیشگری نبود؟ قابل پیش‌بینی نبود، چرا؟ چرا حالا که به اینجا رسیده مدیران به آنجا می‌روند.
وی با اشاره به مشکل ازدواج جوانان گفت: ما در کشور ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج داریم. دختران ما می‌گویند این پسرها شغل ندارند؛ خب این مشکل پسران ما قابل حل است، چرا از ظرفیت‌ها برای رفع مشکل جوانان بیکاران استفاده نمی‌کنیم؟ مثلا در استان قزوین و در بخش کشاوزی می‌گویند مشکل کم آبی داریم. مشکل کم آبی نیست، مشکل بی‌تدبیری است. چرا چهار سال کشور را معطل گذاشتید که دیگران از زندگی مردم گره‌گشایی کنند.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: امروز فرهنگیان عزیز شغل مبارک و مقدسی که در جایگاه تربیتی دارند، با مشکل مواجهند. یک فرهنگی برای وام مشکل دارد، اما صندوق معلمان را عده‌ای چپاول‌گر به یغما بردند، آن هم جلوی چشم مردم این وضع قابل تحمل نیست. جوانان ما در صف وام ازدواج هستند، اما می‌گویند کمبود نقدیندگی داریم.
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: نقدینگی کجا رفته؟ ردیابی کنید و به مردم توضیح دهید. برخی که سابقه بدحسابی در نظام بانکی دارند نقدینگی را می‌گیرند و دلالی می‌کنند.همه اینها از ضعف مدیریت اقتصادی و اجرایی است. مردم خودشان در روز انتخابات ضعف مدیریت اجرایی و بی تدبیری اجرایی را جبران خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: رقیب دولت فعلی عملکرد ۴ساله اوست. این وضعیتی که در آسیب‌های اجتماعی داریم باید با اقدام جهادی و مدیریتی مردمی تمام مشکلات را حل کرد. ما اعلام کردیم، می‌خواهیم دولت کار داشته باشیم، این یعنی اینکه دولت اهل کار باشد، نه اینکه دولت خودش تاجر باشد و شرکت داشته باشد و برای خودش کار کند. دولت باید اهل کار باشد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: یک آقایی گفته من اعتباری که گفتم برای اشتغال جوانان باید در نظر گرفت را کجا می‌خواهم بیاورم، پاسخ می‌دهم از همین ظرفیت‌هایی که کشور که شماها آن را نمی‌بینید.
حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: پاسپورت ایرانی متعلق به ایرانی است. باید کرامت داشته باشد، باید عزت داشته باشد، باید محترم باشد. وعده‌هایی که گفتند، امروز پیش روی ماست، ما حرف انتخاباتی نمی‌زنیم. من می‌گویم آقایان باید وعده‌های‌شان را پاسخگو باشند. من جایی اتوبوسی نمی‌روم. یکسال است در آستان قدس هستم، در یک سال گذشته تغییر رویکرد دادیم و امروز هر کسی وارد مشهد می‌شود رضایت را احساس می‌کند.
وی ادامه داد: تحول در نظام اداری ضروری است. رئیس دولت و وزرا باید مدعی فساد باشند. رئیس‌جمهور باید پیش از قوه قضائیه با فساد برخورد کند. باید اولین مدعی باشد. نظام اداری صالح و سالم می‌تواند در کشور نقش‌آفرین باشد. نیازمند تحول در مدیریت اجرایی هستیم، این تحول در نظام اقتصادی کشور هم لازم است.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: به دو روش می‌توان به محرومین کمک کرد، یک اینکه به ثروتمندان پول برسانیم، امکانات بدهیم. شاید فقرا به نوایی برسند. ما این نگاه را قبول نداریم و می‌گوییم که باید تمام فرصت‌ها در اختیار همه مردم قرار بگیرید. شاید یک جوان فرهیخته در یک روستای قزوین به اختراع بزرگی برسد. باز هم می‌گویم یارانه‌ها باید برای محرومین تا سه برابر افزایش پیدا کند و قطعا همین‌طور خواهد شد.
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه آقایان آمار می‌دهند و می‌گویند درآمد کشور را افزایش داده‌ایم، تصریح کرد: می‌گویند مالیات گرفته‌ایم، بگویند از چه کسانی مالیات می‌گیرید، از یقه سفیدها که مالیات نمی‌دهند هم گرفته‌اید؟ یا اینکه چند بار پیاپی از فقرا و کاسبان ضعیف گرفته‌اید.
وی ادامه داد: بارها اشک چشم مادرانی و همسرانی را دیده‌ام که می‌گویند زندگی شیرین و بانشاط داریم، اما همسرم بیکار است. این وضعیت قابل قبول نیست. ما آمده‌ایم که اگر مردم خواستند با تمام قدرت مشکلات را رفع کنیم. گفتند ستاد تشکیل دهید، گفتم هر کدام از مردم خودشان یک ستاد هستند و حاضر نیستم در این مسیر وام‌دار هیچ شخصی هیچ حزبی و هیج گروهی جز مردم باشم.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: تک تک مردم ستاد انتخاباتی می‌توانند باشند و همین‌طور است، چون ما تنها به مردم وام‌دار هستیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.