×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

احقاق حق یا تضییع حقوق مردم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، مهدی بهرامی در یادداشتی نوشت: متاسفانه همزمان با برپایی میزخدمت شاهد اتفاقاتی بودیم که دقایقی از میز خدمت را به میز اعتراضات انتخاباتی بدیل کرده و از زمان در دسترس مردم برای ‌ مشکلات و مطالبات خود به مسئولین، کاست.

کسانی که دم از احقاق حق مردم باقرشهر و کهریزک می‌زدند در اقدامی نابجا اعتراض خود را به جایگاهی اشتباه آورده و موجب تضییع حقوق دیگر افراد حاضر و در نهایت فوت قسمتی از زمانی شدند که برای بیان مطالبات مردم به مسئولین حاضر در نظر گرفته شده بود.

این افراد که متشکل نامزدهای انتخاباتی، لیدرها و عده‌ای از شهروندان بودند اگر قانون را می‌دانستند مطالبه خود را امروز، در این برنامه و به مسئولین بخش انتقال نمی‌دادند چرا که از رسیدگی به مسئله‌ی اعتراض به ابطال انتخابات در حیطه‌ی اختیارات مسئولین بخش از قبیل بخشدار و امام جمعه نمی‌باشد.

با وجود اینکه این نکته بارها توسط بخشدار و امام جمعه بخش کهریزک به این افراد گوشزد شده و امضاهایی که جمع کرده بودند نیز از ایشان برای انتقال به رده‌های مرتبط دریافت شد، خشم افراد حاضر خاموش نشده و موج اعتراضات برای مدت زمان زیادی آرام نشد.

نکته تامل برانگیز ماجرا متخلفینی است که در جمع حاضر دیده می‌شدند و باید گفت بار دیگر با اقدام اشتباه و انجام تخلف آشکار حق مردم و قسمتی از زمان که در اختیار ایشان قرار گرفته بود را ضایع کردند.

بر هیچکس پوشیده نیست که نبود شورای اسلامی شهر در کهریزک و باقرشهر تبعاتی خواهد داشت و مردم در حوزه‌های مختلفی متضرر خواهند شد اما سوال اینجاست که آیا انجام تحرکات بی‌نتیجه و هوچی‌گری نتیجه‌ای خواهد داشت؟ بهتر نیست اعتراض خود را با ارائه‌ی مستندات به ارگان مربوطه انتقال دهیم و از چنین اتفاقاتی جلوگیری کنیم؟

همه‌ی ما شهروندان باقرشهر و کهریزک شاهد اتفاقات تلخ در هفته‌های گذشته و تخلفات گسترده‌ی عده‌ای سودجو در کارزار انتخابات بودیم که مستندات آن در ابتدا به هیئت نظارت شهرستان و در ادامه به همراه رای ابطال انتخابات کهریزک و باقرشهر به هیئت نظارت استان ارسال شد.

جالب اینجا است که پس از صدور رای از جانب هیئت نظارت استان به سراغ مسئولین بخش آمده و تایید انتخابات را از ایشان طلب می‌کنند؟ مگر این افراد انتخابات را باطل کرده‌اند که حال نتیجه را تغییر دهند؟ از آن گذشته دلیل این ابطال چه بوده است؟ هیئت نظارت استان بر چه اساسی انتخابات این دو شهر را باطل کرده است؟

برخی حاضرین مسئولین را مقصر اصلی ابطال انتخابات قلمداد می‌کردند، بدون توجه به آن‌که مقصر اصلی در این مسئله نامزدهای متخلف و افرادی هستند که رای خود را به مقداری ناچیز فروخته و از انجام هیچ تخلفی فروگذار نبودند و متاسفانه عده‌ای از آن‌ها امروز در جمع معترض دیده می‌شدند.

عده‌ای نیز خواستار برخورد با متخلفین بودند که مطالبه‌ای به حق بوده و این مسئله باتشکیل پرونده قضایی برای افراد خاطی در حال رسیدگی است.

 

 

انتهای پیام/*

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.