×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

ادعایی درباره تلاش مخالفان فکری سردار سلیمانی برای کنار زدن ایشان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز به نقل از آخرین خبر، معاون اسبق اداره سیاسی سپاه پاسدارن در گفتگو با انصاف نیوز می گوید: سردار سلیمانی از نادر فرماندهان سپاه هستند که یک روش و منشی را در دوران جنگ و پس از آن داشتند و آن روش و منش ایشان مورد اقبال جامعه قرار گرفت.

بخش هایی از اظهارات سردار عزلتی مقدم، که روزگاری معاون اداره سیاسی سپاه پاسدارن بوده است را در ادامه بخوانید؛

*چون من با بچه‌های لشکر ۴۱ ثارالله ارتباط داشتم آقای سلیمانی را نزدیک‌تر می‌شناختم. شما اگر بخواهید او را ملاک قضاوت قرار دهید و بگویید تمام فرماندهان سپاه و کلیت سپاه چنین است، می‌گویم نه! اینچنین نیست؛ ایشان جزو نادر فرماندهان سپاه هستند که یک روش و منشی را در دوران جنگ و پس از آن داشتند و آن روش و منش ایشان مورد اقبال جامعه و در وهله‌ی اول استان کرمان که هم‌رزم ایشان بودند و در جنگ کنارش جنگیدند قرار گرفت. این اقبال بعد از کرمان به جامعه منتقل شد، چون ایشان بعدا فرمانده‌ی نیروی قدس شد و آن روش و منش را باخود داشت. یعنی جزو نیروهایی بود که اصلا با نگرش و منش فرماندهان بعد از جنگ سپاه فرق می‌کرد و تا آخرین روز هم فرق می‌کرد.

*ببینید ایشان راجع به احمدی نژاد چه مواضعی داشت؛ راجع به دولت آقای خاتمی ببینید چه مواضعی داشت. ایشان را مردم با فرماندهان شهید جنگ مثل شهید خرازی، شهید باکری و اینها مقایسه می‌کردند و در آنها مردم‌گرایی، صداقت، عدالت طلبی، دلسوزی، ساده‌زیستی، فداکاری و ریاکار نبودند برجسته بود.

*یکی از فرماندهان سپاه مورد بی مهری قرار گرفت، سردار سلیمانی بشدت ناراحت شد و از خود واکنشی نشان داد که چرا باید با ایشان چنین برخوردی کنند؟! بروید ببینید دیگر کدام‌یک از فرماندهان چنین واکنشی داشتند!

*یا در مسائل ۸۸ بچه‌هایی از سپاه که در آن سال مورد بی‌مهری واقع شدند و متهم شدند –چون تنها می‌گفتند ما با احمدی نژاد مشکل داریم ونه کسی دیگر- سپاهی‌هایی که ۳۰ سال در سپاه بودند و خدمت کردند و از منافقین و از صدام چوب خوردند، آقای سلیمانی اینها را مورد حمایت خود قرار داد.

*{در پاسخ به این سوال که چه شد که به قول شما برخی بعد از ۸۸ مورد بی‌مهری قرار گرفتند و از سیستم کنار گذاشته شدند اما سردار سلیمانی نه؟}: اتفاقا مخالفان فکری ایشان خیزی برداشتند که ایشان را کنار بگذارند. اعتقاد من این است که رهبری نگذاشتند، طبق اطلاعاتی که دارم این را می‌گویم؛ خودش هم آدم بادرایتی بود. اگرنه خیز برداشته بودند که ایشان را هم کنار بگذارند.

*می‌خواهم این را عرض کنم که آقای سلیمانی شاخصی نادر است. به نظر من مجموعه‌ سپاه فعلی بهترین بهره‌برداری را می‌تواند بکند به شرطی که منش و مرام ایشان را در پیش گیرد؛ فهمیدند که مردم این شیوه را دوست دارند.

* از سیاسیون بپرسید سردار سلیمانی چه مواضعی داشته است؟ چپ و راست می‌دانند. مردم هم به هرحال با این سیاسیون ارتباط دارند و می‎فهمند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.