×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

ارتقای شهرداری کهریزک از درجه ۵ به ۷

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ مهندس نعمت زاده، شهردار کهریزک، از ارتقای درجه شهرداری کهریزک از درجه ۵ به درجه ۷ توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیریهای انجام شده در دوره پنجم مدیریت شهرداری کهریزک در اقدامی مثبت و در راستای برآورده شدن خواست های شهروندان، شهرداری با دو درجه ارتقاء زمینه‌ی مناسبی را برای پیشرفت و توسعه شهر کهریزک بدست آورده است.

وی ارتقای درجه شهرداری کهریزک را پدیده‌ای مبارک برای شهر، شهروندان، مجموعه شهرداری دانست و اظهار کرد: عدم ارتقای درجه شهرداری موجب شده بود که میزان اعتبارات متعلقه به این شهر کمتر از ظرفیت اختصاص یابد و باعث تضییع حقوق به حق شهروندان شود. ولی با ارتقای نمودار سازمانی جدید شهرداری بر اساس درجه ۷، شهر و شهروندان شاهد ارائه خدمات مطلوب تر عمرانی و شهری از سوی شهرداری خواهند بود.

مهندس نعمت زاده اظهار داشت: تعیین درجه شهرداری کهریزک و ارتقای آن‌ بر مبنای ضوابط و سه مولفه مهم درآمد مستمر و خالص شهرداری، جمعیت شهر و موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری بوده است.

گفتنی است هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ی بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی فراهم تر خواهد شد. شاخص های مهمی چون جمعیت، درآمد و بودجه سالانه شهرداری، امکانات، قابلیت و توانایی های خدماتی و عمرانی در توسعه شهری، موقعیت جغرافیایی و نیز اهمیت سیاسی و اجتماعی از بابت مرکز استان بودن شهرها جزو مهم ترین مسایل مرتبط با درجه بندی شهرداری هاست که بین یک تا دوازده است که در هر دوره پنج ساله مورد ارزیابی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در نهایت وزارت کشور واقع می شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.