گامی در مسیر توسعه شهر کهریزک؛

ارتقای شهرداری کهریزک از درجه ۵ به ۷

شهرداری کهریزک با دو درجه ارتقاء زمینه‌ی مناسبی را برای پیشرفت و توسعه شهر کهریزک بدست آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ مهندس نعمت زاده، شهردار کهریزک، از ارتقای درجه شهرداری کهریزک از درجه ۵ به درجه ۷ توسط وزارت کشور خبر داد و گفت: با تلاش و پیگیریهای انجام شده در دوره پنجم مدیریت شهرداری کهریزک در اقدامی مثبت و در راستای برآورده شدن خواست های شهروندان، شهرداری با دو درجه ارتقاء زمینه‌ی مناسبی را برای پیشرفت و توسعه شهر کهریزک بدست آورده است.

وی ارتقای درجه شهرداری کهریزک را پدیده‌ای مبارک برای شهر، شهروندان، مجموعه شهرداری دانست و اظهار کرد: عدم ارتقای درجه شهرداری موجب شده بود که میزان اعتبارات متعلقه به این شهر کمتر از ظرفیت اختصاص یابد و باعث تضییع حقوق به حق شهروندان شود. ولی با ارتقای نمودار سازمانی جدید شهرداری بر اساس درجه ۷، شهر و شهروندان شاهد ارائه خدمات مطلوب تر عمرانی و شهری از سوی شهرداری خواهند بود.

مهندس نعمت زاده اظهار داشت: تعيين درجه شهرداری کهریزک و ارتقای آن‌ بر مبنای ضوابط و سه مولفه مهم درآمد مستمر و خالص شهرداری، جمعيت شهر و موقعيت شهر از لحاظ تقسيمات كشوري بوده است.

گفتنی است هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ی بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی فراهم تر خواهد شد. شاخص های مهمی چون جمعیت، درآمد و بودجه سالانه شهرداری، امکانات، قابلیت و توانایی های خدماتی و عمرانی در توسعه شهری، موقعیت جغرافیایی و نیز اهمیت سیاسی و اجتماعی از بابت مرکز استان بودن شهرها جزو مهم ترین مسایل مرتبط با درجه بندی شهرداری هاست که بین یک تا دوازده است که در هر دوره پنج ساله مورد ارزیابی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و در نهایت وزارت کشور واقع می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *