×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

اصولگرایان پیروز خواهند شد؛ اصلاح‌طلبان اقلیت /علت کاندیدا نشدن باهنر

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز شنبه در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد, با اشاره به بحث تعویق بودجه ۹۵ از سوی دولت اظهار داشت: ما همچنان منتظر هستیم که دولت بودجه سال ۹۵ و همین‌طور برنامه ششم توسعه را تقدیم مجلس کند, اگر قرار بود طبق روال معمول پیش برویم باید دولت لایحه برنامه ششم را اوایل تابستان تقدیم مجلس می‌کرد.

وی ادامه داد: دولت یازدهم بر انجام کارها به‌صورت قانونی تأکید زیاد دارد، ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب سیاست‌های کلی برنامه ششم تلاش‌های زیادی کردیم تا تصویب و تقدیم رهبری شود.

باهنر افزود: دولت نباید تا به امروز این لایحه‌ را به تأخیر می‌انداخت, برخی معتقدند که دولت معطل کرده تا اجرای برجام آغاز شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به تحولات منطقه گفت: آل سعود علامتی داده که حاضر است با جمهوری اسلامی ایران مذاکره کند اما حرف ما عوض نشده و اگر در گذشته می‌گفتیم که رژیم صهیونیستی یک غده سرطانی است امروز بزرگترین مصیبت جهان اسلامی را آل سعود می‌دانیم.

وی ادامه داد: عربستان دیگر به‌خاطر همکاری با رژیم صهیونیستی به اقدامات خود مهر محرمانه نمی‌زند، درگیری‌ها در منطقه سخت و هزینه‌های آن بالا است و شاید یکی از دلایلی که این فیل مست (عربستان) را وا داشته که با ایران مذاکره کند ضرب شست نیروهای جهان اسلام است.

باهنر در بخش دیگری از سخنان خود در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین درباره مباحث انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و همچنین دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در این دوره اتفاقات جالبی افتاده و بیش از ۱۲۰۰۰ نفر برای مجلس دهم ثبت نام کرده‌اند و این برای اولین بار است که ما شاهد رشد صددرصدی و بیش از دو برابر دوره قبل هستیم، در حالی که ما فکر می‌کردیم تا حدود ۵۰۰۰ یا ۶۰۰۰ نفر ثبت‌نام می‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به عدم حضور اصلاح‌طلبان در مجالس هشتم و نهم گفت: اصلاح‌طلبان در مجلس هشتم و نهم امیدی به حضور نداشتند, اما در این دوره به‌صورت جدی آمدند و نیروهای خود را بر لایه‌های مختلفی چیده‌اند که این امر ثبت‌نام‌ها را افزایش داده است.

وی در خصوص علل افزایش ثبت‌نام‌ها گفت: یکی از دلایل افزایش ثبت‌نام‌ها گلایه مردم از مشکلات کشور است, برخی می‌گویند چرا دولت و مجلس مشکلات کشور را حل نمی‌کنند لذا این موضوع باعث شد تا ثبت‌نام‌ها در مجلس دهم افزایش پیدا کند که این نشان‌دهنده دغدغه‌ بیش از حد مردم نسبت به مسائل مختلف کشور است. البته ثبت‌نام بیش از ۱۲۰۰۰ نفر برای انتخابات مجلس نویدبخش یک انتخابات پرشور در اسفند است و این مسئله از برکات انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است.

باهنر با بیان این که برخی به‌مزاح می‌گویند چون نرخ بیکاری بالا رفته نمایندگی مجلس نیز شغل خوبی شده است هرچند که موقت است, گفت: بنده نیز موقت بودم و ۲۸ سال نمایندگی‌ام نیز به اتمام رسید، بنابراین این شغل نمی‌تواند دائمی باشد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین راجع به وظایف شورای نگهبان در خصوص تأیید صلاحیت داوطلبان گفت: شورای نگهبان ملزم به اجرای وظایف مصرح خود است, و بنده به‌عنوان یک امر اعتقادی نه سیاسی امیدوارم اکثریت افرادی که برای داوطلبی مجلس شورای اسلامی آمده‌اند تأیید صلاحیت شوند هرچند که این مسئله به بیان سهل گرفتن شورای نگهبان نیست و معتقدم که این شورا باید نظارت استصوابی را انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بزرگداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله مهدوی‌کنی و همچنین مرحوم عسگراولادی به برخی از تهدیدات جریانات اصولگرایی اشاره کرد و گفت: در درون این وحدت صحبت‌ها و گلایه‌هایی وجود دارد و برخی به‌جای طرح این مسائل در جلسات داخلی آن را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند و از سوی دیگر رقبا نیز دست به تحریک می‌زنند اما در عین حالی که جبهه اصولگرایی دیرهنگام به جمع‌بندی رسیده اما نتایج خوبی برای آن حاصل شده است.

باهنر ادامه داد: آیت الله موحدی کرمانی از جریانات مختلف اصولگرایی دعوت کردند و ما نیز در این دوره گفتیم دیگر مدل‌های وحدت مثلثی, مربعی و یا لوزی را قبول نداریم و معتقد به دایره ائتلاف اصولگرایی هستیم. در همین خصوص آیت الله موحدی کرمانی از ۲۱ شخصیت فعال سیاسی و اصولگرا به‌منظور رایزنی دعوت کردند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: بعد از رایزنی‌ها آیت الله موحدی کرمانی جلسه‌ای با حضور ۱۹ نفر از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی جریان اصولگرایی برگزار شد که تاکنون نیز ۲ جلسه تشکیل و حدود ۳ کمیته نیز کنار آن تأسیس شده است. البته جلسات وحدت اصولگرایی که از سوی حجت‌الاسلام تقوی برگزار می‌شود بسیار مثمر ثمر بوده و باعث شده در ۲۰ استان وحدت خوبی شکل بگیرد.

وی درباره بیانیه‌ اخیر ائتلاف مرکزی اصولگرایان گفت: ما در بیانیه اخیر بر دو واژه تأکید داشتیم؛ اولی فتنه و دومی انحراف بود که نه‌تنها خط قرمز ما است بلکه خط قرمز نظام نیز است و هرگز نسبت به آن بی‌توجهی نمی‌کنیم.

باهنر در ادامه سخنان خود به عدم حضورش برای ثبت‌نام در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دوستان شب گذشته متوجه شدند که بنده قصد ثبت‌نام در انتخابات را ندارم که از همه آنها عذرخواهی می‌کنم. بنده از چند ماه پیش با خود یک جمع‌بندی داشتم که در این دوره از انتخابات شرکت نکنم برای اینکه به یک نتیجه مطلوب برسم سعی کردم به‌صورت محرمانه و در پوشش تصمیم‌گیری کنم. بنده می‌دانستم اگر عده‌ای متوجه این تصمیم شوند مرا در رودربایستی قرار می‌دهند، به همین منظور اعلام نکردم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته برخی با خود فکر کردند که چون رأی نمی‌آورم ثبت نام نکردم اما باید به آن برخی‌ها بگویم که بنده در مجلس ششم احساس می‌کردم که اگر کاندیدا شوم رأی نمی‌آورم اما هرگز صحنه را ترک نکردم. بنده به‌طور قطع اطمینان دارم که اصولگرایان در این دوره پیروز خواهند شد, البته اصلاح‌طلبان نیز اقلیت قدرتمندی را در این دوره تشکیل داده‌اند.

وی گفت: بنده احساس می‌کنم حضور ۲۸ساله‌ام در مجلس کافی است و هم‌اکنون هم خیالم راحت است که اصولگرایان برنده رقابت هستند و هم معتقدم که خیلی‌ها بهتر از بنده هستند و می‌توانند نایب رئیسی مجلس را به‌عهده بگیرند، لذا توهم ندارم که بگویم جایگزینی برای بنده نیست.

باهنر در پایان تأکید کرد: ان‌شاءالله از این به بعد در ساماندهی فعالیت اصولگرایی قدم برمی‌دارم و امیدوارم بتوانم نقش مطلوب و شایسته‌ای را ایفا کنم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.