×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

اعجوبه۹ساله ری به کمتر از طلا راضی نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز به نقل از پایگاه خبری همشهری، در خانواده ای ورزشکار به دنیا آمد. پدرش کونگ فوکار بود و مادرش هم با ورزش بیگانه نبود. شاید به همین دلیل هم بود که خیلی زود پا به سالن های ورزشی گذاشت. هنوز ۹سالش تمام نشده است، اما ویترینی از افتخارات ورزشی را در کارنامه خود دارد.   ۷مدال طلای بین المللی و ۶مدال طلای کشوری حاصل تلاش چندساله «بهار محمد» کاراته کای خردسال اهل شهرری است.

۴سال بیشتر نداشت که دست در دست مادر قدم به سالن ورزشی گذاشت. ابتدا ژیمناستیک کار می کرد، اما آشنایی با ۲خواهر کاراته کا و نام آشنای ری یعنی مینا و مهسا افسانه پای بهار کوچولو را به سالن کاراته باز کرد.خواهران افسانه بر این باور بودند که بهار بسیار بااستعداد است. گذشت زمان و موفقیت های پی در پی بهار مهر تأییدی شد بر نظر خواهران افسانه و حالا «بهار محمد» یکی از آینده دارترین کاراته کاران این سرزمین است.بهار می گوید: «خاله مینا و خاله مهسا را که می بینم، خیلی امیدوار می شوم. با خودم فکر می کنم پس من هم می توانم مانند آنها موفق شوم و مدال های جهانی بگیرم. به خصوص خاله مهسا که خیلی به من امید می دهد.»بهار با آنکه هنوز ۹سالش تمام نشده، اما دختری خودساخته است. پدرش مهدی محمد می گوید: «سال۲۰۱۷ وقتی بهار برای مسابقات بین المللی ترکیه انتخاب شد فقط۷سال داشت، اما از طرف فدراسیون اجازه ندادند ما همراهش برویم. ما خیلی نگران بودیم چون سنی کمی داشت، اما با مدال طلا از مسابقه برگشت.»

بهار تاکنون ۲بار در مسابقات برون مرزی شرکت کرده است. او در سال۲۰۱۷ به ترکیه و سال۲۰۱۹ به هند سفر و از  این مسابقات خوشرنگ ترین مدال را صید کرد. پدر بهار می گوید: «مربی دخترم می گفت در هند نخستین حریف بهار را که دیدم، با خودم گفتم محال است بهار این حریف درشت هیکل را بتواند شکست دهد و حتما در همان راند اول می بازد، اما بهار با چند فن او را از سر راه خود برداشت و خیلی راحت توانست مدال طلای مسابقات را از آن خود کند.

ورزشکاران در هر مسابقه ای که شرکت می کنند علاوه بر مدال و کاپ، مجموعه ای از خاطرات را هم با خود به سوغات می آورند. بهار می گوید: «سال گذشته در مسابقات بین المللی ترکیه، وسط مسابقه من برق سالن قطع شد و تماشاگران با روشن کردن موبایل هایشان نور کمی در سالن انداختند و من و حریفم زیر همان نور مسابقه را ادامه دادیم و متعجب بودم که داورها چطور ضربه های ما را می بینند. در همین مسابقات قرار بود به برنده ها کاپ بدهند. وقتی مدال طلا را گرفتم، دیدم از کاپ خبری نیست. در فاصله ای که هم تیمی های من مسابقه می دادند، آنقدر اصرار کردم تا مسئولان مجبور شدند کاپ ما را بدهند.»

کاراته ۲شاخه دارد. اولی مبارزه یا کمیته و دیگری حرکات نمایشی که به کاتا معروف است. بهار در هردو رشته تمرین می کند. او از هم اکنون رفیع ترین سکوهای جهانی را نشانه رفته است. می گوید: «دوست دارم همیشه طلا بگیرم.»

ویترین افتخارات

بهار محمد تاکنون در ۷مسابقه بین المللی و ۶مسابقه داخلی شرکت کرده و در تمامی آنها مدال طلا گرفته است. این مقام های قهرمانی عبارتند از: مدال طلای مسابقات بین المللی جام  ایران زمین در سال۲۰۱۶،مدال طلای مسابقات بین المللی جام ایران زمین در سال۲۰۱۷،مدال طلای مسابقات بین المللی جام ایران زمین در سال۲۰۱۸،مدال طلای مسابقات بین المللی آزاد کاراته ترکیه در سال۲۰۱۷، مدای طلای مسابقات بین المللی جام پایتخت در سال۲۰۱۸،مدال طلای مسابقات بین المللی جام پایتخت در سال۲۰۱۹ و مدال طلای مسابقات بین المللی کاراته هند در سال۲۰۱۹

او همچنین مدال های طلای باشگاه های کشور، مسابقات بین باشگاهی، لیگ باشگاه های کشور، قهرمانی کشور، لیگ قهرمانی پایه های کشور و مدال طلای قهرمانی کشور را هم در کارنامه خود دارد.‌

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.