گزارش تصویری؛

افتتاح و کلنگ زنی 4 طرح عمرانی و خدماتی در روستای قمصر

در آیینی به مناسبت هفته دولت سه پروژه (خدماتی، اشتغالزایی و ورزشی ) افتتاح و کلنگ زنی یک پروژه ( فرهنگی، کارآفرینی و مدیریت بحران) با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در روستای قمصر صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ در آیینی به مناسبت هفته دولت سه پروژه (خدماتی، اشتغالزایی و ورزشی ) افتتاح و کلنگ زنی یک پروژه ( فرهنگی، کارآفرینی و مدیریت بحران) با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در روستای قمصر صورت گرفت.

  • مرکز اورژانس 115 روستای قمصر (کد 345 )

مرکز اورژانس 115 روستای قمصر (کد 345 ) با حضور حسین توکلی بخشدار محترم کهریزک و هئیت همراه و علی کلهر ریاست شورای اسلامی بخش کهریزک و هئیت همراه و هئیت امنا مساجد و حسینه ها و جمعی از معتمدین و اهالی روستا به بهره‌برداری رسید.

اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر در این آیین اظهار داشت: این مرکز در ساختمانی به مساحت حدود 150 مترمربع با تجهیزات کامل که توسط دهیاری تهیه گردیده به بهره‌برداری رسید.
دهیار قمصر افزود: توسعه و تقویت زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در روستای قمصر از اولویت‌های مهم مجموعه دهیاری و شورای اسلامی قمصر می‌باشد.

هاشم مدسی عضو شورای اسلامی قمصر در پایان در خصوص اهمیت استقرار پایگاه اورژانس افزود: شاخص­ هاي بهداشتي و درماني از مهم­ترين شاخص ­هاي توسعه جوامع محسوب مي­ شود و يكي از اركان مهم مراقبت­ هاي درماني، مراقبت­ هاي طبي پيش بيمارستاني است. اين مراقبت­ها با توجه به نقشي كه در نجات جان انسان­ها دارد از اهميت خاصی برخوردار است. مراقبت­ هاي پيش بيمارستاني به آن دسته از مراقبت ­ها گفته مي­ شود كه از بالين بيمار شروع و به اورژانس بيمارستان ختم مي­ شود که این امر مهم توسط پرسنل زحمت کش فوریت های درمانی (اورژانس 115 )صورت می پذیرد.

  • مجموعه بزرگ فرهنگي امیر کبیر روستای قمصر

کلنگ مجموعه بزرگ فرهنگی امیر کبیر روستای قمصر با حضور حسین توکلی بخشدار محترم کهریزک و هئیت همراه و علی کلهر ریاست شورای اسلامی بخش کهریزک و هئیت همراه و هئیت امنا مساجد و جمعی از معتمدین و اهالی روستا به زمین زده شد.

اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر گفت: این مجموعه فرهنگی در زیربنایی به مساحت حدود 2600 متر مربع از امروز آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: این طرح شامل سالن همایش چند منظوره به متراژ 1044 متر مربع، آموزشی و پرورشی به متراژ 502 متر مربع، کتابخانه به متراژ 546 متر مربع، مشاعات به متراژ 368 متر مربع و همچنین دارای کلاس آموزش، کارگاه چند منظوره، مهد کودک، نمازخانه و … خواهد بود.

یاسر حیدری نماینده فرهنگی شورای اسلامی روستای قمصر در حاشیه این مراسم افزود: در اجرای این پروژه که از بزرگترین پروژه های فرهنگی عمرانی شهرستان ری می توان نام برد از بهترین امکانات روز استفاده خواهد شد.

  • زمین چمن مصنوعی روستای قمصر

زمین چمن مصنوعی با حضور حسین توکلی بخشدار محترم کهریزک و هئیت همراه و علی کلهر ریاست شورای اسلامی بخش کهریزک و هئیت همراه و هئیت امنا مساجد و حسینه ها و معتمدین و اهالی خون گرم روستا به بهره‌برداری رسید.

اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر با بیان اینکه ورزش در روستای قمصر از پتانسیل و ظرفیت خوبی برخوردار است توضیح داد: مجموعه دهیاری و شورای اسلامی قمصر در زمینه زیرساخت های ورزشی این روستا همچنین حمایت از قهرمانان ومسایل مربوط به أمور جوانان توجه ویژه ای داشته است.

دهیار قمصر گفت: یکی از مهمترین برنامه های مجموعه دهیاری و شورای اسلامی قمصر افتتاح زمین چمن مصنوعی در بوستان 14 هزار متری دلگشا است که می تواند برای توسعه ورزش فوتبال همچنین پرکردن اوقات فراغت جوانان بسیار مثمر ثمر باشد.

سید حسین هژبری نماینده کمیسیون ورزشی شورای اسلامی قمصر در حاشیه این مراسم افزود: این زمین چمن مصنوعی در فضای حدود 600 متر مربع و با رعایت استانداردهای بین الملی برای جوانان روستای قمصر در قسمتی از پارک 14 هزار متری دلگشا ساخته شده است.

  • مرکز آموزش، تولید و اشتغال صنایع دستی بانوان روستای قمصر

مرکز آموزش، تولید واشتغال و بازارچه صنایع دستی بانوان با حضور حسین توکلی بخشدار محترم کهریزک و هئیت همراه و علی کلهر ریاست شورای اسلامی بخش کهریزک و هئیت همراه و فرمانده مقاومت بسیج خواهران سمیه و هئیت امنامساجد و حسینه ها و معتمدین و اهالی روستا به بهره‌برداری رسید.

اسماعیل آقاخانی دهیار قمصر با بیان این مطلب افزود: به حمدالله و با عنایت به اهداف الهی در ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و نظر به منویات مقام معظم رهبری (اقتصاد مقاومتی و تولید و کار آفرینی) این مرکز با همکاری ناحیه مقاومت بسیج حضرت روح الله (ره)، به مساحت حدود 400 متر مربع زیربنا و دارای 10 کارگاه جهت تولید کنندگان صنایع دستی در بخش بانوان برای اهالی روستا افتتاح شد.

فاطمه ملکی نائب رئیس شورای اسلامی روستای قمصر در حاشیه این مراسم افزود: هدف از راه اندازی مراکز آموزش و تولید و اشتغال صنایع دستی را در راستای تولید محصولات باکیفیت صنایع دستی و عرضه وفروش این محصولات بیان کرد و افزود: در روستای قمصر تاکنون حدود 80 نفر از بانوان در زمینه های مختلف صنایع دستی فعالیت می نمایند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *