×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

انتخابات شهردار مدرسه دانش آموزان را به شهروندانی قانونمند تبدیل می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ تهران، در مراسم انتخاب شهرداران مدارس با حضور در مدرسه الهام شریعت گفت: نوزدهمین دوره انتخاب شهرداران مدارس با مشارکت بیش از ۵ هزار دانش آموز انجام شد و در نهایت ۱۸۰ نفر به عنوان شهردار و معاونین در مدارس منتخب معرفی شدند.
صفوی ضمن خیر مقدم به حاضرین برای مشارکت در این فعالیت اجتماعی گفت: آشنائی با حقوق و تکالیف شهروندی و مشارکت اجتماعی از جمله برنامه های شاخص طرح شهردار مدرسه است که دانش آموزان را به شهروندانی قانونمند تبدیل می کند.

وی با بیان اینکه فعالیت شهرداری صرفا فعالیت خدماتی و عمرانی نیست بلکه بخش اعظم آن بسترسازی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است ؛هدف از اجرای این طرح را ارتقاء آگاهی دانش آموزان، تقویت مسئولیت پذیری و روحیه مشارکت جویی نوجوانان در سطح مدیریت شهری و شناخت بهتر شهر و شیوه های اداره آن برشمرد .

شهردار منطقه اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان ضمن تمرین مشارکت جمعی با به عهده گرفتن وظایف مشخص مشارکتی با نظارت مسئولین مدرسه با فرایند برگزاری انتخابات ، حقوق و تکالیف شهروندی و مهارت های زندگی و سازمان های عهده دار امور شهر از دوران نوجوانی آشنا می شوند.

وی افزود: این طرح در ۲۰ مدرسه مقطع متوسطه دوره اول انجام شد که در هر مدرسه یک نفر به عنوان شهردار و ۸ نفر دیگر به عنوان معاونان همیاری تحصیلی، فرهنگی و پرورشی، امداد و نجات، نظارت و پیگیری، بهداشت و سلامت، تربیت بدنی، حمل و نقل و ترافیک و مشارکت محلی فعالیت می کنند.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه طرح شهردار مدرسه از سوی اداره آموزش شهروندی این منطقه و با مشارکت آموزش و پرورش اجرا شد، گفت: مدارس حضرت عبدالعظیم(ع)، حکمت، خبره فرشچی، حبیب ابن مظاهر،شهید غفاری،امام حسن عسگری (ع)، حضرت معصومه (س)، شهادت، امیرکبیر، شهید منتظری، شهید مطهری، رسالت، محصص، رحمانی، کشاورزجود، نصیبه، یاران مهدی، سعادت ،معاد و الهام شریعت از مدارس منتخب در سطح نواحی هفتگانه این منطقه برای این طرح بوده اند.

انتخابات شهرداران مدارس به صورت همزمان همراه با ویژه برنامه های متنوع نمایشی، آموزشی و هنری در مدارس منتخب برگزار شد که انتخاب شهردار مدرسه با حضور شهردار و مدیران منطقه ۲۰ ، مدیر و مسئولین اداره آموزش و پرورش کهریزک و امام جمعه ،بخشدار و رئیس شورای روستای قلعه نو در مدرسه دخترانه الهام شریعت برگزار شد.

آفتاب ری

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.