×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

انتخابات گذشت دیگر دست از شایعه پراکنی بردارید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز به نقل از ملیت، محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح سه راه تقی آباد و بهره برداری از ۱۱۰ پروژه اجتماعی ، فرهنگی ، ورزشی ، عمرانی ، حمل ونقل ترافیکی، خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۰ که با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری و جمعی از خانواده های شهدا برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمت دست اندرکاران برای اجرای پروژه ها اظهارکرد: شهرری نمادی از فرهنگ، معنویت و قبله تهران است. بدون شک این منطقه یکی از مراکز توسعه فرهنگ قرآنی و اهل بیت است و ساکنان آن توفیق همجواری با حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را دارند. برای ما هم توفیق است که بتوانیم صادقانه به این شهروندان عزیز خدمت کنیم.

توجه به مناطق جنوبی از ابتدای دوره اخیر مدیریت شهری
وی با بیان اینکه از روزی که توفیق خدمت در شهرداری نصیب من شد توجه به مناطق جنوبی را در اولویت کار خود قراردادم، گفت: مردم در تهران زندگی و رفت و آمد می کنند و کارهای شهرداری هم از جنس کارهایی است که شهروندان روز و شب با آن سروکار دارند. شهرداری جایی نیست که افراد با اطلاعات غلط و اغراض شخصی و سیاسی هدفی را دنبال کند. یکی از بحث های مطرح این روزها که قبل و بعد از انقلاب مطرح بوده و بعد از شکل گیری شوراها طی سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است بحث درآمدهای ناپایدار شهرداری هاست.

دولت نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه مطالبه گری هم دارد
شهردار تهران عنوان کرد: براساس قانون حل مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها برعهده دولت هاست. درواقع دولت ها خودشان مسئول حل مشکل هستند، اما نه تنها مشکل را حل نمی کنند بلکه از دیگران مطالبه می کنند. انسان باید خیلی رو داشته باشد که این گونه با این موضوع برخورد کند.

دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرد
قالیباف با تاکید بر اینکه دولت یازدهم مشکل درآمدهای ناپایدار شهرداری ها را مضاعف کرده است، عنوان کرد: درسال ۸۵ که قانون ارزش افزوده در مجلس تصویب شد، تصمیم گرفته شد تا بخشی از درآمد پایدار شهرداری ها از آنها گرفته شود و به دولت داده شود تا دولت این درآمد را به شهرداری ها پرداخت کند. درواقع قرار بر این شد تا ۵۰درصد از ارزش افزوده سه درصدی، به خزانه دولت واریز شود و دولت آن را به شهرداری ها بدهد . این در حالی است که در دولت یازدهم یعنی از ابتدای سال ۹۶ قانون را تغییر دادند و حداقل ۵۰ درصد از درآمد پایداری را که باید به شهرداری ها به ویژه شهرداری شهرهای بزرگ پرداخت می کردند کسر کردند و به دولت برگرداندند.

هزینه جاری شهرداری تهران۳۰درصد بودجه؛هزینه جاری دولت ۸۵درصد بودجه!
وی با بیان اینکه افتخار شهرداری تهران این است که درآمد ناپایداری را که به زحمت به دست می آید به سرمایه های پایدار تبدیل می کند، افزود: امروز دولت تنها ۱۰ تا ۱۲ درصد از درامد خود را صرف توسعه و پیشرفت می کند و بیش از ۸۵ درصدبودجه صرف هزینه های جاری می شود . این در حالی است که ما این افتخار را در شهرداری تهران داریم که تنها ۳۰ درصد بودجه را صرف هزینه های جاری می کنیم و ۷۰ درصد مابقی در توسعه زیرساخت های شهر هزینه می شود.

در۴سال گذشته دولت یک ریال از سهم ۸۰درصدی اش در تامین اتوبوس های تهران را نداده است
به گزارش خبرنگار شهردار تهران با اشاره به اینکه دولت مکلف است ۸۰ درصد پول خرید اتوبوس ها را به شهرداری بدهد، گفت: این موضوع در حالی است که در چهارسال گذشته دولت حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است. این در حالی است که اعلام می کنند ۳ هزار میلیاردتومان به شهرداری داده اند که این رقم همان مبلغ عوارض است که به خزانه دولت می رود و باید به شهرداری پرداخت شود. علاوه بر این مبلغ ۶۰ درصد از جریمه های شهر تهران باید به شهرداری پرداخت شود که دولت به ا ین وظیفه خود عمل نکرده و ما در این خصوص به دیوان محاسبات شکایت کرده ایم.

۴هزار و۴۰۰میلیارد تومان هزینه کرد شهرداری برای مترو تهران تنها در سال ۹۵
قالیباف با بیان اینکه دولت مکلف است ۵۰درصداز هزینه ساخت مترو را پرداخت کند، اظهارکرد: در سال گذشته ۴هزار و ۴۰۰ میلیاردتومان برای مترو هزینه کردیم که ۲ هزارو۲۰۰میلیاردتومان آن سهم دولت است . حال دولت بیاید اعلام کند که چقدر از این مبلغ را داده است؟

حتی دشمنان انقلاب هم به تحولات مثبت تهران اذعان دارند
وی با تاکید بر تحول تهران طی ۱۲ سال اخیر گفت: واقعیت این است که دشمنان انقلاب وقتی به این شهر می آیند دربرگشت از تهران و تحولات آن تعریف می کنند و معتقدند نشانی از تحریم در این شهر دیده نمی شود . به عنوان مثال جک استراو وقتی از تهران بازگشت اعلام کرد که این شهر با شهری که روزگاری در آن قرارداد کذایی را بستیم کاملا متفاوت است و دچار تحول شده است.
ساخت ۷۰کیلومتر مترو در تهران طی۲۳سال/طی۱۲سال اخیر بالغ بر۲۰۰کیلومتر ساختیم
شهردارتهران با اشاره به وضعیت خطوط مترو در تهران بیان کرد: تاسال ۸۴ و در طول ۲۳ سال تنها ۷۰ کیلومتر در تهران مترو ساخته شده بود. زمانی که ما مترو را تحویل گرفتیم خط ۱ و ۲ کامل نشده بود و خط ۵ هم تونل نداشت و تنها از صادقیه به کرج مسافران را جابه جا می کرد. این در حالی است که خط ۳ مترو که طولانی ترین خط مترو محسوب می شود در بدترین شرایط ساخته شد و ما موفق شدیم ۳۹ کیلومتر مترو را در اختیار شهروندان قرار دهیم . خط ۴ نیز که از منتهی الیه شرق به منتهی الیه غرب کشیده شد در این دوره احداث و در اختیار عموم قرار گرفت.

افتتاح خط۶مترو تا دوماه آینده؛خط۸ تا پایان ماه رمضان
وی ادامه داد: خط ۶ نیز به عنوان مهمترین خط ما تا ۲ ماه آینده افتتاح می شود. البته ۶ کیلومتر انتهایی آن که به تازگی به برنامه های ما اضافه شد با سرعت تمام در حال پیگیری است و به زودی به سرانجام می رسد. به تمام این موارد باید افتتاح خط ۷ مترو طی هفته آینده را اضافه کنیم این خط به طول ۳۰ کیلومتر از استادیوم تختی تا کن مسافران را جا به جا می کند.
به گفته وی خط ۸ مترو از حرم امام خمینی (ره) تا فرودگاه امام خمینی(ره) به طول ۳۵ کیلومتر درپایان ماه مبارک رمضان افتتاح می شود .

شهردار تهران با یادآوری اینکه افزایش طول خطوط مترو از ۷۰ کیلومتر به ۳۰۰ کیلومتر در این دوره بدون کمک دولت انجام شد، گفت: درگذشته عملکرد مسئولان در زمینه ساخت خطوط مترو به سالی یک کیلومتر هم نرسیده بود.

این مردم هستند که عملکرد شهردار آینده را قضاوت می کنند
به گزارش خبرنگار شهرنوشت قالیباف درادامه این مراسم با توصیه به افرادی که درچهارسال آینده مسئولیت شهر را بر عهده می گیرند، عنوان کرد: باید امروز بگویند برای مردم در ۴ سال آینده چه می خواهند بکنند. مطمئن باشید بد یا خوب مردم قضاوت می کنند.
وی با اشاره به توسعه بزرگراه ها در دوره اخیر مدیریت شهری اذعان کرد: احداث بزرگراه در این دوره بیشتر از کل ساخت بزرگراه در تاریخ بلدیه است. روزی که ما شهرداری را تحویل گرفتیم بزرگراه امام علی (ع) تا اول نظام آبادکشیده و بعداز آن رها شده بود . مردم نگران بودند، نکند حالا که بخش شمالی بزرگراه کشیده شده است بخش جنوبی آن به فراموشی سپرده شود. درواقع این برای مردم رویا بود که ۱۲ هزار خانه که در مسیر این بزرگراه قرارداشت تعیین تکیلف شود اما بزرگراه امام علی(ع) با ۱۶ باند و ۳۵ کیلومتر افتتاح شد.
وی افزود: بزرگراه آزادگان نیز تا پیش ازآنکه به شهرداری بیایم هنوز اجرایی نشده بود و فقط کندروها را احداث کرده بودند. هفته اینبود که در آنجا تصادف نشود و مردم خسارت نبینند.
شهردار پایتخت با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در ۱۲سال اخیر گفت: نباید فراموش کنیم که برج میلاد برای ۲۰۰ سال پیش نبود که ساخته شد! مردم تمامی این موارد را به خاطر دارند.

فضای انتخابات گذشت دیگر دست از شایعه پراکنی بردارید!
وی با بیان اینکه فضای انتخابات تمام شده و دوستان بهتر است دست از شایعه پراکنی بردارند و به آینده نگاه کنند و بگویند می خواهند چه کنند، تصریح کرد: مردم هم بدانند ما به عنوان خدمتگزار آنها تا آخرین روز که در منصب کار هستیم همانند سه ماه اول که واردشهرداری شدیم کار می کنیم. به عبارتی دیگر همچون گذشته از اذان صبح تاپاسی از شب پای کار هستیم و دقیقه به دقیقه وظیفه داریم که با هدف رضای خدا برای شهر کار کنیم

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.