×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

اولین جلسه مدیریت بحران شهر باقرشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار باقرشهر نیوز به همت ستاد مدیریت بحران شهرداری باقرشهر اولین جلسه مدیریت بحران شهر باقرشهر برگزار شد .

در این جلسه شهردار باقرشهر با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی باقر شهر گفت : باقرشهر به علت همجواری با پالایشگاه تهران و وجود صنایع سنگین ، خطوط انتقال انرژی ، گسل های ری و کهریزک نیاز دارد که مدیریت بحران در این شهر به صورت ویژه ای برنامه ریزی شود .

استاد فرج اظهار داشت  : باتوجه به وجود گسل ری و کهریزک که قابلیت زلزله ای به بزرگی ۷-۶/۷ ریشتر را دارد با عنایت به گفته کارشناسان تهران طی دوره های ۱۵۰ساله در تاریخ زلزله را به خود دیده است  و آخرین آن که در مقیاس بزرگ اتفاق افتاده ۱۸۰ سال پیش بوده است  .

این تاخیر ۳۰ ساله به این معنی است که لرزه بعدی به مراتب شدت و بزرگی بیشتری خواهد داشت . بنابراین واجب است تاتمام دستگاه های اجرایی که در این شهر دخیل هستند برنامه جامع و کاملی در این موضوع داشته باشند تا درصورت وقوع حادثه بتوانند بصورت کاملاً هماهنگ و برنامه ریزی شده با بحران روبرو شوند.

شهردار باقرشهر با بیان اینکه مدیریت بحران نیازمند نقشه راه است افزود: با توجه به اینکه در زمان وقوع حادثه حفاظت از جان و مال مردم بستگی به اقدامات ما دارد لذا باید با برنامه ریزی های اساسی  در این راه تمام سعی و توان خود را به کار ببندیم.

وی در پایان هدف از  برگزاری این گونه جلسات را شناخت توان سخت افزاری و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها دانست.

در این جلسه که با حضور شهردار و اعضای ستاد بحران شهر باقرشهر بر گزار شد نمایندگان ادارات توضیحاتی رادر خصوص نقش خود در این ستاد و نحوه ارائه خدمات به استماع حاضران رساندند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.