اولین جلسه مدیریت بحران شهر باقرشهر برگزار شد

به همت ستاد مدیریت بحران شهرداری باقرشهر اولین جلسه مدیریت بحران شهر باقرشهر برگزار شد .

به گزارش خبرنگار باقرشهر نیوز به همت ستاد مدیریت بحران شهرداری باقرشهر اولین جلسه مدیریت بحران شهر باقرشهر برگزار شد .

در این جلسه شهردار باقرشهر با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی باقر شهر گفت : باقرشهر به علت همجواری با پالایشگاه تهران و وجود صنایع سنگین ، خطوط انتقال انرژی ، گسل های ری و کهریزک نیاز دارد که مدیریت بحران در این شهر به صورت ویژه ای برنامه ریزی شود .

استاد فرج اظهار داشت  : باتوجه به وجود گسل ری و کهریزک که قابلیت زلزله ای به بزرگی ۷-۶/۷ ریشتر را دارد با عنایت به گفته کارشناسان تهران طی دوره های ۱۵۰ساله در تاریخ زلزله را به خود دیده است  و آخرین آن که در مقیاس بزرگ اتفاق افتاده ۱۸۰ سال پیش بوده است  .

این تاخیر ۳۰ ساله به این معنی است که لرزه بعدی به مراتب شدت و بزرگی بیشتری خواهد داشت . بنابراین واجب است تاتمام دستگاه های اجرایی که در این شهر دخیل هستند برنامه جامع و کاملی در این موضوع داشته باشند تا درصورت وقوع حادثه بتوانند بصورت کاملاً هماهنگ و برنامه ریزی شده با بحران روبرو شوند.

شهردار باقرشهر با بیان اینکه مدیریت بحران نیازمند نقشه راه است افزود: با توجه به اینکه در زمان وقوع حادثه حفاظت از جان و مال مردم بستگی به اقدامات ما دارد لذا باید با برنامه ریزی های اساسی  در این راه تمام سعی و توان خود را به کار ببندیم.

وی در پایان هدف از  برگزاری این گونه جلسات را شناخت توان سخت افزاری و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها دانست.

در این جلسه که با حضور شهردار و اعضای ستاد بحران شهر باقرشهر بر گزار شد نمایندگان ادارات توضیحاتی رادر خصوص نقش خود در این ستاد و نحوه ارائه خدمات به استماع حاضران رساندند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *