در ۹ ماهه نخست سال جاری؛

اُفت 6 درصدی حجم صادرات / چین بزرگترین خریدار کالای ایرانی

بررسی آمار گمرک در ۹ ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که رقم صادرات با کاهش 6 درصدی در وزن و 2 درصدی در ارزش دلاری روبرو بوده است.

میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ آمار مقدماتی از تجارت خارجی در ۹ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که میزان صادرات قطعی کالا‌های غیرنفتی کشور (به استثنای نفت خام، نفت کـوره و نفـت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی)، بالغ بر 88.576 هزار تـن و بـه ارزش 31.640 میلیـون دلار بوده است.

لازم به ذکر است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سـال گذشـته، با کاهش 6.88 درصدی در وزن و کاهش 2.39 درصدی در ارزش دلاری روبرو بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، به ارقام 26.595 هزار تن و 37.570 میلیون دلار رسیده است.

براساس این گزارش عمده صادرات کشور در ۹ ماهه نخست سال جاری به ترتیب به کشور‌های چین، عراق، امارات متحده عربی، جمهوری کره و افغانستان بوده است که در این میان میزان صادرات به جمهوری کره نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۵ درصدی در وزن و افزایش ۲۸ درصدی ارزش دلاری روبرو بوده است.

در این میان میزان صادرات به امارات متحده عربی با اُفت ۴ درصدی در وزن و ۱۸ درصدی در ارزش دلاری مواجه بوده و حجم صادرات به عراق با ۱۲ درصد کاهش روبرو بوده است.

عمده کشورهای هدف صادرات کالای ایرانی

اُفت ۸۸ درصدی حجم صادرات / چین بزرگترین خریدار کالای ایرانی

 

براساس اعلام آمار متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی در ۹ ماهه نخست سال ۳۵۷ دلار بوده که نسبت به مدت مشـابه سـال قبـل 4.69 درصـد، افـزایش داشته است.

 

میزان

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *