×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

ایران اهل مذاکره است اما امنیت خود را حفظ می‌کند/ نباید مردم عمارها را فراموش کنند

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از  تهران نیوز ، امامان جمعه شهرستان های استان تهران در خطبه های نماز جمعه ضمن حمایت از آزمایش موشکی توسط سپاه خواستار ادامه روند رو به رشد توان دفاعی کشور شدند.

 شهرری؛ حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته که در مصلی بزرگ ری برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: هر برکتی که در عالم هستی وجود دارد از یمن وجود حضرت فاطمه زهرا(س) است زیرا فاطمه حلقه اتصال بین انبیاء و امامت است.

شاهچراغی با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب در جمع  اعضای خبرگان رهبری، گفت: سخنان امام خامنه ای در این جمع که دارای ابعاد مختلفی بود، شامل سه خواسته از مجلس خبرگان، دولت و دولت و مردم می باشد که از خواسته‌های ایشان از مجلس خبرگان این بود که این مجلس انقلابی باشد، انقلابی بماند و انقلابی عمل کند.

وی افزود: انقلابی بودن بدین معناست که انسان نباید اجازه دهد در مسیر انقلاب جریان‌هایی شکل بگیرد تا انقلاب را از اهداف و آرمان‌های خود دور کند.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه نباید مردم عمارها را فراموش کنند، اضافه کرد: مقام معظم رهبری از عمارهایی همچون آیت الله مصباح، آیت الله یزدی و مرحوم آیت الله واعظ طبسی تقدیر به عمل آوردند و راه را به مردم نشان دادند تا کسی از مسیر حق خارج نشود.

شاهچراغی با اشاره به درخواست آیت الله خامنه ای از مسئولین دولت در به کار گیری اقتصاد مقاومتی، گفت: حضرت اقا بارها تاکید کردند که دولت اقتصاد مقاومتی را در رأس همه برنامه‌های اقتصادی خود قرار دهد چرا که اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر دشمنان بیمه می‌کند و مانع از دخالت بیگانگان در امور اقتصادی کشور می شود.

وی با اشاره به خواسته دیگر مقام معظم رهبری از دولت، تصریح کرد: دومین درخواست ایشان از دولت، ارتقای سطح علمی بود تا پیشرفت و قدرت کشور تضمین شود و با تکیه بر علم و دانش، تولید و خودکفایی افزایش یابد.

امام جمعه شهرری با اشاره به خواسته‌ سوم رهبر معظم انقلاب از دولت، بیان داشت: دیگر خواسته امام خامنه‌ای صیانت از فرهنگ دینی بود؛ زیرا امروز دشمنان درصدد نابودی فرهنگ دینی و به ابتذال کشاندن فرهنگ کشور هستند.

شاهچراغی صیانت از فرهنگ دینی را دیگر خواسته امام خامنه ای از دولت عنوان کرد و افزود: امروز که دشمنان درصدد نابودی فرهنگ دینی و به ابتذال کشاندن فرهنگ کشور هستند لازم است بیش از پیش به حفظ ارزشهای فرهنگی پرداخته شود.

وی با اشاره به اینکه مساله نفوذ که بارها در سخنان رهبر معظم انقلاب بیان می شود، نشان از اهمیت موضوع دارد و اضافه کرد: نفوذ همواره از طریق دولت و ملت در زمینه های مختلف رخنه می کند تا بصورت نامحسوس به منافع خود دست یابد.

امام جمعه شهرری در خصوص قدرت نمایی سپاه انقلاب اسلامی با ساخت موشک های قدرتمند، ابراز کرد: امروز اگر دشمن اطراف ایران را حصار بکشد ما از جهت موشکی هیچ مشکلی نخواهیم داشت، آمریکا عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد.

وی در پایان به سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان حضرت امام(ره) اشاره و خاطرنشان کرد: باید در این روز که به نام شهید نامگذاری شده است و همچنین تمام ایام سال از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان به نحو شایسته ای تجلیل و تکریم شود چرا که امنیت امروز در انقلاب اسلامی را مدیون شهدا هستیم.

قدس؛ حجت ااسلام والمسلمین سید ابوالقاسم میر احمدی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قدس که با حضور پر شور نمازگزاران روبر وشد بیان کرد: روزهای پایانی سال تمام خانواده ها در پی این هستند که خانه و محل زندگی خود را بیش از پیش تمیز کنند که به آن خانه تکانی میگویند که در کنار این مهم لازم است خانه دل را نیز شستشویی دهند.

وی افزود: خانه تکانی یکی از اموراتی است که خانواده ها در پایان هر سال به آن مبادرت میورزند و بسیار ارزنده و مفید است که این کار را با دل خود نیز انجام دهند و بهترین راهی که برای این مهم وجود دارد دیدار ها را تازه کردن و صله ارحام است که بسیار ثواب داشته و مکررا در بیان ثواب بسیارش سخن به میان آمده است.

امام جمعه شهر قدس در ادامه خطبه های گذشته در خصوص شعار سال و لزوم بهره بردن از آن در خانواده ها اظهار کرد: همدلی و همزبانی میان همسران بسیار مفید واقع میشود چرا که این یکرنگی و یکدلی موجبات پرورش فرزندان بسیار بالنده و زندگی بسیار خوبی را فراهم میکند و این مهم موجب میشود که جامعه بسیار با آرامشی را داشته باشیم.

میر احمدی گفت: مهمترین اصلی که همسران نسبت به یکدیگر باید مبادرت بورزند این است که با یکیدگر مهربان و خوش رفتار بوده و در همه حال احترام به یکدیگر را از مهمترین موارد رفتاری خود باید بدانند و این موجب میشود که همدلی و همزبانی میان همسران بسیار بالا برود.

وی خاطر نشان کرد: مدارا کردن مهسران کنار یکدیگر از دیگر مواردی است که موجب میشود زندگی شیرین و خوبی را هر دو در کنار فرزندان خود داشته باشند و این رفتار آنها باعث میشود که فرزندان نیز این مهم را به نحو احسنت انجام دهند و در همه حال همراز و همدل باشند .

امام جمعه شهر قدس در بخش دیگری از سخنا خود گفت: باید در تمام امور سرمایه گذاری کرد و یکی از همین موارد خانواده وآینده جامعه است و انجام این مهم موجب میشود که هیچگاه عقب نیافتیم و همیشه زندگی پر از آرامش و آسایش داشته باشیم و هیچ اتفاقی موجبات کدورت را ایجاد نکند.

میر احمدی خاطر نشان کرد: یکی از مواردی که به ان اشاره شده است نشستن در کنار خانواده  و گوش دادن به سخنان همسر است و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) در این خصوص فرموده اند : هر کس در کنار همسر خود بنشیند و با او صحبت کرده و به حرفهای وی گوش کند نزد خداوند مانند فردی است که در مسجد معتکف شده است.

وی در پایان خطبه اول گفت:  ما اگر بخواهیم انیس و مونسی داشته باشیم اولین انیس و مونس همسرانمان  هستند و  جوانان این را نباید فکر کند که دوست و رفیق میتواند جای خانواده را بگیرد و به همین خاطر نیز دیر ازدواج کنند چرا که تفکر  آسیب زا  است و اگر شرایط زندگی را خوب رقم بزنیم زندگی خوبی خواهیم داشت  و اگر چشم و همچشمی در این میان باشد فرزندانمان ازدواج نخواهند کرد که این بسیار ناپسند است.

امام جمعه شهرستان قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی شهرستان قدس گفت: تقوا را همه در همه حال باید در راس قرار دهند و آمده است آنهایی که وارد بهشت میشوند افرادی هستند که تقوا الهی را در همه حال مد نظر قرا داده اند و به واقع میتوان گفت در پایان همین تقوا است که راهگشا خواهد بود.

میر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) قرار داریم و این را باید بگوئیم که زبان و کلمات در بیان مقام این بانوی بزرگوار الکن است و نمیتوان حق مطلب را به جا بیاورد و در همین خصوص در همه حال همگان باید مراقب باشند که سخنان افراطی در این خصوص عنوان نشود.

وی خاطر نشان کرد:هیچ جای اسلام این اجازه رابه ما نداده است تا مسائل تاریخی و مذهبیمان را به صورت  افراط گری بیان کنیم  که در برخی کتاب ها نیست وبا توجه به شرایط امروز که دشمنان به دنبال تفرقه افکنی در این خصوص هستند بیش از پیش باید به این مهم توجه داشته باشیم.

امام جمعه شهر قدس گفت: آنچه که واقعی و اصل است را اگر عنوان کنیم شنوده خود عاقل است و موضوع را به طور کامل متوجه میشود و این را نیز باید عنوان کنیم که خطبه هایی که حضرت زهرا عنوان کرده اند در همه حال  بسیار راهگشا بوده است و بیار مفید و ارزنده است.

میر احمدی   افزود: درخصوص مناسبت ها در هفته پیش رو فردا شنبه روز دستور و فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به جهت تاسیس بنیاد شهید و امور ایثار گران است که این مجموعه نیز یکی از میراث های گرانبهایی است که امام راحل در روزهای اغازین انقلاب در سال ۵۸ دستور تاسیس  آن را اعلام کردند.

وی گفت: همچنین در روز یک شنبه هفته پیش رو سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) است که این روز باید مانند عاشورا باشد و در همین خصوص اجتماعی را در قبل از ظهر روز یکشنبه در میدان ازادی شهر قدس به جهت تجمع هئیات مذهبی خواهیم داشت .

امام جمعه شهر قدس عنوان کرد: مورد دیگری که بسیار در این روزهای پایانی سال باید مد نظر باشد این است که خانواده ها در تلاش باشند تا در کنار مسئولان  مواردی را فراهم کنند که فرزندانشان با مشکلی روبرو نشود و به جای اینکه روزهای آغازین سال را با دل خوش شروع کنند موجبات ناراحتی فراهم شود.

وی افزود: همکاری و همراهی خانواده ها در کنار مسئولا ن و عوامل نیرو انتظامی و دیگر دستگاه ها موجب میشود که به جای اینکه سه شنبه آخر سال به چهار شنبه سوزی تبدیل شود روز خوبی برای عموم شهروندان باشد و آسیبی به هیچ یک از افراد وارد نشود .

میر احمدی در پایان خاطر نشان کرد: دیگر مناسبتی که در هفته جدید پیش رو داریم سالروز بمباران شیمیایی حلبچه در رزیم بعث عراق با شقاوت تما به این موضوع مبادرت ورزید و بسیاری را به شهدادت رساند و امروز هم در سوریه شهاد این هستیم که دستنشانده ها استبکبار در حال استفاده از این سلاح ها بر علیه مردم سوریه هستند که به واقع میشود که به جهت استیصال و دستپاچگیشان است که این کار را میکنند و به زودی متلاشی خواهند شد.

دماوند؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علاءالدینی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته دماوند با بیان اینکه در آستانه طبیعت می‌توانیم ۱۸ بهار زندگی حضرت صدیقه طاهره (س) را مورد بازخوانی قرار دهیم، اظهار کرد: زندگی ایشان درس‌های بزرگی همچون عفاف و حجاب برای زنان، حیا و عفت برای جوانان و غیرت و مردانگی در دفاع از ولایت برای مردان جامعه دارد.

علاأالدینی با اشاره به اینکه این جمعه‌های آخر سال، یادآور آخرین نماز جمعه تهران در سال ۶۳ است که صدام و منافقان تهدید به بمباران و خرابکاری کرده بودند، گفت: بعد از انفجار، رهبر انقلاب به خطبه خود ادامه داد و حتی صدای حضرت آقا در ادامه خطبه، نلرزید و این رهبر خود تربیت کنندگان شهدا بوده و هست.
وی افزود: سیدمصطفی خمینی که مرگ مشکوکی داشتند و سید احمد خمینی که بیت امام را مدیریت می کردند که مدیریت بیت شخصیتی همچون امام، بسیار سخت است و افراد مختلف به بهانه‌های مختلف می‌توانند نفوذ کنند و اوج مدیریت ایشان، در زمانی است که دشمنان می‌خواستند رهبر انقلاب و بیت امام را در تقابل با هم نشان دهند که ایشان هم در وصیت نامه و هم در زمان حیات، حمایت متواضعانه خود را از رهبر انقلاب اعلام کردند و بیت را نیز به این امر توصیه کردند.
امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: حضرت آقا در دیدار خبرگان، نکته مهمی را متذکر شدند که دشمن سعی دارد خود را بزک کنند؛ به عنوان نمونه در بمباران حلبچه، نمونه ای بود که صدام، مردم خودشان را بمباران شیمیایی کرد و امروز خیلی ازین شیمیایی‌ها، قدرت تکلم ندارند و رنج می‌برند و عاملی که این شیمیایی‌ها را در اختیار صدام قرار داد، آلمان و آمریکا و کشورهای اروپایی بودند که امروز با چهره دوستی وارد شده‌اند.

*جریمه ۱۰٫۵ میلیارد دلاری ایران به خاطر ۱۱ سپتامبر، نشان از چهره بزک کرده دشمن دارد
علاءالدینی با اشاره به اینکه امروز قاضی آمریکایی ایران را به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار خسارت بابت حادثه ۱۱ سپتامبر محکوم می‌کند، تاکید کرد: این در حالی است که خودشان گفتند که القاعده و عربستان عامل این حادثه تروریستی بودند و این نشان از ذات بزک کرده دشمنان ملت ایران دارد و اگر پای میزی هم می‌نشینند، چون از عظمت این ملت مستهصل شده‌اند.
وی بیان کرد: رهبر انقلاب، پیگیری کردن اقتصاد مقاومتی، متوقف نشدن پیشرفت علمی و مصون سازی فرهنگی، سه راه مقابله با این دشمن قدار برشمردند و در باب اقتصاد مقاومتی مثالی است که اگر امروز تمام مرزهای و مبادی ورود و خروجی از کشور را ببندند، ما آنقدر توانایی داریم که موشک بسازیم و در قلب تلاویو بنشانیم.
امام جمعه دماوند با تاکید بر لزوم حفظ آرامش دماوند و انفجار با صدای مهیب اخیر، تاکید کرد: نخست اینکه مردم گلایه داشتند که چرا این انفجار اطلاع رسانی نشده بود و دومین مورد اینکه موضوعات بر روی بناهای دماوند و احتمالا گسل زلزله به عقیده برخی کارشناسان، تاثیر دارد و نباید برای حفظ آرامش دیگران، آرامش مردم خود را بهم بزنیم.
علاءالدینی خاطرنشان کرد: همچنین قرار است که قطعاتی از این شهرک واگذار شود که پیشنهاد ما این است که اول به مردم دماوند اطلاع‌رسانی شود و اولویت به واگذاری به مردم دماوند باشد و تخفیفاتی نیز برای واگذاری به مردم دماوند در نظر گرفته شود.

قرچک؛ حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت بمناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند:” ای فاطمه من، خداوند برای تو اسمی از اسامی خود برگرفته است.خداوند فاطر است و نام تو را فاطمه(س)” گذاشته است.
رئیس ستاد احیاء امر به معروف اظهار داشت: بالاترین و مهم ترین رسالت حضرت زهرا(س) ولایتمداری بود به زیباترین و مؤثرترین شیوه های اعتراض و انتقاد در شدیدترین وضعیت، با وجود ضعف و درد در بدن به مسجد رفتند و فریاد زدند و تهدید به نفرین کردند.، برای بیعت با حضرت علی(ع) با دو فرزندش در خانه مهاجر و انصار را می زد تا مردم را به خطر بزرگی که در راه بود تفهیم کند و همه را به مقاومت و وفاداری به امام(ع) دعوت می کرد، وقتی گوش نکردند آینده را ترسیم کردند.
ریاست شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: حضرت زهرا (س)هم راضیه بود هم مرضیه یعنی هم او از خداوند راضی بود و هم خداوند از آن حضرت کمال رضایت را داشت تا جایی که ملاک رضایش را رضای فاطمه دانست.
وی تاکید کرد: سلسله مراتب کسانی که رسالت عمرشان رسالت ائمه بوده است و برای خدا زندگی کردند و هدفشان جلب رضای خداوند بود، آنها هم چنین مقامی نزد خداوند دارند و از جمله برترین شهداء هستند.
اسماعیلی افزود: اسفند روز بزرگداشت شهداء و سالروز تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان امام عظیم الشأن است. و امام (ره) فرمودند:”شهادت هدیه ای است از جانب خداوند برای کسانی که لایق هستند، اینجانب هر وقت وصیتنامه شهیدی را می بینم احساس حقارت می کنم”.
وی تصریح کرد: توقع شهداء و خانواده شهداء جز پاس داشتن ارزشها، حرمت نگه داشتن مقامات اهل بیت(ع) و داشتن جامعه سالم است.
امام جمعه شهرستان قرچک گفت: مقام معظم رهبری در جمع اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری فرمودند:” مهم ترین هدف پروژه نفوذ بر هم زدن محاسبات مسئولان است. حمله و هجمه به باورهای مردم نسبت به اسلام ، انقلاب ، اسلام سیاسی و وظایف عمومی آن یعنی جامعه سازی دینی است.”

وی با اشاره به حضور پرشور و با شکوه مردم در انتخابات که نشان اعتقاد عملی به نظام اسلامی است بیان کرد: آزادی عمل مردم در این دوره نشان بالای آزادی کافی در نظام و سلامت انتخابات است و رفتار نجیبانه کسانی که رأی نیاوردند از ویژگیها و عبرتهای بزرگ این دوره است بر خلاف رفتار نانجیبانه کسانی که در سال۸۸ رأی نیاوردند و با به راه انداختن فتنه برای کشور هزینه بوجود آوردند و دشمن را به طمع انداختند، این دوره بزرگانی که رأی نیاوردند به پیروز انتخابات تبریک گفتند که این موضوع بسیار با عظمت و با ارزش است، حضور بزرگانی همچون آیت الله یزدی و آیت الله مصباح باعث افزایش وزانت مجلس و نبود آنها خسارت است ولی هیچ خللی در شخصیت آنها ایجاد نمی کند، عده ای هم ناخاسته با دشمن هم صدا شدند و باز شورای محترم نگهبان را مورد هجمه و تخریب قرار دادند که این همان کار استکبار است، وظیفه مجلس خبرگان انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن است.
اسماعیلی با اشاره به سه وظیفه و اولویت اصلی که باید مورد توجه مسئولان دولتی قرار گیرد اقتصاد مقاومتی ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور ، مصون سازی فرهنگی کشور قرار شد تاکید کرد: دولت قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل دهد و فرماندهی تعیین کند که اقدامات عملی و مؤثری صورت نگرفته است، اگر قدرت، عزت و مرجعیت را در جهان خواستاریم باید علم را تقویت کنیم و حرکت علمی متوقف نشود.
امام جمعه قرچک تأکید کرد: معظم له از دیگر لوازم پیشرفت را حفظ خصوصیات انقلابی، حرکت جهادی، حفظ عزت و هویت ملی و اسلامی، هضم نشدن در هاضمه خطرناک فرهنگی، اقتصادی جهان دانستند و فرمودند: ما با تعامل جهانی مخالف نیستیم باید با همه دنیا البته به غیر از آمریکا و رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشیم منتهی دنیا را فقط اروپا و غرب نبینیم، اکنون رفت و آمدهایی از طرف غربی ها انجام می شود اما این رفت و آمدها تا کنون هیچ اثر مثبتی نداشته است.
امام جمعه اظهار داشت: دولت محترم باید سیاست و وعده های خود عملی کند و از دولت گذشته انتقاد نکند چه سودی برای ملت دارد؟ به داد معیشت مردم برسید، بیکاری را مهار کنید به داد تولید کنندگان و شهرک های صنعتی و کشاورزان و دامداران برسید، دشمنی که هر روز تهدید می کند کجا قابل اعتماد است. وی در پایان افزود: اگر یک ساعت زودتر از استکبار ببرید و دست بکشید به نفع ملت و نظام است،آمریکا بداند ملت ما، رهبر فرزانه به پشتیبانی سپاه قهرمان نسبت به امنیت این کشور ذره ای کوتاه نخواهد آمد و معامله نخواهد کرد،
بحمداله قدرت موشکی ما بالاست ولی خلاف قطعنامه شورای امنیت نیست، این موشک غدیر است که با طراحی گذشته صورت گرفته است که از سمنان به سمت سواحل مکران شلیک و با موفقیت به هدف ۱۴۰۰ کیلومتری اصابت کرد و بالستیک های جدید را هنوز آزمایش نکرده ایم.

نصیرشهر؛ حجت الاسلام صادق خدایی، امام جمعه نصیرشهر در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر ضمن اشاره به موضوع مهم انتخابات، اظهار کرد: در انتخابات امسال مشارکت حداکثری اتفاق افتاد و منویات رهبری و رضایتمندی ایشان محقق شد.

وی افزود: این انتخابات از سلامت کامل برخوردار بود و به مانور تبلیغاتی دشمنان انقلاب نشان داد که تیرهای آنان اثری در انقلاب ندارد.

امام جمعه نصیرشهر ادامه داد: دشمنان انقلاب در تمام عرصه ها حضور دارند و می خواهند مردم را نسبت به انقلاب بی میل کنند اما انتخابات امسال تمام توطئه های آنان را بر ملا ساخت.

حجت الاسلام خدایی شهادت را مقامی از سوی خداوند متعال دانست و بیان کرد: شهادت، بزرگ‏ترین فیض الهی است،اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است، عزت ابدی است، حیات ابدی است، شهادت در راه خداوند، زندگی افتخارآمیز ابدی و چراغ هدایت برای ملت‏ها است،هدیه‏ای است از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی‏که لایق هستند.

وی خانواده‏های شهدا را چشم و چراغ ملت‏ خواند و خاطرنشان کرد: شما خانواده‏های شهدا و معلولین و مجروحین نشان دادید که هرگز اجازه نمی‏دهید استعمار بر مقدرات این کشور سایه افکند. شما خانواده‏های شهدا با شهادت افتخارآفرینانِ این مرز و بوم به جهان فهماندید که از همه عزیزان، در راه اسلام خواهید گذشت. شما چشم و چراغ این ملتید.

جوادآباد؛ حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته جوادآباد گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان فرمودند باید در ایام فاطمیه احترام و تقدسات مذاهب دیگر حفظ شود و از اختلاف افکنی دوری کنید زیرا دشمنان از اختلافات به وجود آمده بهره برداری می کنند.

وی خاطر نشان کرد: سید احمد خمینی فرزند امام خمینی(ره) فردی بود که تمام قد پای انقلاب و امام خمینی(ره) و بعد از ایشان پای امام خامنه ای(مدظله العالی) ایستاد و هیچ گونه مسئولیتی را نیز قبول نکرد.

امام جمعه جوادآباد اظهار کرد: عده ای که ادعای ولایت مداری و پیروی از اسلام را دارند باید از برخوردهای سید احمد خمینی درس بگیرند که حتی برای خطی که نیاز به ویرایش داشت از امام خمینی(ره) اجازه می گرفت ولی امروز عده ای مدعی پیروی از ولی فقیه هستند ولی برخلاف امام خامنه ای(مدظله العالی) برخورد کرده و صحبت می کنند.

حجت الاسلام حسینی ضمن بیان اینکه کسانی که جایگاه ولایت را تضعیف می کنند باید از فعالیت های سید احمد خمینی درس عبرت بگیرند گفت: طلحه و زبیر برای اسلام فعالیت ها کرده بودند ولی در نهایت در جبهه مقابل ولایت ایستادند.

پدر معنوی جواداباد تصریح کرد: دشمن حرکات زیادی کرد تا این مردم در انتخابات حضور پیدا نکنند ولی مردم در دهانشان کوبیدنند پس دشمن مرحله بعدی حملات خود را شروع کرده و می خواهد حرکاتی که بعد از غدیر به وجود آمد را امروز انجام دهند.

امام جمعه جوادآباد اظهار کرد: معاویه صفتان همانگونه که در صفین بعد از شهید شدن عمار صحبت هایی کرده و شبهاتی به وجود آورده و جبهه حضرت علی(ع) را ناحق جلوه دهند, امروز نیز مشغول به فعالیت شده اند پس وظیفه ما این است که مراقب باشیم.

وی پس از بیان اینکه اگر ۸۸ را با امسال کنار یکدیگر بگذاریم می بینیم که چه رفتارهایی صورت گرفته است تصریح کرد: اگر به افرادی گفته می شود فتنه گر این درست است زیرا این افراد بعد از اینکه توسط مردم انتخاب نشده و رای نیاوردن بلاهای زیادی بر سر این کشور آوردند.

حجت الاسلام حسینی خاطر ضمن بیان اینکه فتنه گران همیشه منفور بوده و جایگاهی در بین این ملت ندارند گفت: حمله به شورای نگهبان کاملاً نادرست بود و این نیز مشخص است.

امام جمعه جوادآباد پس از بیان اینکه اگر آینده کسی انقلابی نماند و انقلابی عمل نکرد مردم باید بدانند و تشخیص درست دهند بیان کرد: امام خامنه ای(مدظله العالی) بعد از سفرهای هیئت های خارجی که به کشور انجام شده است اعلام فرمودند که این سفرها هیچ سودی برای ما نداشته است.

پدر معنوی جوادآباد ادامه داد: ما در تعامل با دنیا مشکل نداریم و افرادی که همه دنیا را در غرب می دانند باید بدانند که کشورهای اسلامی در ایران حاضر شدند و اینها گوشه ای از همه دنیا هستند.

وی تصریح کرد: تا مشکلات اقتصادی کشور برطرف نشود و مردم ارزان شدن را شاهد نباشند بعنی اینکه گره از مشکلات اقتصادی کشور باز نشده است.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: پروژه نفوذ که بعضی ها از بیان آن خوششان نیامد اگر رخ دهد باعث می شود که مردم و نظام از یکدیگر جدا شوند.

امام جمعه جوادآباد ضمن بیان اینکه چگونه می توانیم به دشمنی که هدفش کاملاً شر است و هیچ خیری برای ما ندارد اعتماد کنیم بیان کرد: ظلمهایی که در زمان جنگ تحمیلی به ایران شد و همچنین ظلم هایی که امروز به یمن و سوریه می شود و به حمایت از آمریکا نیز می باشد فقط برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: روزی بود که ما وحشت داشتیم زیرا هیچ پوشش دفاعی نداشته ایم ولی امروز در مقابل دشمنان با راهنمایی هایی امام خامنه ای(مدظله العالی) ایستاده ایم زیرا پوشش نظامی بسیار قوی داریم و رزمایش موشکی که برگزار شد نشان دهنده صحت این مدعا است که به دشمنان ثابت کرد اگر دست از پا خطا کنند برخورد سختی را شاهد خواهند بود.

کهریزک؛ آیت الله سید احمد موسوی امام جمعه بخش کهریزک با اشاره به اینکه ولایت فقیه استمرار اعتقاد ما به امامت و ولایت است، گفت: مجلس خبرگان آینده باید از اصل ولایت فقیه دفاع نماید.

خطیب جمعه بخش کهریزک در  بخش اول سخنان خود ضمن توصیه به تقوا از زبان امام سجاد(ع)، تمام مردم را به رعایت تقوا و مصادیق آن در زندگی روزمره اجتماعی خود دعوت کرد.

سید احمد موسوی احترام متقابل پدر و مادر با فرزندان را امر مهمی در زندگی اجتماعی مردم دانست و از رابطه سراسر محبت آمیز حضرت خدیجه با حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان نمونه کاملی از رابطه پدرو مادر با فرزندان یاد کرد.

وی در بخش ابتدایی خطبه دوم به تفسیر شیعه و مفاهیم آن پرداخت و اظهار داشت: شیعه واقعی کسی است که اوامر اهل بیت را عمل کرده و از نواهی آن ها دوری نماید.

موسوی با اشاره روز درختکاری و هفته فضای سبز و سخنان رهبری به مناسبت این روز، گفت: همه مردم و مسئولان ما باید در حفظ فضای سبز به عنوان یک وظیفه عمومی کوشا باشند.

خطیب جمعه بخش کهریزک در ادامه اظهار داشت: آیت الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری یکی از حساس ترین وظایف مجلس خبرگان را مراقبت از هویت ولایت فقیه دانسته است که به عقیده بنده کاملا صحیح و درست می باشد و امیدوارم همه اعضای مجلس خبرگان آینده نیز در این امر کوشا باشند.

وی افزود: ولی فقیه باید شخصی فقیه باشد و ولایت فقیه استمرار اعتقاد ما به امامت و ولایت است که باید به همان شکلی که طراحی شده، در ادامه نیز حمایت شده و ادامه یابد و مجلس خبرگان آینده نیز باید از اصل ولایت فقیه دفاع نماید.

امام جمعه باقرشهر در ادامه به رفتار درس آموز آیت الله یزدی پس رای نیاوردن در انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: رفتار این عالم بزرگ درس خوبی برای کسانی است که در انتخابات ها رای نمی آورند و این عالم بزرگ پس از رای نیاوردن ضمن تسلیم شدن در برابر قانون، گفت: خوشبختانه من برای شرکت در مجلس آینده رای نیاوردم و این بار سنگینی که بر دوشم بود، برداشته شد و کاملا مطیع قانون هستم.

وی افزود: سخنان فوق اوج تسلیم بودن در برابر قانون و پایبندی به آن را می رساند و چنین سخنانی از ایشان نشان دهنده درسی بزرگ برای همه ما باید باشد و تمام کسانی که در انتخابات و رقابت های انتخاباتی موفق نمی شوند، باید رفتار ایشان را الگو خود قرار داده و مردم را متهم به هرچیزی نکنند.

سید احمد موسوی در بخش پایانی سخنان خود به رزمایش موشکی سپاه اشاره و برگزاری چنین رزمایش ها و آزمایشاتی  را مایه افتخار نظام اسلامی دانست و گفت: امیدواریم برادران ما در سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران روز به روز در راستای ارتقای سطح نظامی کشورمان جهت دفاع از تمامیت مرزهای کشور پیشرفت کرده و موفق باشند.

گفتنی است نماز جمعه این هفته باقرشهر هم با حضور پرشور اهالی و نمازگزاران منطقه و همچنین دکتر جمالی پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، دکتر محمدی فرد رئیس شورای اسلامی کهریزک، حسین حبیب زاده نائب رئیس شورای اسلامی باقرشهر، پناهنده و بقرایی اعضای شورای باقرشهر و یوسف پناهنده رئیس اداره ورزش باقرشهر در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد.

انتهای متن/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.