این وحدت هدیه خون شهید سلیمانی به مردم ایران و عراق است

حجت الاسلام والمسلمین ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت سردار رشید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مالک اشتر اولین کسی است که با حضرت علی بیعت کرد و واسطه بیعت تعدادی از افراد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، حجت الاسلام والمسلمین ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت سردار رشید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مالک اشتر اولین کسی است که با حضرت علی بیعت کرد و واسطه بیعت تعدادی از افراد شد.

خطیب جمعه باقرشهر بیان داشت: طبق گفته یکی از عالمان سنی دعای علی(ع) با دعای رسول الله(ص) هیچ تفاوتی ندارد و مالک اشتر با دعای امیرالمومنین به بهشت برین روانه شدند.

استیری افزود: سردار سلیمانی لقب مالک اشتر زمانه را گرفتند و خوشا به حال ایشان که ولی امر زمانه بر پیکر مطهرشان نماز خواندند.

استیری در مورد صفات مالک اشتر بیان داشت: در نهج البلاغه حضرت مالک با ۴ویژگی معرفی شدند:

۱. مالک اشتر را مانند یک سپر است زیرا مالک کسی است که سستی در او راه ندارد.
۲. لغزش در مالک اشتر راه ندارد
۳. مالک در جایی که سرعت لازم است کندی نمی‌کند.
۴. جایی که کندی لازم است شتاب نمی‌کند.

امام جمعه باقرشهر ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی هر ۴ ویژگی ذکر شده در نامه ۱۳ نهج البلاغه را دارا بودند پس به حق لقب مالک اشتر علی برازنده‌ی ایشان است.

استیری با اشاره به حوادث اخیر بیان داشت: آمریکا بار دیگر بدعهدی به تعهدات خود را نشان داد چرا که شهید سلیمانی را در منطقه ای مورد تهاجم قرار دادند که معروف به دالان امنیتی است یعنی هیچ کس در این محدوده حق حمله به دیگری را ندارد.

امام جمعه باقرشهر در مورد تشییع پیکر سردار سلیمانی اظهار داشت: تشییع پیکر حاج قاسم در تاریخ ماندگار شد چرا که این حجمه از مردم را تا بحال هیچ مراسمی به خود ندیده است، اخلاص شهید سلیمانی دلهای مردم را مثل کهربا به خود جذب کرد. این تشییع یک رفراندوم واقعی برای مقاومت است، کسانی که به دنبال رفراندوم بودند به این چند روز اخیر نگاه کنند، مردم به میدان آمدند و این رفراندوم‌ ملی را رقم‌زدند.

استیری افزود: این وحدت هدیه خون شهید سلیمانی به ما مردم ایران و عراق است. انتقام خون شهید سلیمانی به حذف یک یا چند مهره خلاصه نمی‌شود، ارزش کفش این شهید از سر ترامپ‌بالاتر است.

حجت الاسلام والمسلمین استیری تصریح کرد: دولت در مبحث برجام نباید کوتاه بیاید، هنوز هم زمزمه مذاکره شنیده می‌شود، با شهادت حاج قاسم نباید این مسئله مطرح شود.

استیری ادامه داد: به گفته رهبری یک سیلی زدیم، این سیلی خیلی محکم بود، ما یکی از مجهز ترین پایگاه های نظامی آمریکا را مورد حمله قرار دادیم و بار دیگر هیبت و ابهت پوشالی آمریکا شکسته شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *