×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

بازرسی بازتاب اجتماعی، روحی و تندرستی اعتیاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز، اعتیاد، واژه ای است که امروزه بسیاری از خانواده هاو جوانان ما، درگیر این معضل اجتماعی شده اند. گونه ای بیماری است که پیامدهای ویران گری را برای عافیت جان و روح، عافیت تن و زندگی کاری و حرفه ای دردمند را در پی خواهد داشت. اعتیاد همراه با تغییراتی شیمیایی در مغز بوده که بر قوه ذاکره، سلوک، استنباط تالم و حظ ردپا می نهد. در ادامه به بازرسی بازتاب اجتماعی، روحی و تندرستی اعتیاد می پردازیم.

اعتیاد رابطه نزدیک با پیدایش دشواری های باطنی و روانی دارد. بطور مثال بیمارانی که از نابسامانی های کرداری یا بی قراری رنج می برند، کمابیش دو برابر دیگران در صحنه ریسک اعتیاد قرار دارند. از سوئی کسانی که در منجلاب ناپسند مصرف موادمخدر افتاده اند، کمابیش دوبرابر دیگران با نابسامانی های سلوکی و بی قراری زورآزمایی می کنند.

در پیوند بین سوء مصرف مواد و بی رغبتی و افسردگی با سایر نابسامانی های روحی شبهه ای وجود ندارد و شاید دچارشدن به بی رغبتی و افسردگی شخص را به طرف اعتیاد هدایت کرده باشد یا اینکه سوء مصرف موادمخدر دگرگونی هایی را در فکر و ضمیر ایجاد کرده باشد که نشانه های بی رغبتی و افسردگی را تقویت کرده باشد.

اعتیاد با اضطراب نیز پیوند دارد؛ بعضی معتادین بعد از استعمال بلندمدت موادمخدر مبتلا به اضطراب می شوند. اضطراب و بی قراری عنصر پیامد بسیاری از موادمخدر ی باشد که کثرت آن به مقدار مصرف بستگی دارد.

مصرف ناپسند موادمخدر در بلندمدت به شیوه مستقیم و غیر مستقیم به کلیه ها صدمه می رساند. استعمال برخی موادمخدر باعث نقصان آب بدن، ضعیف شدن ماهیچه ها و بالارفتن دمای بدن می گردد که تمامی این پیامدها در گذر زمان به کلیه ها صدمه می رساند.

متوقف شدن فعالیت کرد یکی از پیامدهای متداول اعتیاد است. سوء مصرف مواد اختناق غالب از مرتبه ای را به این اندام اساسی و اصولی تحمیل می نماید.

دچارشدن به بیماری های قلبی-عروقی بازتاب سوء مصرف موادمخدر است. این پیامد از افزایش ضربان قلب و بالارفتن فشارخون و سکته های قلبی بی ثبات است.

 

سارا پیرانه

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.