×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

بازگشایی دانشگاه علمی– کاربردی موسسه خیریه کهریزک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ با تجلیل از ۳ تن از دانشجویان برتر مراقبت سالمندی، سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علمی– کاربردی موسسه خیریه کهریزک رسماً کار خود را آغاز کرد.

خانم ها زهرا سادات رحیمی، فهیمه کرمی و زهره اصلانی، دانشجویانی هستند که در ترم گذشته با کسب بهترین معدل موفق شدند رتبه های نخست تا سوم این مرکز آموزش را از آن خود کنند.

دکتر حسن احمدی، مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک و ریاست این مرکز آموزشی در جمع اعضاء هیئت مدیره و امناء موسسه، مدیران و کارکنان مجموعه و نیز تنی چنداز اساتید و دانشجویان این دانشگاه گفت: خوشحالیم که با حمایت های هیئت مدیره موسسه و دکتر امید رئیس دانشگاه جامع علمی– کاربردی، شاهد به بار نشستن تلاش های مان در چند سال گذشته برای تربیت نیروی کار آزموده در مراقبت سالمندی هستیم.

دکتر احمدی با بیان اینکه مراقبت از سالمند امروزه تبدیل به علم شده، تصریح کرد: نیاز امروز مراکز آسایشگاهی و جامعه برای نگهداری از سالمندان، ۱۷۰ هزار نفر نیروی کار آزموده و تحصیل کرده است که می توانند نقشی مهم و تأثیرگذار در سلامت سالمندان و بالا بردن عمر مفید آنان داشته باشند.

وی افزود: امید داریم در آینده ای نزدیک با ایجاد رشته های جدید مرتبط با سالمندان در این مرکز، شاهد شکوفایی بیش از پیش این واحد دانشگاهی باشیم. همچنین انتظار داریم از سایر مراکز آسایشگاهی، دانشجویانی را در مرکز کهریزک تربیت نماییم تا آنان نیز بتوانند در ارتقاء سطح سلامت سالمندان تحت پوشش خود، قدم های موثرتری بردارند.

رئیس دانشگاه جامع علمی– کاربردی موسسه خیریه کهریزک با تأکید بر نقش پژوهش در سالمندان هم گفت: جمع بندی پژوهش و تحقیقات انجام پذیرفته در چند سال گذشته و به روز رسانی اطلاعات موجود و نیز پژوهش های جدید، از اهمیت بالایی در بالا بردن سطح کیفیت زندگی سالمندان در مراکز آسایشگاهی و نیز جامعه برخوردار است.

محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در بخش دیگری از آئین بازگشایی دانشگاه گفت: کهریزک در ابتدا صرفاً با هدف نگهداری از سالمندان تأسیس شد؛ امروز شاهد هستیم که با کوشش های فراوان و از جمله نگاه مثبت هیئت مدیره موسسه، تحولی اساسی در زندگی سالمندان به وقوع پیوسته است.

صوفی نژاد همگامی دانشگاه با آسایشگاه را مهم دانست و افزود: تسهیلات و امکانات ایجاد شده به ما می گوید که زندگی سالمندان در کنار دانشگاه می تواند دچار تحولات اساسی شود تا اهداف عالی این مجموعه که همانا( کهریزک را مکانی برای زندگی کردن نه زنده ماندن) است را بیش از هر زمان دیگری تحقق بخشد.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک، جامعه کنونی را مدیون و مرهون تلاش های سالمندانی دانست که در روزگار جوانی، وظیفه آبادانی و توسعه جامعه را عهده دار بوده اند و امروز باید نسل جوان تحصیلکرده به بهترین نحو ممکن در خدمت به آنان در تلاش باشد.

در ابتدای آیین بازگشایی دانشگاه جامع علمی– کاربردی موسسه خیریه کهریزک در نیم سال اول ۹۸-۹۷، دکتر فریبرز بختیاری قائم مقام این دانشگاه، با مثبت ارزیابی کردن نتایج ترم نخست برگزار شده گفت: ۹۳درصد از دانشجویانی که در ترم نخست رشته مراقبت سالمندی مشغول به تحصیل بودند، با موفقیت به ترم جدید رسیدند.

دکتر بختیاری افزود: در سال ۹۶، دوره آموزش پودمانی حین خدمت پرسنل را در ۲ دوره برگزار کردیم، در سال جدید نیز پس از پایان دوره نخست، در تدارک برگزاری دوره جدید آموزش پودمانی هستیم.

دکتر بختیاری با نگاهی به مقوله آموزش ضمن خدمت کارکنان آسایشگاه گفت: با تدوین و اجرای برنامه های آموزشی کارکنان، بر آن هستیم تا با افزایش دانش کارکنان شناخت کافی از بیماری ها و عوارض ناشی از آن در سالمندان را ایجاد نماییم تا از این منظر بهترین خدمات مراقبتی را ارائه گر باشیم.

قائم مقام دانشگاه جامع علمی– کاربردی موسسه خیریه کهریزک با تأکید بر داشتن نگاه ملی به مقوله سالمندی در جامعه گفت: بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۵/۷ میلیونی سالمندان کشور، نیازهای مراقبتی دارند و هر روز بر تعداد آنان افزوده می شود. رسالت داریم علاوه بر آگاه سازی جامعه به توجه هر چه بیشتر به مقوله سالمندی، الگویی برتر در آموزش نیروی کار آزموده در این زمینه در سراسر کشور باشیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.