×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

با سارقان مسلح و کودک‌ربا بدون رافت برخورد می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ سردار حسین اشتری روز دوشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران حوزه پلیس، اظهار داشت: ارتباط خوبی بین پلیس و رسانه‌ها وجود دارد، اما باید به روز‌تر شود و خلا آن رفع شود. به جرات می‌گویم پلیس خبرنگاران را همراه خود می‌داند و هیچگاه آن‌ها را رقیب خود نمی‌داند.
وی ادامه داد: امروز هصر تبادل اطلاعات است و سرعت انتقال اخبار می‌تواند در ماموریت‌های پلیس تاثیر گذارد. اگر در کنار توسعه یافتگی اقتصادی توسعه رسانه‌ای نداشته باشیم، توسعه کامل نمی‌شود.
به گفته اشتری نیروی انتظامی هر روز با اخبار متفاوتی روبرو است. ما از جدار مرز تا پایتخت با آسیب‌های اجتماعی متفاوتی روبرو هستیم. امروز پلیس در همه نقاط حساس حضور دارد. نیروی انتظامی با زندگی مردم عجین شده و خیچ سازمانی را مشابه ناجا نداریم که ارتباط مستقیم با مردم داشته باشد و ارتباط ما با مردم متقابل است.
رئیس پلیس کشور افزود: خبرنگاران بهترین پل ارتباطی با مردم هستند و به دلیل ماموریت هایش از اهمیت خاصی برخوردار است. بالاترین نعمت برای مردم امنیت است و مسئولیت ایجاد و حفظ آن نیروی انتظامی است.
اشتری تاکید کرد: نیروی انتظامی را به عنوان سازمانی برای خود نمی‌دانیم و خوب و بد این نیرو به مردم بر می‌گردد. موفقیت ما را مردم احساس می‌کنند. اگر امروز رافت، اقتدار و مردم داری که مد نظر رهبری در نیرو است وجود دارد، نتیجه آن چه می‌شود.
وی افزود: وقتی کسی سرقت مسلحانه، کودک ربایی و گروگان گیری می‌کند با شدت با او برخورد می‌کنیم. دافت پلیس با مردم و برای مردم است. یک درصد افرادی هستند که تبهکار بوده و با یر پنجه قدرت پلیس روبرو شده و ۹۹ درصد مراجعه کنندگان به پلیس با مهربانی پلیس روبرو می‌شوند.
وی تاکید کرد:هرکس با هر دین و آیینی وقتی در کشور ما زندگی و فعالیت می‌کند تحت حمایت ما بوده و خدمات پلیس برای همه یکسان است. هر کسی به قانون اساسی پایبند باشد به او خدمت می‌کنیم.
فرمانده ناجا ادامه داد: رسانه باید به پلیس کمک کند. کمک به پلیس یعنی کمک به مردم، رسانه همکار و یار صدیق پلیس است. هدف ما پیشگیری از جرم است و به دنبال ارائه آمار برخورد با مجرمان نیستیم. اگر پلیس بیکار باشد بسیار خوشحال می‌شویم چرا که نشان می‌دهد در حوزه پیشگیری خوب عمل کرده ایم.
وی با بیان اینکه بسیاری از کار‌ها با اطلاع رسانی انجام می‌شود، گفت: پلیس در ۹۰ درصد حوادث اولین نفر مطلع می‌شود، اما محدودیت‌ها باعث می‌شود اطلاع رسانی نکنیم. اگر تاخیر در اطلاع رسانی داریم دلیلش این نیست که رسانه را محرم نمی‌دانیم.
اشتری در مورد انتقادات از بستن اطلاع رسانی، گفت: پلیس پاسخگوی رسانه است و آن‌ها باید به کمک ما بیاید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.