×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از تهران نیوز ؛ ابراهیم آقا محمدی، عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز، با اشاره به اینکه در توافق نامه برجام راه های گریز بسیاری برای غربی ها وجود دارد، گفت: این مهم در بحث های کارشناسی بارها به مسئولان تذکر داده شد.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها در برجام بر واژه تعلیق تاکید دارند و به لغو نپرداخته اند، اظهار کرد: ایالات مختلف آمریکا بر اساس همین امر مختار هستند و هیچ گونه تعهدی حتی در حد تعلیق هم برایشان در نظر گرفته نشده است.
آقا محمدی با تاکید بر اینکه سیستم اقتصادی آمریکا در سراسر دنیا گسترده شده است، افزود: بر همین مبنا آنها کشورهایی که قصد ارتباط و بر قراری مبادله اقتصادی دارند را وادار به عقب نشینی می کنند و گاها اقدام به جریمه نیز می کنند.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمی تواند آمریکا را از طریق قانونی وادار به انجام کار کرد، ادامه داد: این مهم بخاطر ابهام های زیادی است که در برجام وجود دارد.
وی با بیان اینکه آنها درحال اجرای پروژه ایران هراسی هستند، تصریح کرد: این امر را در ایجاد فاصله و اجازه ندادن به برقراری ارتباط کشورها با کشورمان در راستای سرمایه گذاری و غیره دنبال می کنند.
آقا محمدی با تاکید بر اینکه کشورمان به همه تعهدات خود در توافق نامه برجام عمل کرده است، خاطرنشان کرد: باید تکلیف این مهم مشخص شود لذا دستگاه دیپلماسی کشورمان با صراحت اعلام کند اگر غربی ها خصوصا آمریکا به تعهدات خود عمل نکنند، ما نیز به وضعیت قبل از اجرای برجام بازخواهیم گشت.

انتهای متن/*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.