بخشدار قلعه نو؛ بخش قلعه نو پتانسیل خیلی خوبی در بحث کشاورزی دارد

جلسه همفکری ، بررسی مسائل و مشکلات ، ایده ها و راهکارهای مناسب جهت بهره بری بیشتر از اراضی کشاورزی روستاهای بخش قلعه نو با اعضای تعاونی کشاورزان روستاهای بخش قلعه نو برگزار شد.

جلسه بررسی مسائل و مشکلات تعاونی و کشاورزان بخش قلعه نو با حضور علیرضا صادقی بخشدار قلعه نو ، مهندس گندمکار مدیرعامل تعاونی کشاورزان بخش قلعه نو و دیگر مدعوین در دفتر تعاونی دهیاران بخش قلعه نو برگزار شد.

صادقی با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر و تشکر ویژه از خدمات ارائه شده به کشاورزان توسط تعاونی کشاورزان بخش قلعه نو گفت: بخش قلعه نو پتانسیل خیلی خوبی در بحث کشاورزی دارد که با وسعت بالایی که این بخش دارد باید با تشویق کشاورزان و تسهیلاتی که در اختیار آنان می گذاریم این ظرفیت کشاورزی را ضمن حفظ نمودن تقویت هم بنماییم و این امر با تلاش و پشتکار اعظای تعاونی کشاورزان و مردم میسر خواهد شد.

گندمکار گفت: از عمده مشکلاتی که ما در بخش قلعه نو داریم بحث خرد شدن اراضی کشاورزی که بعضا” توسط ورثه کشاورزان اتفاق می افتد است که گاها” به قطعات زیر 1000 متر تفکیک شده اند که این امر باعث شده افراد سودجو درصدد خریداری این قطعات برآمده  و اقدام به تغیر کاربری این زمینها به کارگاهها و چهاردیواریهای غیر مجاز کرده اند.

وی در ادامه افزود: تعاونی کشاورزان بخش در پی آن است که این خرده مالکان را به ساخت گلخانه تشویق نماید که هم سودآوری بیشتری داشته باشند و هم دست ساخت و سازگران غیر مجاز از بخش کوتاه شود.

همچنین پس از پایان جلسه از آزمایشگاه تخصصی تشخیص مواد عالی خاک کشاورزی که توسط تعاونی کشاورزان بخش اداره میشود و امکانات فوق العاده ای دارد بازدید به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *