×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

بخشدار کهریزک:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز،جلسه توجیهی آموزش کاندیدهای شوراهای اسلامی روستاهای بخش کهریزک به ریاست حسین توکلی کجانی بخشدار کهریزک،حسن بابایی مدرس قوانین انتخابات و بخشدار خاوران ،منصور زارعی رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش کهریزک به همراه نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش کهریزک در بخشداری کهریزک برگزار شد.
بخشدار کهریزک طی سخنانی در این جلسه گفت :شوراهای اسلامی یک تشکل اجتماعی است،که اعضای آن با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند و برابر شرح وظایف قانونی،مسئولیت نظارت بر فرآیند ارائه خدمات روستایی به مردم را بر عهده دارند.
توکلی با تشریح حوزه مسئولیت این نهاد مدنی افزود:رعایت موازین شرعی و قانونی ، خودداری از تخریب رقیب ، دوری از دادن وعده های خارج از توان شوراها ، جلوگیری از سیاه نمایی و همکاری با متولیان امر انتخابات مهمترین نکاتی است که کاندیدهای شوراها باید ان ها را با جدیت رعایت کنند.
وی تصریح کرد : یکی از مهمترین وظایفی که باید از سوی داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها مدنظر قرار گیرد ، عمل به قانون است که همه افراد در برابر قانون مساوی هسنتند.
در ادامه این جلسه آقای بابایی مدرس قوانین انتخابات، توضیحات کامل و جامع از قوانین تبلیغات شوراها بیان نمودند.

بابایی مواردی از قبیل پاره کردن عکس کاندیدای رقیب،چسباندن عکس در محل های ممنوعه،تخریب دیگر کاندیدها،شروع تبلیغات قبل از آغاز رسمی و بعد از پایان زمان تبلیغات،تعرض به حریم شخصیت های حقیقی و حقوقی و دخالت بیجا در فرآیند انتخابات،خرید و فروش رای تهدید رای دهندگان،عوام فریبی و ایجاد بی نظمی در اطراف شعب اخذ رای را از موارد تخلف در امر تبلیغات عوان کرد رعایت انصاف در صحبت ها و حفظ کرامت انسانها و رعایت اخلاق مهمترین موضوعاتی است که در امر تبلیغات باید مد نظر قرار گیرد.

همچنین زارعی رییس هیات نطارت بخش در این جلسه در خصوص رعایت قوانین و مقررات و چگونگی چینش شعبه های بخش کهریزک از اهالی روستا عنوان کردند.

زارعی در پایان جلسه گفت:توصیه ما بر رعایت قانون،عدم تخریب و تضعیف یکدیگر و اثبات توانایی های خود با استفاده از تبلیغات قانونی برای شهرواندان است زیرا عدم رعایت قانون و ایجاد تنش موجب نا آرامی جامعه میشود و در آخر جلسه با پرسش ها و پاسخ های مربوطه از نامزدهای انتخاباتی وشوراهای اسلامی روستاهای کهریزک خاتمه یافت.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.