×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

برای پیش برد مملکت همه باید مومن باشند و به اهداف جمهوری اسلامی عمل کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: همه شما عزیزان را به تقوای الهی با تقوا باشید و از معصیت پرودگار بپرهیزید.

امام جمعه باقرشهر اظهار کرد: مسئولین سیاسی سعی نکنند رقبای خود را زمین بزنند، که این دور از شان ما شیعیان است، حزب و حزب بازی و رقابت بازی که بین حزب های مختلف کشورهای غیر مسلمان وجود دارد با حزب گرایی در کشور ما بایستی متفاوت باشد. اگر ما قائل شویم و در واقع جائز بدانیم حزب را چون روی این بحث است، که آیا در کشور ما نیاز به حزب و جود دارد یا نه که اختلاف سلیقه هایی وجود دارد، که بعضی ها میگویند حزب لازم است و باید داشته باشیم و قوی هم باشد که بتوانیم مملکت را اداره کنیم اما نظام ما براساس یک نظام امامتی و ولایی است، ما یک رهبر و ولی فقیه داری که همه باید پشت سر ولایت فقیه باشند و این حزب و آن گروه نباید وجود داشته باشد همه باید پشت سر ولایت فقیه و براساس قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به وظایفشان عمل کنند.

وی در ادامه گفت: همه باید به هم کمک کنند تا مملکت را پیش ببریم تا مشکلات مملکت را حل کنیم، اگر بخواهیم سیاست بازی کنیم اگر بخواهیم رقابت های سیاسی را مثل آنچه در آمریکا، فرانسه و انگلیس جاریست رقابت سیاسی کنیم، این در کشور ما جایگاهی ندارد دائما اختلاف و درگیری است. ما باید تکلیفمان را مشخص کنیم نظام ما یک نظام ولایتی و امامتی است، ما معتقدیم به امامت معصوم در زمان امامت معصوم معتقدیم به این که یک نفر جانشین امام معصوم باشد که از نظر علمی، فکری، تقوایی نزدیک ترین فرد به امام زمان(ع) در راس باشد و طبق قانون اساسی که در اختیار ماست که فقه های مجلس شورای اسلامی تایید میکنند طبق آن ما عمل کنیم.

آیت اله سید احمد موسوی افزود: برای پیش برد مملکت همه باید مومن باشند به اهداف جمهوری اسلامی و عمل کنند از فکر رقابت های تند و تیز سیاسی باید بیرون برویم تا بتوانیم مملکتمان را نجات دهیم، باید کار کنیم و کمک کنیم، وحدت و همدلی که مقام معظم رهبری در این شرایط میخواهد این است.

امام جمعه باقرشهر گفت: مسئولان و مجموعه های سیاسی باید هم افزاری کنند، و به هم کمک کنند نه اینکه ریشه هم را بزنند و خوشحال شوند از شکست یکدیگر، این دور از سیاست قرآنی و جمهوری اسلامی ماست، باید هم افزاریی کنند و از تحلیل و تحریف یکدیگر خوداری کنند، بسیاری از تحلیلات سیاسی در واقع تحلیل قوت است، یعنی نابود کردن قوت یکدیگر است.

همه باید انتقاد منصفانه داشته باشند، نباید انتقاد با یک کلاغ چهل کلاغ کردن به ابزار شایعه و سیاه نمایی دشمن تبدیل کرد، بعضی متاسفنه حرفهایی میزنند که این حرف های امید مردم و جوانان را از دستگاه حکومتی سلب می کند و این شایعه ها زمینه ساز مشکلات در جامعه میشود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.