ابوالفضل رضایی:

برگزاری مراسم های مذهبی ایام محرم باقرشهر در ایمنی کامل

از 25 شهریورماه، ایمنی تکایا و مساجدی که میزبان سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین هستند، بررسی شده است و با توجه به کلاس هایی که آتش نشانی شهرداری باقرشهر در ماه گذشته برای شهروندان برگزار کرد، امسال شاهد فرهنگ سازی و پیشگیری هایی از سوی خود شهروندان بودیم.

ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، ابوالفضل رضایی، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: امسال همزمان با شروع سال تحصیلی جدید، ایام سوگواری اباعبدالله الحسین را نیز داریم که آتش نشانی باقرشهر هردو مناسبت را با موفقیت و به صورت همزمان پوشش داد.

وی در خصوص تمهیدات ایستگاه های آتش نشانی باقرشهر در ماه محرم نیز گفت: از 25 شهریورماه، ایمنی تکایا و مساجدی که میزبان سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین هستند، بررسی شده است و با توجه به کلاس هایی که آتش نشانی شهرداری باقرشهر در ماه گذشته برای شهروندان برگزار کرد، امسال شاهد فرهنگ سازی و پیشگیری هایی از سوی خود شهروندان بودیم.

رضایی به شهروندان و هیات‌ها توصیه کرد: مواد اشتعال زا، وسایل و پرچم‌های خود را در فاصله مشخص از مواد سوختنی قرار دهند و در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی ضمن حفظ خونسردی خود، اولویت خروج را به بانوان، سالخوردگان و کودکان داده و بدون اینکه اقدام عجولانه‌ای انجام دهند با سامانه 125 تماس گرفته یا ماموران مستقر در محل را مطلع کنند.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باقرشهر در پایان با اشاره به آیین خیمه‌سوزی در ظهر روز عاشورا و برگزاری مراسم شام غریبان اظهارکرد: توصیه ما به عزاداران این است که هنگام مراسم آتش زدن خیمه‌ها بسیار مراقب کودکان خود باشند که خدای ناکرده صدمه نبینند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *