×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

بزرگترین پروژه مهندسی اجتماعی جهان با عنوان کنترل جمعیت/غفلت نخبگانی و حاکمیتی از یک عنصر پدافند غیرعامل

بزرگترین پروژه مهندسی اجتماعی جهان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ صالح قاسمی پژوهشگر و دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت در گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز، در خصوص پدافند غیرعامل در مبحث جمعیت گفت: جمعیت جزو موضوعات پدافند غیرعامل محسوب می‌شود این در حالی است که مسئولین ما جمعیت را نه تنها به عنوان پدافند غیرعامل جدی نمی‌گیرند بلکه فهم درستی از این موضوع ندارند.
قاسمی با اشاره به اینکه کمیسیون امنیت ملی مجلس به عنوان تراز اول نظام باید مسائل امنیت کشور را رصد کنند، افزود: زمانی که در این کمیسیون اطلاعات مربوط به جمعیت را به آنها دادم با اعجاب نمایندگان محترم روبرو شدم که این نشان از مظلومیت مقوله تحولات جمعیت در کشور است.
وی با بیان اینکه اگر کسی ابعاد مختلف موضوعی را به درستی فهم نکرده باشد نمی‌توان انتظار داشت که آن را در اولویت‌های کاری خود قرار دهد، اذعان کرد: نمایندگان و مسئولین باید حداقل بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جمعیت، به آن توجه ویژه‌ای می‌کردند.
نویسنده مجموعه “جنگ جهانی جمعیت” اظهار کرد: عدم وجود نهاد مستقل برای رصد تحولات جمعیتی یکی از مشکلات ما در این حوزه است، تنها یک موسسه مطالعات تخصصی ذیل وزارت علوم وجود دارد که مسئولیت آن را به کسی واگذار کردند که اعتقادی به سیاست تکثیر نسل ندارد.
وی افزود: نظام سلطه برای پیشبرد پروژه مهندسی اجتماعی جهان و کنترل‌جمعیت در تمدن رقیب خود در شرق، طراحی هایی انجام داد که بر اساس آن اگر در هر کشوری کنترل‌جمعیت صورت بگیرد جایزه جهانی جمعیت داده می‌شود که متاسفانه به کشور ما در جهت تسریع و تسهیل کنترل جمعیت، سه جایزه کنترل‌جمعیت دادند.
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت(cfssp) عنوان کرد: پروفسور نیکولاس ابراشتات از موسسه‌ای در آمریکا بر روی پروژه‌ای به نام «کاهش نرخ باروری در دنیای اسلام واقعیتی که کسی آن را ندیده است» پژوهش کرد. وی در نتیجه این مطالعه می گوید: میانگین کاهش نرخ باروری در تمام دنیا طی سه دهه گذشته ۳۲درصد بوده، این کاهش در دنیای اسلام ۴۴ درصد است که با نهایت تعجب این کاهش در ایران بیش از ۷۰ درصد است و این میزان کاهش در یک بازه زمانی ۳۰ساله در تاریخ بشریت بی سابقه است.
این پژوهشگر حوزه‌جمعیت بیان کرد: سند بسیار معروفی در دنیا داریم به نام NSSM200 که توسط هنری کیسینجر مشاور سابق امنیت ملی آمریکا تدوین شده است. این سند جمعیت جوان و پویا را یکی از مولفه‌های اصلی قدرت در جوامع شرقی به خصوص دنیای اسلام دانسته و بر لزوم کنترل آن تاکید کرده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.