×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

تبلیغات غیرمجاز نادیده گرفتن حقوق شهر و شهروندان است

با گسترش بی ضابطه تبلیغات محیطی در سطح باقرشهر و عدم توجه مسئولان شهری مرتبط به این امر و تاکیدات مکرر فرمانداری و متن صریح قانون تبلیغات شهری بر رعایت مقررات ، اما انگار بعضی ها به ابتدایی ترین فرهنگ های شهرنشینی هم اگاه نبوده و نمی دانند که نصب داربست و تبلیغات غیر مجاز بر هم زننده امنیت جانی و مالی مردم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز ، متاسفانه طی چند ماه اخیر و در جای جای معابر ، خیابان ها و حتی کوچه های اصلی و فرعی باقرشهر، افرادی دانسته و یا ندانسته اقدام به اجرای تبلیغات بر روی سازه هایی می کنند که ممکن است جان شهروندان و به ویژه کودکان و سالمندان رابه خطر انداخته و علاوه بر صدمه زدن به چهره شهر و تاسسیات مختلف آن ،  تهدید کننده جدی جان و سلامت مردم باشد.

صبح امروز و پس از گذشت چندین روز از اعتراضات به حق چندین تن از کسبه و مردم باقرشهر مبنی بر تبلیغات غیر مجاز و غیر قابل تحمل عده ای خاص در سطح معابر شهر ، خبرنگار باقرشهرنیوز در تماس با مسئولان ذیربط خواستار پاسخگویی این مسئولان به تخلفات تبلیغاتی اخیر شد.

DSC00787

معاون خدمات شهری شهرداری باقرشهر از نصب این بنر ها توسط ماموران و نیروهای خدمات شهری شهرداری باقرشهر اظهار بی اطلاعی کرده و گفت: این بنرها توسط شرکت های نصب داربست انجام شده و ارتباطی به شهرداری باقرشهر نداشته است.

پس از این گفتگو به سراغ مدیر فروش یکی از همین تبلیغات غیر مجاز که مربوط به پیش فروش آپارتمان بود رفتیم و طی تماسی از وی پیرامون چگونگی نصب بنر ها سوالاتی نمودیم ، وی در ابتدا از اطلاع رسانی و هماهنگی با شخص شهردار خبر داد اما پس از اینکه خبرنگار باقرشهرنیوز از بی اطلاعی شهرداری و تناقض صحبت های وی با مسئولان مرتبط پرسید، درکمال تعجب با فحاشی و الفاظ رکیک این فرد مواجه شد.

این در حالی است که مسئول زیباسازی شهرداری باقرشهر هم در گفتگو با خبرنگار باقرشهرنیوز ، نصب چنین بنرهایی را خودسر و بدون هماهنگی عنوان کرده و از جمع کردن و پایین آوردن این بنرها در ساعات پایانی امشب (شنبه ۲۸ آذر) خبر داد.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر و تاییدیه فرمانداری ، اجرای تبلیغات محیطی در سطح شهر و معابر عمومی نیازمند اخذ تاییدیه ها و  مجوزهای لازم  از سوی شهرداری و از لحاظ محتوایی اداره ارشاد اسلامی است، اما در ماه های اخیر شاهد بوده ایم برخی اشخاص حقیقی با نصب داربست های فلزی، تابلو و بنرهای  فروش «واحد های مسکونی و تجاری» غیرمجاز و بدون مجوز علاوه بر لطمه زدن به چهره و زیبایی های بصری شهر، امنیت شهروندان را به خطر انداخته اند.

راه حل:

برای بهبود این وضعیت در سطح شهر تمامی شهروندان باید خود را مسئول بدانند تا زمینه سودجویی و قانون شکنی برخی افراد فراهم نشود و از سوی دیگر مدیران شهری نیز با برنامه ریزی جدی تر به برخورد قوی و صریح و بدون رودربایستی که این تبلیغات به چه کسی و به کدام مسئول بر می گردد ، اقدام نمایند.

این در حالی است که در سال های اخیر  فضاهای ایمن و مناسبی برای تبلیغات شهری در سطح باقرشهر به وجود آمده و به نظر می رسد نیازی به نصب داربست و یا آویزان کردن تبلیغات بزرگ از ساختمان های مرتفع سطح شهر نباشد.

درپایان لازم به یادآوریست که محتوای تبلیغات تجاری باید به تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات مذهبی نیز به جهت مدیریت و جلوگیری از برخی سوءاستفاده های مذهبی  باید به تایید مراجع ذیصلاح مذهبی برسد تا از برخی تبلیغات فرق جلوگیری شود.

انتهای پیام/ع

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.