×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

تجلیل از گروه های جهای برتر وکارآفرینان موفق استان تهران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ مراسم تجلیل از گروه های جهای برتر وکارآفرینان موفق استان تهران با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه، در سالن همایش شهید جنگرودی سپاه سیدالشهدا برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در همایش تجلیل از جهادگران و کارآفرینان بسیجی اظهار داشت: بسیج از اعجازهای ذهنی امام راحل و یک شجره مبارکی است که ریشه های آن در عمق ایمان، احساس و باور ملت ایران قرار دارد.

وی تصریح کرد: فلسفه وجودی تشکیل بسیج توسط امام خمینی(ره) در ابتدای امر مشخص نبود ولی با گذشت زمان و بعد از هشت سال دفاع مقدس و حضور کنونی جهادگران در مناطق محروم، دلایل تشکیل بسیج تا حدودی شفاف شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ملت ایران تاریخ فشرده و سختی را پشت سر گذاشته است، افزود: بسیجیان همواره در طول انقلاب در مقابل ائتلافی نیرومند و جوی عملیاتی صف آرایی کردند و راه غلبه کفار بر ملت ایران را بستند.

وی عنوان کرد: ۴۰ سال مبارزه سهمگین یک ملت با جهان مدرن قدرتمند، داستان یک تاریخ شگفت انگیز، ظهور یک واقعیت خارق العاده و درخشش یک حقیقت جادوانه است.

سردار سلامی افزود: چگونه می توان تصور کرد که یک ملت تنها در طول ۴۰ سال با انواع مخاطرات، تهدیدات و سناریوها روبرو شود ولی هر روز بارورتر از گذشته دوام داشته باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران با سیمایی شرافتمند و جایگاهی معتبر در جهان حضور دارد، افزود: اگر در دوران جنگ های پیامبر(ص)، خداوند با هزاران فرشته نصرت را نصیب رسولش می کرد، در زمان کنونی نیز با رهبری هوشمندانه در عرصه جهان پیروز هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: دفاع مقدس جنگ یک جهان نیرومند و پیشرفته علیه یک ملت در محاصره اقتصادی و فشار سیاسی جهانی شکل گرفت.

وی عنوان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، جوانان از خانه ها و شهرهای خود به جبهه ها هجرت کردند و این اقدام آنها در حقیقت ظهور عاشورایی در پیکره ملت ایران بود.

سردار سلامی با بیان اینکه جنگ نابرابر با رشادت های بسیجیان به نفع ایران پیش رفت، گفت: صحنه های خطرناک از تهاجم فرهنگی به ارزش ها و جوانان تا حمله به شهرها و مناطق زندگی مردم با هدف خشکاندن باورهای مستحکم جوانان با شکست مواجه شد.

وی تصریح کرد: دشمنان قصد ایجاد تردید نسبت به انقلاب در دل جوانان را داشتند تا آنها را از ارزش های اسلامی و انقلاب جدا کنند، اما بسیج وارد عمل شد و نقش آفرینی کرد.

سردار سلامی ادامه داد: ارزش های خلق شده شکل یافت و چفیه های بسیجی همچنان بر دوش رهبری و پیروان ایشان به عنوان نماد جهاد علیه دشمنان و فداکاری و سرافرازی یک ملت باقی ماند.

وی افزود: علیرغم اینکه دشمنان امروز تمام صحنه های زندگی مردم را به جنگ تبدیل کرده اند اما مردم با رفتارهای متفاوت خود این جنگ را هم با شکست مواجه کرده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب، جنگ را به میدان اقتصاد و معیشت ملت ایران کشانده اند، گفت: این بارهم همانند گذشته با دژ مستحکم اراده مردم ایران مواجه شکست می خورند.

وی تاکید کرد: آمریکا، اسرائیل و عربستان سه ضلع جنایت علیه ملت ایران به شمار می روند که هرگز نتوانستند بر ملت ایران غلبه و پیروز شوند.

در پایان این مراسم ۱۷ کارآفرین برتر بسیجی و ۱۵ جهادگر تجلیل شدند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.