×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

تحلیل روز / اقیانوس کم عمق فرهنگ

فرهنگ واژه ای نام آشنا اما غریب افتاده که همیشه مغفول مانده است شاید در کارهای بزرگ و شوهای تبلیغاتی بارها از آن نام برده شده، اما در اصل پوچ و خالی از محتوای اثرگذار است.حوزه فرهنگ در باقرشهر نیز این قاعده مستثنی نیست، فرهنگی که هیچ گاه درست حق مطلب در مورد آن ادا نشد.

اما جدای از کلی گویی در رابطه به مسائل فرهنگی کمی زاویه و دریچه دید دوربین نقد این مطالبه گری رسانه ای را بر حوزه فرهنگ در باقرشهر تنظیم می کنیم و چیزی که بیش از بیش نظر ما را به خود جلب می کند اقیانوس بزرگی اما کم عمق از برنامه های بی کیفیت فرهنگی که گاها اثرگذار نیست یا اگر اثرگذاری هم در آن دیده شود کوتاه مدت است.

ضعف نبود یک نقشه راه فرهنگی، برنامه های پیش پا افتاده و تکرار محتوا، عدم استفاده از ظرفیت های نخبگان این عرصه، عدم هماهنگی محتوا با عنوان برنامه، همانند نمایشگاه قرآن کریم، گروه های هنری تکراری و دیگر عناوین که می شود در مورد هرکدام یادداشت های تحلیلی نوشت.

محضر محترم شهردار باقرشهر که گویا خود با کار فرهنگی و اقدامات فرهنگی غریبه نیستند و مدت زمانی در پست معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اسلامشهر فعالیت می کردند، همچنین جناب آقای دکتر هوشمند معاونت محترم شهرداری که متوجه شدیم از فعالین فرهنگی و ادبی هستند، فرهنگ در باقرشهر را دریابید.

اگر شهردار باقرشهر در سطح کلان درگیر پروژه های عمرانی هستند معاونت محترم ایشان دغدغه مند به این موضوع ورود کنند، زیرا سراسر ضعف های مختلف در برنامه های فرهنگی شهر نمود دارد.

پی نوشت:
نقد گذشته ما را در رابطه با برنامه فرهنگی نیز مطالعه شود.
به زودی یادداشتی در باب فرهنگ در سطح شهرهای دیگر شهرستان ری منتشر می کنیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.