فرماندار شهرستان ری؛

امروز جامعه ما تشنه اخلاق و پهلوانی و گذشت است

فرماندار شهرستان ری صبح امروز در مراسم سالگرد جهان پهلوان تختی که در ابن باویه برگزار می شد، گفت: متاسفانه در جامعه امروزی ما فضایی سخت به وجود آمده که تحمل آن را برای عموم مردم سخت کرده است و باعث شده تا جامعه امروز بیش از هرچیز تشنه اخلاق و پهلوانی و گذشت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ هدایت اله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری صبح امروز در آئین گرامیداشت چهل و نهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی که در ابن باویه شهرری برگزار می شد، ضمن خیر مقدم به همه میهمانان و حاضرین از همه دست اندرکاران برگزاری مراسم به ویژه شهردار شهرری، رئیس اداره ورزش و جوانان، مدیرکل حوزه وزارتی و عوامل نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمود.

جمالی پور اظهار داشت: وقتی اسم تختی به گوش می رسد، دو چیز در ذهن همه ما جاری می شود که مردانگی و دستگیری، تدین و همچنین پهلوانی است؛ جهان پهلوان تختی هم پهلوان بود و هم نماد اخاق؛ شاید همین دو ویژگی است که تختی را جهانی کرد و امروز پس از گذشت نیم قرن از درگذشت او نامش در بین آحاد جوانان و نوجوانان و پیشکسوتان و همچنین سایر اقشار مردم می درخشد.

معاون استاندار تهران افزود: واقعیت امروز جامعه ما این است که این نوع رفتارها مغفول مانده است ؛ هرجا مردانگی، گذشت، پهلوانی و دستگیری باشد بسیاری از مسائل به راحتی حل شدنی است و اگر منیت و خودخواهی و خودبینی باشد، آنجا اول گرفتاری های جامعه ما است.

وی در ادامه گفت: جهان پهلوان تختی به همه ما آموخت که باید از بسیاری از مسائل گذشت تا مردم زندگی راحت تری داشته باشند و کسی در جامعه دچار مشکل نشود تا دستگیری فرهنگ جامعه شود که شکر خدا با این رفتارهای تختی بسیاری دیگر از پیشکسوتان هم در این مسیر قدم برداشته و این راه را ادامه دادند.

وی افزود: ما باید از این فرهنگ صیانت کنیم و یکی از راه های صیانت از این فرهنگ هم برگزاری اینگونه مناسبت ها است که نشان دهنده رفتار جوانمردانه به نسل جوان و آینده است؛ امروز همه مردم جامعه می دانند که تختی یک پهلوان نام آور و متدین و دستگیر بودف اگر جایی فقیر و محتاجی بود و تختی از این واقعه خبردار می بود، به عنوان اولین نفر حاضر می شد و دستگیری می کرد اما امروز متاسفانه در جامعه ما این گونه نیست.

فرماندار شهرستان ری گفت: با نگاه به جامعه اطراف خود متوجه می شویم که چه وضعیتی حاکم است؛ وقتی افراد دردمند را می بینیم، به راحتی از آن ها عبور می کنیم و گاها حرکاتی مشاهده می شود که اصلا با ارزش های دینی و اخلاقی ما شباهتی ندارد؛ متاسفانه همه در پی تخریب و انگ زدن به یکدیگر هستیم؛ آیا این رفتارها مطابق با ارزش های دینی و فرهنگ پهلوانی اصیل جامعه ما است.

جمالی پور اظهار داشت: امروز در جامعه فضایی سخت به وجود آمده که تحمل آن برای جوانان و نوجوانان و عموم مردم سخت شده است، چرا باید این همه بی اخلاقی در جامعه حاکم شود، چرا روح پهلوانی و جوانمردی درحال رخت بستن از جامعه ما است، چرا فضایی که تختی برای ورزشکاران و پهلوانان ما ایجاد کرد دارد به فراموشی سپرده می شود، چرا بین سیاست مداران ما اخلاق حاکم نیست، چرا بین خیلی از متدینین جامعه رفتار جوانمردانه و اخلاق مدار وجود ندارد، تا کی باید این بی اخلاقی ها در جامعه ادامه داشته باشد؛ باید از خودمان شروع کنیم و سعی کنیم تا به اصالت وجودی و ارزش های دینی مان بازگردیم.

وی در پایان خاضرنشان کرد: جامه امروزی ما تشنه اخلاق و معنویت و پهلوانی و دستگیری و گذشت است و این مناسبت ها و برنامه ها فرصتی است برای تفکر و تامل جهت بازگشت به اخلاق مداری در جامعه  که انشاله با حاکم کردن آن در جامعه بتوانیم معضلات امروزی کشور را سامان دهیم.

انتهای پیام/ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *