×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

جشن مبعث حضرت رسول اکرم(ص)با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز،این مراسم که به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) بود، در مسجد باب الحوائج (ع) باقرشهر انجام شد با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و مداحی  ذاکرین اهل بیت (ع) انجام شد .

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام و المسلمین پناهیان : بشر به دنبال خدا می گردد و به دنبال راهنمایی است که او را به خدا برساند. مشرکی از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، سوال کرد: به چه دعوت میکنی؟ حضرت فرمود: به همان خدایی که تو هم می شناسی، وقتی تنهایی به او پناه می بری و وقتی بلا می بینی، به او متوسّل می شوی. این طور نبود که رسول خدا صلی الله علیه و آله، تازه بگوید که خدایی هست. نه، آن ها خدا را می شناختند.

پس دعوای دین، بر سر ایمان به خدا نیست، چون خدا را همه قبول دارند. دعوا بر سر باور رسول خدا صلی الله علیه و آله است. چون خدا را که همه باور دارند.

محور بعثت و محور چالش های قرآن، ایمان آوردن به پیامبر و پیامبران الهی است. باور به خدا، اجمال آوردن در همه ی زمان ها بوده است. مسئله ی ایمان آوردن به خدا نیست. حتی قابیل هم به خدا ایمان داشت. اصلا کسی نمی تواند که وجود خدا را انکار کند. اگر فردی، خیلی ایمان به خدا را به رخ کشید، به آن بگویید که آن هایی که پیامبران را کشتند هم ایمان به خدا داشتند!

حتی اگر کسی گفت که به خاطر اخلاق پیامبر صلی الله علیه و آله به او ایمان آوردند و او را قبول کردند، بگویید که اینطور نیست. مشرکین مکه، قبل از بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله هم به اخلاق خوب او ایمان داشتند. پس این طور نیست که به خاطر اخلاق خوب پیامبر صلی الله علیه و آله به او ایمان آورده باشند. اخلاق و ایمان آوردن به خدا، موضوع بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله نبوده است. پیامبر صلی الله علیه و آله فقط برای اخلاق مبعوث نشده بود بلکه موضوع، ایمان آوردن به شخص نازنین رسول خدا صلی الله علیه و آله است.

به همان میزان که پیامبر صلی الله علیه و آله معجره می آوردند، ضدّ معجزه هم آورده می شد.

رسول خدا صلی الله علیه و آله در جنگ احد مجروح شد و تکه ای از کلاه خود حضرت به فکّ ایشان فرورفت. یکی از اصحاب ایشان خواست که با دندان آن را در آورد، اما دندان آن شخص شکست. بعد از آن، حضرت علی علیه السلام با دست یداللّهی خودشان، آهن را از فکّ ایشان بیرون کشیدند. این هم نوعی معجزه است. فرشته ی الهی مدد می رساند. در زندگی معمولی ما هم از این معجزات رخ می دهد. ایمان آوردن به رسول خدا صلی الله علیه و آله، بیشتر از این که به معجزه وابسته باشد، به صفای باطن و عقل سالم انسان وابسته است. حتی اگر نتوانید که عقلانی آن را توجیه کنید.

قدرت ها، مردم را از فقر می ترسانند. نمی گذارند که مردم آزاد باشند. به مردم زور می گویند و عقلشان را زایل می کنند. برخی دوست دارند مردم را فاسد کنند.

بعثت نبوی و چالش دینی، ایمان آوردن به رسول خدا صلی الله علیه و آله است. ایمان آوردن به رسول خدا صلی الله علیه و آله، نیاز به صفای باطن و عقل سالم دارد. شما باید قدرت داشته باشید تا مردم را هدایت به صفای باطن  کنید و نقشی در عاقل کردن مردم داشته باشید. پیامبر باید قدرت داشته باشد تا مردم را پاک کند. با زور نمی شود که مردم را پاک کرد. حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، برای بالا بردن عقل و صفای باطن مردم، نیاز به قدرت داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.