×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

جلسه بررسی رفع معارض و مشکلات پروژه تقاطع چهارراه بهشت زهرا (س) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی‌شهرداری و شورای اسلامی‌باقرشهر، جلسه بررسی رفع معارض و مشکلات پروژه تقاطع چهارراه بهشت زهرا (س) باحضورشهردار باقرشهر نماینده شورای اسلامی‌شهر، نماینده ومدیران ادارات، پلیس راهور، نیروی انتظامی، نماینده سازمان بهشت زهرا (س) و مهندسان پیمانکار این پروژه برگزار شد.

در این جلسه شهردار باقرشهرضمن تشکر و همراهی سازمان‌ها و اداراتی که شهرداری را در این پروژه یاری رساندند اظهار داشت این تقاطع علاوه بر ترافیک ترانزیتی و تردد بین شهری در جاده قدیم قم و سفر‌های درون شهری باقرشهر، باید پاسخگوی حجم عظیم مراجعات شهروندان به بهشت زهرا (س) و حرم مطهر امام خمینی (ره) باشد و ازاین نگاه می‌توان امید وار بود با بهره برداری از این پروژه بخش عمده مشکلات ترافیکی این مسیر که سالهاست باعث آزار و تهدید جان شهروندان شهرمان است حل شود.

استاد فرج بااشاره به طولانی شدن زمان بهره برداری از این پروژه گفت: این پروژه یک پروژه ملی و عام المنفعه در راستای احقاق حقوق شهروندان باقرشهر می‌باشد؛ و عدم همراهی و مصالحه برخی معارضین باعث طولانی شدن بهره برداری از این پروژه شده است که ان شاءا… با پیگیری‌های انجام شده با رجوع و اجرای ماده ۹ املاک معارض با طرح شهرداری این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

شهردار باقرشهر گفت: تا کنون تقریبا ۱۴ میلیارد تومان اعتبار صرف این پروژه شده است و حداقل ۴ میلیارد تومان دیگربرای پیشرفت این پروژه نیازمی‌باشد

در این دیدار مهندس پناهنده عضو شورای اسلامی‌باقرشهر ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و پیگیری‌های شهردار باقرشهر در مورد تسهیل اجرای این پروژه اظهار داشت: تقاطع غیر همسطح جاده قدیم قم با بلوار علامه عسگری ۱۶۸ مورد معارض ملکی تاسیساتی دارد که تلاش برای رفع مشکل آنها به موازات اقدامات عمرانی دنبال میشود.

وی ضمن تشکرازپلیس راهور جهت اجرای انحراف ترافیکی اظهار داشت: با انحراف ترافیکی مسیر شمال به جنوب جاده قدیم قم در محل تقاطع با بلوار علامه عسگری عبور و مرورخودروها به سمت جنوب از طریق دور برگردان احداث شده در مسیر بلوار علامه عسگری انجام خواهد شد.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه اجرای این انحراف ترافیکی شرایط لازم برای اجرای قسمت قابل توجهی از این تقاطع را برآورده خواهد کرد یادآور شد: تردد ایمن خودروها با نصب علاِئم هشدار دهنده و در نظر گرفتن دور برگردان‌ها توسط کارشناسان راهور تامین شده است که جای تشکر و قدر دانی دارد.

پناهنده با اشاره به تاسیسات موجود در مسیر این پروژه ازجمله فیبر نوری – لوله آب بهشت زهرا و…ازمخابرات، سازمان بهشت زهرا (س) و تمامی‌ادارات و نهادهایی که در این پروژه همکاری لازم را داشته اند تشکرو قدر دانی نمود.

در این جلسه مجری طرح پروژه با ارائه توضیحات کامل در مورد این پروژه اظهار داشت: طرح احداث تقاطع غیر هم‌سطح بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم علاوه بر یک پل روگذر جنوب به غرب شامل یک زیرگذر غرب به شرق و ۲ دوربرگردان جنوب به جنوب و شمال به شمال است و با بهره‌برداری از آن علاوه بر تسهیل ترافیک برون‌شهری ترافیک درون‌شهری ساکنان نیز کاهش میابد.

قرار است عرشه تمام سازه‌های مورداشاره به‌صورت کامپوزیت (عرشه بتن و بستری‌های فولادی) اجرا شود تا این پروژه راهگشای عمرانی در زمان‌بندی محدودتری به سرانجام برسد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.