×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

جهش تولید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با جمع‌بندی سخنانشان در خصوص نیاز قطعی کشور به تولید، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

ایشان افزودند: البته لازمه تحقق این هدف برنامه‌ریزی است و بخشهای مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مرکز تحقیقات آن، قوه‌قضائیه، مجموعه‌های دانش‌بنیان و گروههای پر شمار جوان، مبتکر و فعال باید در این برنامه‌ریزی‌ها شرکت کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان با تبریک مجدد سال جدید و عید مبعث و آرزوی جلب توجهات الهی، از ملت ایران خواستند به‌طور روزافزون به توجهات، توسلات و معنویات خود بیفزایند.

فعالیت در زمینه “جهش تولید” نیازمند مدیریت جهادی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت در زمینه تحقیق شعار امسال با عنوان “جهش تولید” نیازمند مدیریت جهادی مسئولان و تولیدکنندگان است.

حجت‌الاسلام سید‌جواد حسینی‌کیا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بر رشد و جهش تولید تاکید دارند و بر همین اساس ضمن تلاش‌های صورت گرفته در حوزه تولید در سال قبل لازم است تا با افزایش چند برابری تولید شاهد جهش قابل توجه در این زمینه باشیم و این مقوله نیازمند مدیریت جهادی مسئولان و تولیدکنندگان است.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهش تولید به منزله تقویت حوزه اشتغال است گفت: در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با رشد ۱۰ برابری در حوزه تولید شعار سال مبنی بر جهش تولید را جامه عمل پوشانیده و در رفع مشکلات مردم گام موثری برداریم.

وی با بیان اینکه به فرموده امام خامنه‌ای ما باید بتوانیم تولید را راه بیاندازیم و با توجه به بازار وسیع خود کشور در داخل تولید را حرکت بدهیم و پیش ببریم تا مشکلات اقتصادی برطرف شود عنوان کرد: برای تحقق شعار سال، مجلس باید قوانین مورد نیاز را تصویب کند.

حسینی‌کیا گفت: مجلس اگر نقصی در قانونگذاری وجود دارد آن را رفع و جلوی قوانین دست‌و‌پاگیر در بخش تولید را بگیرد و قوه قضائیه تمام تلاش خود را در جهت تقویت تولیدکنندگان به کار بگیرد تا در این حوزه جهش ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه دولت برای جهش تولید باید منابع بانک‌ها را به‌سمت تولید و اشتغال