دکتر عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

حادثه پلاسکو، صحنه عظیم عشق و رشادت آتش نشانان

من حادثه پلاسکو را بررسی کرده ام و خوب می دانم چه صحنه های عظیمی از عشق و رشادت آتش نشانان رقم خورده است و بار مصیبت این حادثه چقدر گران بوده است. تنها چیزی که تسلی خاطر همه ما در این قبیل حادثه ها می شود، همین عشق شما عزیزان به میهن اسلامی و حفظ جان و مال مردم است که نشان از غیرت شما دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ دکتر عارف و هیئت همراه از خانواده شهید آتش نشان، بهنام میرزاخانی بازدید و احوال پرسی کردند.

در این دیدار که بمناسبت روز آتش نشانی و با حضور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه ری، شهردار و رئیس شورای اسلامی باقرشهر صورت گرفت، دکتر علیجانی نماینده مجلس مهندس خلیل آبادی عضو شورای اسلامی تهران، دکتر فکوریان بخشدار بخش مرکزی ری نیز با حضور در منزل این شهید یاد و خاطره شهید میرزاخانی را گرامی داشتند.

دکتر عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره همه افرادی که برای این کشور جان داده اند تا این خاک باقی و آزاد باشد، گفت: من حادثه پلاسکو را بررسی کرده ام و خوب می دانم چه صحنه های عظیمی از عشق و رشادت آتش نشانان رقم خورده است و بار مصیبت این حادثه چقدر گران بوده است. تنها چیزی که تسلی خاطر همه ما در این قبیل حادثه ها می شود، همین عشق شما عزیزان به میهن اسلامی و حفظ جان و مال مردم است که نشان از غیرت شما دارد.

در این مراسم فرماندار شهرستان ری با اهدای لوح و هدیه به پدر شهید میرزاخانی، خود و همه ی حاضرین را فرزندان این پدر دانست و گفت: همه ما فرزندان شماییم، هر چند قطعا نمی توانیم جای آن شهید را برایتان سبز کنیم اما قدردان این همه ایثار و شهامت شما هستیم امیدواریم جوان عزیز شما با سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) محشور شود و شافع ما نیز باشد.

پدر شهید میرزاخانی با تقدیر از حضور مهمانان، بصورت ویژه از شهردار باقرشهر و شورای اسلامی این شهرتقدیر کرد و حضور آنها را مایه دلگرمی خانواده خود دانست.

علیرضا ناصری پور، شهردار باقرشهر نیز با گرامیداشت یاد شهید میرزاخانی، وی را از بسیجیان خوب باقرشهر دانست و گفت: قطعا یکی از آشیانه های آتش نشانی به جهت تبرک به نام این شهید عزیز نامگذاری خواهد شد.

وقتی خاطرات همکاران آتش نشانی را از دوستی با این شهید و ویژگی های اخلاقی اش می شنوم به این جمله صحه می گذارم که شهدا چهرهای منتخب خداوند هستند و از همان کودکی خاص زندگی می کنند و خاص تر هم این دنیای فانی را ترک می کنند و به عالم باقی می روند.

در این مراسم با اهدای لوح و هدیه از سوی معاون استاندار و فرماندار ویژه ری از مقام شامخ آن شهید تجلیل شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *