داریوش خطیر، مسئول واحد واحد سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کهریزک:

حال و هوای بوستان های کهریزک با کاشت گل های کوکب پاییزی شد

در راستای زیبا سازی و تلطیف منظر شهری، کاشت گل های پاییزی کوکب در بوستان ها و باغچه های معابر شهر کهریزک آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ داریوش خطیر، مسئول واحد واحد سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کهریزک، از کاشت گل های پاییزی در بوستان ها و باغچه های معابر شهر کهریزک خبر داد و گفت: با سرد شدن نسبی هوا، گل های فصلی تابستانی از سطح بوستان ها و بلوارهای شهر جمع آوری و گل های پاییزی جایگزین آن می شود.

وی افزود: اکنون کاشت بیش از ۲هزار گلدان گل های خزان‌پذیر کوکب در حاشیه معابر، بوستان ها و بلوار شهید بهشتی در حال انجام است که این گل ها فضای دیداری زیبایی را در منظر عمومی شهر به تصویر کشیده است.

خطیر اظهار داشت: گل های کوکب در باغ تولیدات گیاهی شهرداری کهریزک تولید و پرورش یافته است که خودکفایی واحد فضای سبز در تولید گل و گیاه های مورد نیاز، تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه های شهرداری و ارتقای سرانه های فضای سبز شهری دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندانی که تمایل دارند باغچه ها و بلوارهای محل سکوتشان گلکاری و بازپیرایی شود می توانند، درخواست های خود را به طور حضوری یا از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام کنند تا اکیپ واحد فضای سبز با اعزام به محل مورد نظر اقدامات لازم جهت گلکاری محل مورد نظر را انجام دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *