مدیر امور آب و فاضلاب کهریزک:

حفر، تجهیز و بهره برداری از چاه شماره چهار کهریزک

به منظور رفع مشکل کم آبی و افت فشار آب در محله تبایین، چاه شماره چهار کهریزک با آبدهی 12 لیتر بر ثانیه حفر و مورد بهره برداری قرارگرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ مدیر امور آب و فاضلاب کهریزک با اعلام این خبر گفت: شهر کهریزک در جنوب شهرستان ری به دلیل دارا بودن شرایط ویژه آب و هوایی و واقع شدن در منطقه ای خشک و کم آب ، حفر، تجهیز و بهره برداری از چاه شماره چهار کهریزک فقر شدید منابع زیرزمینی و عدم دسترسی به منابع آب سطحی با مشکلات فراوانی در بخش تامین آب روبه رو است؛ و این امر در کنار افزایش شدید جمعیت و افزایش میزان مصارف، مشکلات شرکت آب و فاضلاب را در تامین و توزیع آب آشامیدنی و مدیریت مصرف شهروندان دوچندان کرده است.
سید مصطفی موسوی درکا با بیان اینکه فرا رسیدن فصل گرما نیز افزایش بیش از پیش مصارف و افت فشار در برخی محله های شهر کهریزک را در پی داشته است افزود: از همین رو به منظور تامین بخشی از آب آشامیدنی شهروندان و برطرف کردن مشکل افت فشار و در پاره ای موارد قطع آب در این شهر به ویژه در محله تبایین، چاه شماره چهار کهریزک در منطقه کریم آباد حفر شد و پس از ساخت و تجهیز، تاسیسات جانبی، مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه به زودی مجوزهای لازم برای حفر دو حلقه چاه جدید را نیزدریافت می کنیم گفت : با بهره برداری از این چاه بخشی از مشکل کم آبی شهر کهریزک در حال حاضر برطرف شده است اما برای رفع کامل مشکل و تامین پایدار منابع آب این شهر افزون بر حفر چاه، نیازمند تامین منابع جدید آبی هستیم.
موسوی هزینه بهره برداری از این چاه را 6 میلیارد ریال اعلام کرد و خاطرنشان کرد: جهت اتصال این چاه به شبکه تامین و بهره برداری کهریزک حدود 100 متر لوله گذاری به قطر 110 میلی متری انجام شده است که در هر ثانیه 12 لیتر بر ثانیه آب را وارد شبکه توزیع این شهر می کند.
شهر کهریزک با جمعیتی افزون بر 65 هزار نفر در جنوب شهرستان ری واقع است و امور آب و فاضلاب این شهر 7500 مشترک آب و 2230 مشترک فاضلاب دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *