×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

قدرت آمریکا در عرصه های مختلف رو به افول است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، امام جمعه باقرشهر حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری در شروع خطبه عبادی سیاسی جمعه با اشاره به فرموده امام مجتبی(علیه السلام) بزرگی هر عملی را به تقوای آن دانسته و نمازگزاران جمعه را به تقوا و دوری از گناهان دعوت کردند.

انواع قلوب انسان‌ها

ایشان با اشاره به روایتی از امام علی(علیه السلام ) در مورد انواع قلوب گفتند: بنابه فرموده امیرالمومنین علی(علیه السلام) قلوب انسان ها سه قسم است: قسم اول قلب هایی که توجهشان فقط به دنیاست، قسم دوم قلبی که هم و غمش آخرت است و آخرین قسم از انواع قلب، قلبی است که فقط دغدغه ی خدا را دارد.
قلب هایی که فقط دنیا را در نظر دارند به سختی و گرفتاری بسیار دچارند، قلوبی که در پی آخرت خود هستند از مال دنیا میگذرند حتی اگر آن مال حلال باشد و طبق گفته امیر مومنان درجاتی عالی در آخرت دارند و در آخر قلوبی که توجه به خداوند دارند دنیا، آخرت و همنشینی با خداوند را باهم دارند.

رویدادهای ۱۳ آبان

حجت الاسلام والمسلمین استیری در خطبه دوم اشاره ای به حوادث و رخداد های روز ۱۳ آبان اعم از تبعید حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه)، کشتار دانش آموزان در سال ۵۷ و واقعه مهم تسخیر لانه‌ی جاسوسی آمریکا داشت.

وی افزود: در این سه مناسبت دست فتنه انگیز آمریکا به صورت مسقیم و غیرمستقیم پیدا بوده و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران کرد اما همانند ۴۰ سال اخیر همواره ناکام بوده است. آمریکا ۳۸ پایگاه نظامی و ۲۲۳ سفارت در دنیا دارد که با نگاهی دقیق تعبیر ایران از سفارت آمریکا که لانه جاسوسی بود امروز در تمام دنیا صدق می‌کند.

این لانه های جاسوسی دو هدف دارند:
هدف اول تقویت دیکتاتورهای وابسته به آمریکا که در مسند قدرت بمانند. مثل دولت ستمگر اسرائیل یا حاکمان عربستانی و هدف دوم مقابله با برخی دولت ها، گروه های استکبار ستیزی و جبهه مقاومت.

افول آمریکا در جهات مختلف

خطیب جمعه باقرشهر در مورد افول آمریکا اظهار داشتند: آمریکای امروز با آمریکای ۴۰ سال قبل تفاوت بسیاری دارد و امروز شاهد افول قدرت آمریکا در جوانب مختلف هستیم.

افول اقتصادی

افول اقتصادی دولت مردان آمریکا در حالی که روزی نیمی از اقتصاد دنیا دردست امریکا بود.

افول سیاسی

افول سیاسی را با انتخاب فردی معلوم الحال مثل ترامپ شاهد هستیم که جایگاه ریاست جمهوری را نیز تنزل داده است.

افول فرهنگی

افول فرهنیگی آمریکا را در مواردی مثل افزایش جرم و جنایت و دارا بودن رتبه اول تعداد معتادین و زندانی در دنیا و همچنین رتبه نخست تولد فرزندان نامشروع در این کشور شاهد هستیم.

طبق فرموده مقام معظم رهبری قدرت آمریکا روبه افول و انشاالله شکستش را در ابعاد مختلف میبینیم.

ایشان در انتها با ذکر اهمیت و دعوت نمازگزاران به شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان، حضور مردم را مشت محکمی در دهان یاوه گویان دانستند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.