×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

غیر متخصص ها و استعداد سوزی در ورزش شهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز، شهرستان ری از دیرباز یکی از قطب های مهم در معرفی برزگان ورزش به خصوص فوتبال بوده که متاسفانه در سال‌های اخیر افراد غیر متخصص بسیاری از استعدادهای ورزش را سورانده اند.

جوانانی که زمانی صاحب ویژگی های منحصر به فرد برای حضور در سطح اول ورزش کشور بودند، بهترین هایی که همه مردم و مسئولین شهر کم و بیش از احوالات این جوانان با خبر هستند که با حضور افراد غیر متخصص چه بر سرشان آمده است. جوانانی که به جای حضور در سطح اول رشته های ورزشی بخصوص فوتبال، امروز معلوم نیست کجا و در چه وضعیتی هستند!!! جوانان با استعدادی که با سرخوردگی از ورزش خدا میداند کجا به دنبال آرزوهای خود هستند. در این میان اگر مسئولین شهر دلسوز بودند همین جوانان آورده های بزرگ و رتبه های دهن پرکن برای شهر به ارمغان می آوردند.

بازیکنان فوتبالی که تعدادی از آنها را میشناسم و در زمان خود ستارگانی بودند که متاسفانه افرادی سودجو برای پرکردن جیب خودشان تیشه به ریشه این استعدادها زدند و خود را صاحب فوتبال شهر میدادند و با تکرار حرف بزرگان فوتبال، که ما فوتبال را در این شهر راه انداخته ایم و از زمین های خاکی شروع کرده ایم، در حالی که نه در دوران فوتبالی خود و نه در دوران مربیگری هیچ جایگاهی نداشتند و فوتبال‌شان خلاصه می‌شد در همان زمین‌های خاکی که برای خود رویاپردازی میکردند، وقتی هم بدون داشتن استعداد و تلاش نتوانستند پولی از فوتبال به جیب بزنند، با لابی‌گری و استفاده از رابطه خیز برداشتند برای راه اندازی مدرسه فوتبال و مربیگری و با گرفتن پول از مردم با وعد های پوچ به اصطلاح همین استعدادها را به جایگاه اصلیشان برسانند اما دریغ از این که وقتی کسی نتواند خود را به جایی برساند قطعا نمیتواند برای دیگری کاری انجام دهد.

افراد سودجو و غیر متخصصی که زمانی تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان برای بازی دوستانه و خداحافظی علی کریمی وارد ایران شد و در آن دوره زمین چمن مصنوعی ایثارگران باقرشهر یکی از زمین های چمن استاندار و حرفه ای در کشور به بهره برداری رسیده بود و اسنادی موجود در این مجموعه ورزشی نشان میداد که تیم بایرن مونیخ آلمان طبق مکاتباتی که با مدیر مجموعه وقت ورزشگاه ایثارگران داشته، قصد راه اندازی مدرسه فوتبالی با نام این تیم بزرگ و پر آوازه جهان در باقرشهر را دارد ولی متاسفانه در آن دوره همین افراد به دلیل برش و پارتی که در شهرداری داشتند مانع حضور این تیم برزگ در باقرشهر شدند که اگر این تیم در باقرشهر مدرسه فوتبال افتتاح میکرد چه فرصت هایی در انتظار جوانان این شهر بود.

امروز روی صحبتم با افرادی است که خیانت بزرکی به این شهر کردند که برای منفعت و پر کردن جیب خود نمیگذارند بزرگان رشته های ورزشی وارد باقرشهر شوند تا استعدادهای نهفته این شهر کانالی برای نمایش خود در سطح اول ورزش کشور پیدا کنند، اینکه چه کسانی مسئول کنترل مجوز مربی گری آن هم فوتبال پایه که یکی از اصول اولیه پرورش کودکان از سن کم در این رشته میباشد را عهد دار هستند مساله مهمی است که باید به آن پرداخت و مهم تر از این رشد بی سابقه این مدارس غیر تخصصی فوتبال در شهر است که مسئولین شهر بخصوص شهرداری باقرشهر باید به طور جد به آن بپردازد.

همچنین اداره ورزش و جوانان در این چند سال به دلیل بی سر و سامانی و انتخاب‌های سلیقه‌ای و رابطه بازی بخصوص در زمینه فوتبال نتوانسته حتی ذره ای در امر زیر ساخت مدارس فوتبال که یکی از ارکان مهم ورود فرزندان این شهر به ورزش فوتبال که در میان خانواده ها از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است قدمی بردارد، اداره ورزشی که متولی اصلی ورزش در شهر میباشد، از انتخاب نامناسب رئیس هیات فوتبال گرفته تا عدم نظارت بر مدارک مربیگری مربیان شاغل در باقرشهر ضعیف عمل کرده است.

شاید امروز کمی دیر باشد و تعداد بسیاری از جوانان باقرشهر، کهریزک، حسن آباد به دلیل بی کفایی این مربیان استعدادهای ورزش یشان سوخت رفته باشد اما می توان از همین امروز با برخورد محکم با این گونه افراد سودجو که فقط به دنبال افزایش شاگردانشان در مدرسه فوتبال هستند نه دنبال کشف استعداد، فکری به حال فرزندان و استعداهای نوشکفته شهر کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.