×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

دولت در اقدامی متقابل باید اجرای برجام را متوقف کند/ مسئولان به بی نتیجه بودن برجام برای کشور معترف اند

به گزارش باقرشهرنیوز  به نقل ازتهران نیوز؛ روح الله بیگی ئیلانلو، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ با اشاره به سخنان رئیس بانک مرکزی ایران در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ مبنی بر اینکه برجام تا کنون «تقریباً هیچ» دستاورد اقتصادی برای ایران نداشته است، گفت: خوشبختانه پیش بینی رهبر انقلاب در این زمینه درست از آب در آمد.
وی با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب در سخنان خود بارها تاکید داشتند که به آمریکایی ها اعتمادی نیست و هیچ چیز از آنها عاید کشورمان نمی شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه ۳ ماه از اجرای برجام می گذرد و علی رغم رفت و آمد های تیم مذاکره کننده و هزینه های مالی، معنوی و سیاسی این موضوع، مجددا بی اعتمادی به آمریکا بر همگان مشخص شد.
بیگی ئیلانلو ضمن بیان اینکه موضوع هسته ای برای غربی ها خصوصا آمریکایی ها بهانه بوده است، افزود: آنها بعد از اتمام بحث هسته ای، موضوعات مختلفی مانند موشکی، حقوق بشر و غیره را بهانه می کنند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با اصل انقلاب اسلامی ایران و جمهوریت مشکل دارند، ادامه داد: کشورمان از اول انقلاب تاکنون به همه معاهده های خود با سایر کشورها عمل کرده ولی آمریکا برعکس ما عمل کرده است.
وی با تاکید بر اینکه مسئولین دولت یازدهم نیز یکی پس از دیگری اعتراف می کنند که هیچ نتیجه ای از برجام عاید کشورمان نشده است، تصریح کرد: این امر رصد های حکیمانه رهبر انقلاب را برای همه ماموس می کند و نشان می دهد ایشان چقدر پیش بینی خوبی داشته اند.
بیگی ئیلانلو ضمن بیان اینکه در رابطه با موضوع توافق برجام می توان گفت که کشورمان به تمام تعهدات خود عمل کرده و پایبند بوده است ولی آمریکا به تعهد خود عمل نکرده است، گفت: برجام گوش فلک را کر کرد است لذا هر چقدر عقب نشینی کنیم، به همان میزان ضرر خواهیم کرد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر چقدر قدرت و صلابت خودمان را به میدان بیاوریم، آنها حرف حساب را متوجه می شوند، اظهار کرد: خنثی بودن وسکوت ما در قبال عدم تعهد آمریکایی ها، شکست جبران ناپذیری برای کشورمان در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم باید در اولین فرصت اقدام متقابل در مقابل عدم عمل به تعهدات توسط آمریکایی ها انجام دهد، خاطرنشان کرد: اجرای برجام باید متوقف شود تا آنها نیز برابر اقدامات انجام شده، به تعهدات خود عمل کنند و ما باید پیشرفت عملی خود را ادامه دهیم وگر نه ادامه کار به ضرر کشورمان است.

انتهبا متن/*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.