×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

دومین اجرای موفق هنرمندان معلول کهریزک در تالار وحدت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ هنرمندان معلول و پرتوان کهریزک، دومین اجرای موفق نمایش( رستم و سهراب) را در شامگاه دوشنبه، بیستم آبان ماه، در تالار وحدت پشت سر گذاشتند.

در دومین شب از اجرای نمایش رستم و سهراب علاوه بر خیرین و هنرمندان عرصه تئاتر و سینما، مسئولین دانشگاه علوم بهزیستی نیز در تالار وحدت، نظاره گر هنر نمایی معلولین کهریزک بودند.

دکتر محمد کمالی، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی کشور که سال ها سابقه خدمت در سازمان بهزیستی کشور را در کارنامه درخشان کاری خود دارد، با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های هنری معلولین کهریزک، گفت: امروز شاهد شکوفایی در بخش هنر درمانی ویژه معلولین در کهریزک هستیم، هنری که به همه ما یاد آوری می کند هیچ فرقی بین افراد سالم و معلول جامعه وجود ندارد.

دکتر کمالی خاطرنشان کرد: اگر توانستیم با استفاده از ابزارهای گوناگون همچون زبان هنر، نگرش جامعه نسبت به افراد عادی و معلول را تغییر دهیم و ثابت کنیم که در حقوق شهروندی تفاوتی میان این دو نیست، می توانیم ادعا کنیم که موفق عمل کرده ایم.

دکتر کمالی با تحسین خود باوری موجود در میان هنرمندان معلول کهریزک نیز گفت: مشهود است که تلاش های فراوانی به انجام رسیده تا جایگاه کنونی را نصیب این هنرمندان کند. با اینحال اعتقاد داریم که تمرینات بیشتر، حمایت های مستمر از سوی کهریزک و سازمان بهزیستی می تواند توانمندی های این هنرمندان را بیش از پیش نمایان کند.

دکتر محمدی، رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور نیز که از مدعوین حاضر در تالار وحدت بود، توانمندی های موجود در کهریزک را حاصل خِرد جمعی دانست و گفت: سازمان دهی منسجم و اهمیت قائل شدن به حقوق افراد دارای معلولیت، توانسته است مسیر پیشرفت را برای جمع بزرگی از هنرجویان معلول هموار کند.

دکتر محمدی با نگاهی به مقوله معلولیت هم گفت: محدودیت های متعددی می تواند در کار و زندگی هر یک از افراد جامعه وجود داشته باشد، اما هرگز نباید انسان را از حرکت باز دارد. مطمئن هستم برنده واقعی در زندگی، کسی است که می تواند از تمام پتانسیل های موجود در خویشتن خویش بهره گیرد تا در رشد و تعالی جامعه سهیم باشد.

رئیس سابق سازمان بهزیستی کشور خطاب به همه معلولین با انگیزه جامعه یاد آور شد: برای پیشرفت و بدست آوردن آنچه حق طبیعی شماست، قانع نباشید. باید حرکت کرد و از فراز و فرود های رایج در حرکت جامعه نهراسید، باید ثابت کنید که می توانید بر همه محدویت های پیش رویتان غلبه کنید و همواره به پیشرفت خیر مقدم بگویید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.