×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

بازار سکه جوش شیرین در نانوایی های باقرشهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ تحقیقات ما نشان میدهد اکثر نانوایی های باقرشهر به شکل فاجعه باری از جوش شیرین استفاده میکنند

پس از دریافت پیام هایی از همشهریان از کیفیت های نامطلوب نانوایی های سطح شهر و پس از تست های تیم باقرشهرنیوز متوجه شدیم اکثر نانوایی های سطح شهر باقرشهر از جوش شیرین به مقادیر بالایی استفاده می کنند، اتفاقی که به سرعت نیاز به رسیدکی مسئولان را دارد.

همشریان عزیز در صورتی که از کیفیت و قیمت نان شکایت داشتید می توانید به ۱۲۴ و ۳۰۰۰۹۶۵۱ پیامک بزنید

تشخیص جوش شیرین درنان این که بفهمیم درنانی که مصرف می کنیم جوش شیرین وجود دارد، چندان کار راحت واسانی نیست؛ اما معمولا اگر متوجه شدید نانی که مصرف می کنید فطیر و خمیر آن نارس است، قطعا مقادیری جوش شیرین در آن به کار گرفته شده. نان تهیه شده با جوش شیرین، بوی نامطبوعی دارد و رنگ مغزنان اغلب تیره است. این نوع نان علیرغم شکل ظاهرا رسیده، چون فاقد محصولات جانبی حاصل از فعالیت سلول های مخمر و باکتریهای اسیدلاکتیک است، فاقد طعم و مزه طبیعی است. بله، بسیاری از این بیمزگی های انواع نانها مربوط به همین مسئله است.

در خوردن نان لواش زیاد احتیاط کنید نکته حائز اهمیت این است که در برخی از انواع نانها مانند نان لواش و پس از آن تافتون، مقادیر بیشتری جوش شیرین استفاده می شود، چرا که چنانچه CO۲ هم حین فرایند اماده کردن نان و تهیه آن تولید شود، افراد به وسیله وردنه کشیدن و نازک کردن خمیر، قسمت اعظم گازها را خارج می کنند، درنتیجه خمیر متراکم و فشرده می شود. از این رو نانوایان برای جبران این مشکل و رفع تراکم نان مجبورند از مقادیر چشمگیری جوش شیرین استفاده کنند.

جوش شیرین؛ زنگ خطر بزرگ
اگر برای تهیه نان مورد نیاز تان به مراکز مطمئن و بسته بندی های تایید شده اکتفا کنید، نباید نگران سلامت تان باشید. اما مصرف نانی که احتمال مصرف جوش شیرین در آن وجود دارد باید شما را به فکر فرو برد. استفاده از جوش شیرین در پخت انواع نان، می تواند اثرات سوء و مضری به دنبال داشته باشد. جوش شیرین یا به بیانی دیگر بیکربنات سدیم در اثر واکنش با حرارت و رطوبت در جریان پخت نان به کربنات سدیم یاسوداتبدیل می شود که دارای خاصیت قلیایی بسیار بالایی است. در بسیاری از مواد، کربنات سدیم باقی مانده درنان، باعث افزایش PH و درنتیجه رشد و تکثیر مخمرها می شود ونان را تیره و بدبو می کند. استفاده از جوش شیرین در پخت انواع نان می تواند اثرات سوء زیادی بربهداشت و سلامت بدن داشته باشد. جوش شیرین می تواند فرآیندهضم معده را دچار اختلال کند. با توجه به این که هضم درمعده در محیطی اسیدی و در PH حدود ۳ تا ۴ صورت می گیرد، وجود بازهای قوی مانند کربنات سدیم و بی کربنات سدیم می تواند باعث خنثی شدن محیط معده و ایجاد اختلال درهضم شود. این حالت، باعث به وجود آمدن زخم معده و بسیاری بیماریهای دیگر معده میشود. جوش شیرین جذب بسیاری از مواد مغذی موجود درنان را نیز از بین میبرد و به حداقل میرساند، چرا که جذب أملاح ومواد مغذی موجود درنان در محیطی باPH ۲ تا ۷ صورت می گیرد، در صورتی که جوش شیرین باعث افزایش PH می شود. تغییراتیون هیدروژن میتواند سرعت واکنش های بدن را تحت تاثیر قرار داده و اثرات سوء فراوانی مانند کاهش فشارخون را به دنبال داشته باشد. در نهایت جوش شیرین با ایجاد تغییراتی در دستگاه گوارشی، باعث افزایش جذب فلزات سنگین مانند جیوه و سرب می شود که مسمومیتهای بسیاری را به دنبال دارد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.