×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

رونمایی از کتاب کهریزک، بهشت معلولین عزیز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ با حضور مدیران و مسئولین آسایشگاه خیریه کهریزک، از کتاب کهریزک، بهشت معلولین عزیز نوشته عبدالعلی باریک زهی رونمایی شد.

چند روزی است عبدالعلی باریک زهی– مددجوی دیروز کهریزک و مدیر عامل امروز آسایشگاهی در افغانستان– میهمان خانه سابق خویش است.

وی که خود را همچنان وابسته به آسایشگاه خیریه کهریزک می داند، تاکید داشت روزی را پشت سر نمی گذارد که در آن خاطرات گذشته و حضور خود در این مجموعه خیریه را مرور نکرده باشد.

باریک زهی با به تحریر در آوردن کتاب کهریزک، بهشت معلولین عزیز، بار دیگر ثابت کرد با وجود اینکه دیگر در کهریزک حضور فیزیکی ندارد، اما همچنان دل در گرو آن دارد و با خاطرات کهریزک زنده است و زندگی می کند.

در مراسم رونمایی از کتاب کهریزک، بهشت معلولین عزیز و اهداء آن به واحد فرهنگی مجموعه، باریک زهی اینگونه سخن آغاز کرد: با وضعیت جسمانی اسفباری که داشتم، حتی فکر آنکه چند صباحی بیشتر بتوانم زنده بمانم را به ذهن راه نمی دادم. آمدنم به کهریزک تمام آن افکار پریشان و ناامیدانه را به کناری زد و کمک کرد تا یک بار دیگر خودم را پیدا کنم.

باریک زهی با نگاهی به سابقه حضور خود در کهریزک نیز گفت: اینجا دین و آیین و ملیت بیمار، هیچ محدودیتی برای پذیرش و سرویس دهی ایجاد نمی کند، مهم نیاز است که فرد را واجد شرایط پذیرش می کند و این درس بزرگی است که از کهریزک آموختم و آموختم که باید این قانون نانوشته را در آینده کاری و شغلی خود در کشورم نیز به اجراء بگذارم.

باریک زهی با تقدیر از همه میهمان نوازی های مدیران آسایشگاه خیریه کهریزک در طول مدت اقامت خود در این مجموعه خیریه نیز گفت: باور به ادامه زندگی با شرایط معلولیت شدید در سرای فرهنگی به من داده شد. وقتی که توانستم با استفاده از دهان ساز بنوازم، نقاشی بکشم و بدون داشتن توان استفاده از دست ها، درس بخوانم همه اینها و ده ها خدمات دیگر باعث شد تا به بازگشت به وطن بیاندیشم و الگوی کهریزک را در آنجا پیاده کنم، اگر چه راه طولانی برای رسیدن به مدارج عالی کهریزک شدن وجود دارد اما ما هستیم و خدمات انساندوستانه نیز بر قرار است.

در پایان مراسم رونمایی از کتاب کهریزک ، بهشت معلولین عزیز نشان لیاقتی که توسط رئیس جمهور دولت افغانستان به عبدالعلی باریک زهی اهداء شده بود، توسط وی به محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک تقدیم گردید تا یادگاری باشد از شخصی که دیروز بیمار کهریزک بود و امروز مدیر عامل آسایشگاه خیریه انفاق و دوستی پیرهرات در کشور خود افغانستان است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.