×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

سارقان آدم‌ ربا را شناسایی کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز، اعضای یک باند که در پوشش مسافرکِشی اقدام به آدم‌ربایی و سرقت از مردم می‌کردند، بازداشت شدند.

اعضای این باند در تاریکی شب در اتوبانهای شمال و شمال‌غرب تهران افراد مختلف را به عنوان مسافر سوار بر خودروی پراید و ۲۰۶ یشمی خود کرده، سپس دستهای مالباختگان را با دستبند پلاستیکی بسته و پس از ربودن آنها کارت عابربانکشانرا خالی می‌کردند.

دو تن از اعضای این باند با یکدیگر نسبت فامیلی داشتند، یکی از اعضای این باند درباره جزئیات سرقتها به بازپرس پرونده گفت: من، پسردایی‌ام و دو دوستمان با خودروی پراید و پژو ۲۰۶ یشمی در اتوبانهای شمال شهر افرادی را به عنوان مسافر سوار بر خودرو می‌کردیم و به محض اینکه فرد سوار بر خودرو می‌شد با تهدید و زور دستان مالباختگان را با دستبند پلاستیکی بسته و سرآنها را پایین نگه می‌داشتیم، سپس پول داخل عابربانک و اموال مالباخته را سرقت می‌کردیم و اگر پول داخل حساب عابربانک مالباخته کافی نبود به او می‌گفتیم که وی با دوستان و فامیل خود تماس گرفته و درخواست وجه کند.

سارقان آدم‌ ربا را شناسایی کنید

وی ادامه داد: بعد از اینکه دوستان و آشنایان مالباخته پول را کارت به کارت می‌کردند، فرد را داخل خودرو نگه داشته و با گرفتن رمز عابربانکش مبالغی را از دستگاه عابربانک برداشت می‌کردیم همچنین چون سقف برداشت از عابربانک محدود بود، در برخی موارد به مغازه‌های فروش تلفن‌ همراه می‌رفتیم و تلفن‌همراهبرند آیفون و سامسونگ می‌خریدیم، در نهایت مالباخته را حدود دوساعت داخل خودرو نگه داشته،‌ او را گروگان گرفته سپس وی را در مکان خلوتی رها کرده و از تهران خارج می‌شدیم.

این متهم اظهاراتش به بازپرس را اینگونه ادامه داد: دوست‌دختر سابقمنیز در دو سرقتحضور داشت و در یکی از سرقتها به عنوان طعمه از وی استفاده کردیم، دوست‌دخترم که ۱۸ سال سن دارد در یکی از سرقتها کنار خیابان سوار بر خودروی لکسوس شد که ما خودروی لکسوس را تعقیب کرده و زمانیکه راننده خودرو مقابل پارکینگ منزلش توقف کرد و دوست‌دخترم از خودرو پیاده شد، به سمت راننده حمله‌ور شده و اموالش را دزدیدیم.

در تحقیقات از اعضای این باند مشخص شد آنها توانسته‌اند در سرقتها مبالغ میلیونی ۲۰، ۵، ۶ میلیون و مبالغ میلیونی دیگر را از مالباخته‌ها سرقت کنند همچنین مشخص شد که اعضای باند دارای سابقه کیفری نیز هستند.

بررسی‌ها در رابطه با این پرونده‌ها نشان داد سارقان از اواخر آذر ماه سال ۹۵ سرقتها را شروع کرده و این نوع سرقت و گروگانگیری آنها تا اردیبشهت ماه سال جاری ادامه داشته، این سارقان با چسباندن تابلوی آژانس بر روی خودرو اعتماد مالباخته‌ها را جلب کرده و آنها را سوار بر خودرو می‌کردند همچنین آنها برای شناسایی نشدن توسط مردم و مالباخته، پلاک خودروهای دیگر را با استفاده از پیچ‌گوشتی کنده و به خودروی خود نصب می‌کردند.

در چندین سرقت و آدم‌ربایی این سارقان با مالباخته درگیر شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند که در یکی از سرقتها دندانهای یک پیرمرد را شکسته بودند.

یکی از اعضای این باند پس از شرکت در پنج فقره سرقت از این باند جدا شده و در باندی در کرج با تصادف ساختگی، ربودن مالباخته و سرقت اموال وی به اعمال مجرمانه خود ادامه داده بود که در یکی از سرقتها بعد تصادف ساختگی با صاحب خودرو، وی را ربوده و با ضربات چاقو مجروح کرده بودند.

تاکنون ۱۲ نفر درباره سرقت همراه با آدم‌ربایی در تهران، اعضای این باند را شناسایی کرده و پرونده تشکیل داده‌اند.

با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر اعضای این باند به جهت شناسایی سایر مالباختگان از سوی علی وسلیه ایردموسی؛ بازپرس شعبه پنجم دادسرای ۳۴ تهران صادر شده است لذا از تمام مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر اعضای باند شدند یا به این شیوه مورد آدم‌ربایی و سرقت قرار گرفته‌اند، دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.