×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

سیداحمد خاتمی:کشور پس از انتخابات به وحدت نیاز دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز به نقل از ایرنا ، آیت الله سید احمد خاتمی روز دوشنبه در جمع راهپیمایان ۱۵ خرداد ورامین در مصلای صاحب الزمان(عج) این شهرستان اظهار کرد : امروز کشور بیش از پیش به وحدت نیاز دارد ، انتخابات ۲۹ اردیبهشت با حضور بیش از ۴۱ میلیون نفر همراه بود که مایه مباهات نظام است و باید قدردان این حضور مردم بود.
وی افزود : در جریان برگزاری انتخابات تخلفاتی نیز صورت گرفت که دستگاه قضایی باید قاطعانه آن را پیگیری کند تا درس عبرتی برای افراد باشد که کسی دیگر جرأت چنین تخلفاتی را به خود راه ندهد .
وی تصریح کرد: امروز مهم این است که رفتار ما بعد از انتخابات چگونه باید باشد ، نباید این چهار سال آینده را به دعوا گذراند چرا که قانون نانوشته ای است که پس از انتخابات رقابت ها باید به رفاقت برای پیشرفت کشور تبدیل شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود : مهمترین کلام این است که ولایت فقیه ، عنصر اصلی وحدت در جامعه است و همه باید با توسل به این عنصر از تفرقه بپرهیزند.
وی با اشاره به این که برخی از افراد بیان حرف های ولایت را تندروی اعلام می کنند اظهار کرد: برخی از مسئولان اجرایی وقتی سخنرانی حرف های ولایت را بازگو می کند ، به او می گویند که تند حرف می زند، این ها می گویند مثل ولایت در مقابل آمریکا موضع نگیرید چون وحدت را خدشه دار میکند، این تفسیر غلطی است که بیان می شود چرا که محور وحدت ولایت است.
آیت الله خاتمی افزود : هرکس دم از ولایت می زند ، آرمان های ولایت را می گوید او در پی وحدت است و کسانی که با ولایت زاویه دارند و نمی خواهند آرمان های ولایت محقق شود تفرقه افکنند.
وی تصریح کرد: مخالفت با ولایت جامعه را دو قطبی می کند ، این که امروز آقا فرمایشی بگویند و فردا مردم از تلویزیون و رادیو حرف دیگری بشنوند تفرقه افکنی است ، آن که در برابر دو قطبی بودن جامعه می ایستد محوریت ولایت است ، کسانی که در برابر ولایت موضع می گیرند تفرقه افکنند .
خطیب موقت جمعه تهران با بیان این که بعضی ها وقتی وحدت را پیروی مردم ازحرف خود می دانند افزود : این افراد می گویند وحدت یعنی فقط حرف من درست است در صورتی که رهنمودهای رهبر معظم انقلاب محور وحدت جامعه است چه با سلیقه ما بخواند یا نخواند.
وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل گفت: یکی از محوری ترین کلام های ایشان در روز گذشته این است که جان انقلاب ما اسلام است ، آن چه به ایران عظمت داده ثروت و یا قدرت نظامی ایران نیست بلکه این اسلام است که ایران را در جهان پرآوازه کرده است.
وی با اشاره به مخالفت رهبری با سند ۲۰۳۰ افزود : رهبر معظم انقلاب اجازه اجرای این سند را ندادند و آیت الله مکارم و نوری نیز در برابر آن موضع گیری کرده اند چرا که این سند می خواهد فرهنگ سکولار را در جامعه حاکم کند.
آیت الله خاتمی افزود: مردم باید بدانند که دزدهایی که ۳۸ سال پیش از در کشور بیرون کرده اند به واسطه این سند استعماری می خواهند وارد کشور شوند و البته ملت اجازه این کار را نمی دهند.
وی گفت : سند ۲۰۳۰ عهدنامه ۱۵ ساله است ، درست است که این ها می گویند جاهایی که با فرهنگ و دین منافات دارد را اجرا نمی کنند ولی تدوین کنندگان این سند می گویند که این کار با روح سند منافات دارد ، ملت ایران انقلاب کرد تا اسلام و قرآن در ایران حاکم شود و اجازه اجرای چنین سندی را نمی دهد.
وی بیان کرد: شش سال پیش سند تحول آموزش و پرورش به امضای رهبر معظم انقلاب رسید ولی هنوز نظم نامه این سند نیز تدوین نشده ولی باید دید که چه اتفاقی در کشور افتاده که وزیرش در سال ۹۴در کشوری سند ۲۰۳۰ را تأیید می کند و بلافاصله ۳۶۰ صفحه جزوه برای اجرای آن تهیه می شود.
وی بیان کرد: نباید در برابر دشمن ضعف و انفعال نشان داد ، در افتادن با نظام سلطه هزینه دارد ولی پس از سختی ها حتما شیرینی آن به کام همه می رود.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود : هیچ کشوری با مذاکره و سازش با ابرقدرت ها رنگ آرامش و خوشی را ندیده است ،طی ۷۰ سالی که فلسطین اشغال شده مردمش اگر روز خوشی نیز دیده اند تنها زمانی بوده که مقاومت کرده اند .
وی اظهار کرد : چرا بعضی ها در کشور ضعف نشان می دهند که تحریم ها ما را بیچاره کرده است کاری که برخی در این مذاکرات انجام داده و خون به دل متدینین کردند.
وی تأکید کرد: امام فرمودند تا آمریکا روش خود عوض نکرده ، مذاکره با آن معنا ندارد ، هر گونه نغمه سازش با آمریکا همراهی با دشمنان اسلام است و مقاومت تنها نسخه شفا بخش کشور است.
وی با بیان این که نه تنها چالش به قدرت ها که سازش با آنها نیز هزینه دارد اظهار کرد: همگان دیدند که ترامپ در سفر به عربستان ، نیمی از سرمایه آنان را به آمریکا برد و این سفر را وسیله ای برای ایجاد شغل برای آمریکائی ها اعلام کرد ، این از نتایج سازش کردن با کفر است .
آیت الله خاتمی افزود : نباید در پی جلب رضایت بیگانگان باشیم ، استکبار آن قدر پیش می آید تا هویت اسلامی ما را از بین ببرند ولی باید بداند که ما حتی یک قدم نیز عقب نشینی نمی کنیم .
وی با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران به کشورهای ۱+۵ گفت : درمسأله برجام ایران همه بند ها را اجرا کرد ولی آن ها هنوز اندر خم یک کوچه اند و کماکان تحریم بانک ها و گرفتاری های فراوانی گریبانگیر کشور است ، این که فکر کنید رئیس جمهور کشوری استکباری به ما لبخند زد و کارها درست می شود تفکری اشتباه است.
وی بیان کرد: این ها می گفتند پس از مذاکرات و لغو تحریم ها ایران گل و بلبل می شود ولی واقعیت این است که ما فقط باید در پی جلب رضایت خداوند باشیم.
خطیب موقت جمعه تهران افزود : بعضی از افراد عقلانی گری و خرد ورزی را مقابل انقلابی گری می دانند در صورتی که ۳۸ سال عمر انقلاب نشان داده که عزت و عظمت امروز کشور نتیجه انقلابی گری و شعارهای مرگ بر آمریکا است.
وی گفت: این افراد به حزب اللهی ها می گویند تندرو و افراطی ، ولی در زمان بحران همین حزب اللهی ها هستند که به داد شما می رسند همانطور که در جریان موشک باران تهران این افراد با ماشین های آخرین سیستم به شمال رفتند و حزب اللهی ها برای دفاع از کشور به جبهه ها اعزام شدند.
وی تأکید کرد: امروز باید به مردم سالاری دینی و حضور مردم در انتخابات افتخار کنیم و دست به دست هم به فکر پیشرفت کشور باشیم.
آیت الله خاتمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ گفت : شهیدان ۱۵ خرداد در غربت امام وارد صحنه شدند و با بصیرت راه نجات را را مقابله با استکبار یافتند.
وی قیام در راه اسلام ، مردمی بودن ، تحقق عنصر شهادت ، داشتن بصیرت و دفاع از ولایت را از عناصر مهم شکل گیری نهضت ۱۵ خرداد اعلام کرد.
وی گفت : شاه می خواست که با دستگیری امام و پس از ۱۵ خرداد سال ۴۲ دین را قلع و قمع کند ولی مردم ورامین با درک صحیح از این واقعیت وارد میدان شده و نقشه دشمنان اسلام را خنثی کردند.
وی با بیان این که مردم ورامین در ۱۵ خرداد ولایت مداری خود را ثابت کردند اظهار کرد: ولایت فقیه اصلی قانونی است ، در بازنگری های قانون اساسی چهار اصل اسلامیت نظام ، ولایت فقیه ، جمهوریت نظام و مذهب کشور قابل تغییر نیست ولی برخی از افراد تلاش دارند که جایگاه ولایت را تشریفاتی کنند.
وی تصریح کرد: بعضی ها گفته اند که بعد از حضرت آقا باید ولایت فقیه را به مقامی تشریفاتی تبدیل کنیم ، شتر در خواب بیند پنبه دانه ، آنها این آرزو را تا ابد به گور می برند

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.