شهرری مقصد سفر گردشگران می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ شهردار منطقه 20 در جریان بازدید سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از منطقه گفت: 450 هکتار از مساحت منطقه 20 به 3 طرح موضعی اختصاص دارد که بلاتکلیفی این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ شهردار منطقه 20 در جریان بازدید سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از منطقه گفت: 450 هکتار از مساحت منطقه 20 به 3 طرح موضعی اختصاص دارد که بلاتکلیفی این طرح ها موجب نارضایتی شهروندان شده است.

فرهاد افشار افزود: براساس طرح تفصیلی منطقه 20 سه طرح موضعی بارگذاری شده که 450 هکتار از محدوده منطقه را به خود اختصاص داده است. افشار با اشاره به اینکه 200 هکتار از طرح های موضعی مطرح شده برای منطقه 20 شامل طرح توسعه پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است، گفت: املاک این محدوده بیش از 20 سال است که فریز شده و با توجه به وسعت اجرای طرح و عدم نگاه ویژه به مسائل شهرری، بخش عمده ای از تملک ها همچنان باقی مانده و این طرح به عنوان یکی از محرک های اقتصادی شهرری معطل است.

وی به بلاتکلیفی ساکنان محدوده پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اشاره کرد و افزود: محله های اطراف حرم دارای هویت هستند و روند تعریف پروژه های این محدوده بایستی به نحوی انجام شود که زندگی به این محله ها برگردد.

وی با اشاره به اینکه 15 هکتار از محدوده 200 هکتاری طرح پیرامونی حرم، به محله نفرآباد اختصاص دارد، گفت: تکیه نفرآباد با قدمت 400 ساله در این محله واقع است و دو ماه محرم و صفر و مناسبت های ایام سال فعال است و از تمام نقاط تهران در مراسم های این تکیه شرکت می کنند.

افشار به اهمیت جریان داشتن زندگی در این محله که قدیمی ترین محله تهران محسوب می شود، اشاره کرد و افزود: هنوز 260 پلاک از این محله تملک نشده است و با توجه به ساختار های اصلی محله قابلیت احیا وجود دارد.

وی به تسریع پروژه احیای محله نفرآباد برای جلوگیری از کوچ بومی های این محله اشاره کرد و گفت: وجود طبیعت بکر و زمین های سبزی کاری حاشیه ری ظرفیت مناسبی برای ایجاد تورهای بوم گردی و اکوتوریسم است.

افشار به دیگر ظرفیت های شهرری برای تبدیل این منطقه به مقصد سفر گردشگران، اشاره کرد و افزود: با تعیین تکلیف طرح های موضعی پیرامون حرم، ناحیه صنعتی شمال ری و محدوده تاریخی شهرری، مسائل اقتصادی منطقه 20 رونق می گیرد و بخش عمده ای از دغدغه های شهروندان برطرف خواهد شد. بازدید 6 ساعته مدیران ارشد شهری تهران با همراهی شهردار منطقه 20 از محله نفرآباد واقع در طرح پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، کارخانه سیمان ری، تپه باستانی چشمه علی، محدوده صنعتی شمال ری، تپه باستانی میل، محدوده حریم شهرری انجام شد و مسائل شهری مرتبط با طرح های موضعی این موقعیت های تاریخی، صنعتی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *