×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

چرا علی مطهری کاسه داغتر از آش می شود؟

به گزارش باقرشهرنیوز به گزارش دیار آفتاب؛ رد صلاحیت مینو خالقی، توسط شورای نگهبان به یکی از موضوعات جنجال برانگیز و ابزار دست شبکه های خارجی برای آسیب به نظام تبدیل شده است. اکنون بعد از گذشت چند هفته از این موضوع، هجمه به شورای نگهبان را این بار از زبان علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی می شنویم.

صبح امروز خبرگزاری خانه ملت متنی را باعنوان نامه علی مطهری به رئیس شورای نگهبان درباره رد صلاحیت نامزد انتخاباتی اصفهان روی خروجی خود قرار داد.

در قسمتی از این نامه آمده است: اگر شورای نگهبان انتخابات حوزه اصفهان را ابطال کرده پس چرا فقط خانم خالقی را حذف کرده است و سایر منتخبان باقی مانده اند…

در پاسخ به این سوال باید گفت که دلیل ندارد اگر کسی قرار است رد صلاحیت شود دیگران را نیز زیر سوال ببرد و لذا به دلیل مدارکی که دال بر رد صلاحیت کاندیدای انتخاباتی اصفهان پیدا شده وی از ادامه مراحل باز مانده است.

این مسئله که چرا بعد از برگزاری انتخابات، شورای نگهبان آراء وی را باطل کرده است و اینکه چرا قبل از انتخابات بررسی دقیق تری صورت نگرفته است می تواند به دلیل عمدی حجم بالای ثبت نام کنندگان و تایید صلاحیت فله ای هیئت اجرایی باشد. کم بودن مهلت شورای نگهبان برای بررسی تایید صلاحیت بدون در نظر گرفتن آمار ثبت نام کنندگان نیز توسط … به عنوان یکی از نواقص قانون اساسی مطرح شد.

علی مطهری در ادامه نامه خود آورده است: تجسس در زندگی مردم آن هم درباره یک زن و بی توجهی به آبروی مؤمن از نظر اسلام مذموم است.

در اینکه وی بانویی مومن است شکی نیست ولی چنانچه علی مطهری و جریان مطبوعش واقعا نگران آبروی این بانو هستند چرا مسئله رد صلاحیت مینو خالقی را در روزنامه های زنجیره ای خود به پی در پی مطرح و ابزاری برای فشار به نظام کردند و حرف بی بی سی را در داخل کشور می زنند؟

چه اینکه شورای نگهبان برای نگه داشتن آبروی این منتخب، رد صلاحیت و دلیل رد آن را فقط به خود این نامزد اعلام کرده بود و به طرز وصف ناپذیری از اعلام دلیل آن به خبرنگاران طفره می رفت. از طرفی این نماینده نیز هیچ اعتراضی به این امر ندارد اما باید دید چرا برخی نقش دایه مهربان تر از مادر را ایفا می کنند؟

نامه علی مطهری نشان می دهد کاملا از جریان دلیل رد صلاحیت وی آگاه هست، با این اوصاف چه لزومی دارد بی مهابا این گونه اشاره نزدیک به دلیل رد صلاحیت وی کند تا دیگران درباره آبروی این بانوی مومن و علت رد صلاحیتش گمانه زنی کنند؟

مسلما همه می دانند که چنانچه کسی در امر انتخابات رد صلاحیت می شود نه به خاطر گناهان درونی و پنهانی است بلکه به دلیل نداشتن ملاک های مورد نظر برای نشستن در جایگاه کرسی مجلس است و مطمئنا همه می دانند این دو با هم هیچ ارتباطی ندارد. شاید کسی از نظر مذهبی فوق العاده متعبد باشد ولی نماینده خوبی برای ملت محسوب نشود.

این نماینده همسو با جریان اصلاح طلب در این نامه به رد صلاحیت افشین علا برای حضور در انتخابات اشاره کرده است و گفته: …مثلا جناب آقای افشین علا که رهبر انقلاب در باره ایشان می نویسند “من شما را شاعر انقلاب می دانم” و در دیدار عیدانه با محبت فراوان از او تقدیر می کنند چرا رد صلاحیت شد؟ آیا این امر یک منطق دوگانه را در ذهن مردم تداعی نمی کند؟
اینکه رهبر انقلاب وی را شاعر انقلاب می دانند دلیل بر این نیست که بتواند نماینده خوبی نیز برای انقلاب باشد. این سخن قصد پایین آوردن جایگاه حرفه ای افشین علا را ندارد ولی به طور مثال و صرفا جهت مثال، اگر کسی برای مدیریت مورد مناسبی محسوب می شود دلیلی ندارد برای امور اجرایی هم مورد مناسبی باشد و مطمئنا این دو موضوع باهم تناقضی ندارد.

از طرفی اصلا معلوم نیست افشین علا به چه دلیل رد صلاحیت شده اند اما تعریف حضرت آقا از عمل یک فرد، دلیلی بر تایید صلاحیت وی در تمام مناصب نیست و بی شک شورای نگهبان ملاک هایی برای این سنجش در نظر دارد که مورد تایید رهبر انقلاب نیز هست.

فارغ از تمام مسائل بالا علی مطهری به کرات در نامه تناقض هایی را مطرح می کند که به هیچ وجه تناقض و دوگانگی نیست. فقط افرادی عامدانه حرف هایی را به زبان می رانند که رسانه های معاند بهترین تیتر ها را از آن استخراج کنند.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.