نشست روسای ادارات شهرستان ری؛

عواید و عوارض شهرستان در جیب استان و کلان شهر تهران

جمالی پور گفت: متاسفانه تقسیمات کشوری و نگاه غلط برخی از مسئولان بالادست در دهه‌های گذشته، سبب شده عواید و عوارض شهرستان به جیب استان و کلان شهر تهران برود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ هدایت الله جمالی پور در نشست روسای ادارات شهرستان ری با محمدرضا عارف گفت: وجود صنایع مادر و خرد، پالایشگاه، انبارها و دیگر قابلیت‌های ری ظرفیت مناسبی است، که متاسفانه تقسیمات کشوری و نگاه غلط برخی از مسئولان بالادست در دهه‌های گذشته، سبب شده عواید و عوارض شهرستان به جیب استان و کلان شهر تهران برود.

وی افزود: در این حال تنها مشکلات این ظرفیت‌ها در قالب آلایندگی و فرسودگی برای ری می ماند.

معاون استاندار تهران افزود: اگر درآمدهای ری به این شهرستان بازگردد می توان بهترین مدیریت را در مدت کوتاهی اعمال کرد.
جمالی پور خواستار اندیشیدن راه حلی توسط نمایندگان تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس برای حل مشکلات مردم ری شد و گفت: متاسفانه حتی اعضا شورای شهر که به ری آمده و با وعده رای اهالی را به دست آوردند، پس از ورود به شورای شهر، حتی حاضر نیستند نام «ری» را به شورای شهر اضافه کنند، سوال اینجا است، اگر حوزه انتخابیه ری و تهران مشترک است، چرا از درج نام ری ابا می شود و اگر مشترک نیست، چرا اجازه برگزاری جلسات مستقل داده نمی شود.

فرماندار ویژه ری با انتقاد از نگاه سلیقه ای که ری را در دل شهر تهران تعریف می کند، گفت: به استناد اصل ۱۰۰ قانون اساسی هر شهر و روستا باید یک شورای مستقل داشته باشد و این نگاه سلیقه ای اصل ۱۰۰ را زیر سوال می برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *