×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

عیدی کارگران سال آینده چقدر است؟

به گزارش باقرشهرنیوز به نقل از مهر، با مشخص شدن حداقل دستمزد ۸۱۲ هزار و ۱۶۴ تومانی سال آینده میلیون ها کارگر و مشمول قانون کار، میزان عیدی سال آینده کارگران نیز معلوم شد. حداقل عیدی سال آینده کارگران یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان خواهد بود.

حداکثر عیدی سال ۹۵ نیز بر مبنای ۳ برابر حداقل دستمزد تعیین شده، ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان است. البته ارقام دریافتی مشمولان قانون کار در سال آینده به نسبت حقوق پایه متفاوت است ولی نمی تواند کمتر از ۲ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و همچنین بیشتر از ۳ برابر آن باشد؛ در واقع سقف عیدی پایان سال ۹۵ به میزان ۲ میلیون و ۴۳۶ هزارتومان است.

حداقل و حداکثر عیدی ۹۵

بنابراین کارگرانی که در سال جاری برابر با ۲ پایه حقوق ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومانی مصوب شورای عالی کار یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده به میزان یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۳۲۸ تومان عیدی خواهند گرفت.

همچنین گروه هایی که به میزان ۳ برابر حداقل دستمزد ۷۱۲ هزار و ۴۳۰ تومانی سال جاری، یعنی دو میلیون و ۱۳۷ هزار و ۲۷۵ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده این رقم به ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۹۲ تومان افزایش می یابد.

وضعیت عیدی سایر سطوح مزدی

درباره سایر سطوح مزدی و افرادی که دارای پایه حقوق های به مراتب بالاتر از مصوبات شورای عالی کار هستند نیز می توانند به همان نسبت عیدی دریافت کنند به شرطی که میزان دریافت عیدی آنان از ۳ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۹۵ یعنی ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۹۲ تومان بیشتر نشود.

 

جدول ۶ ساله عیدی کارگران و مشمولان قانون کار

حداکثر عیدی (تومان)حداقل عیدی (تومان)حداقل مزد (ریال)سال
۹۹۹۹۰۰۰۶۶۶۶۰۰۰۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۳۰۰۱۳۹۰
۱۱۶۹۱۰۰۰۷۷۹۴۰۰۰۳ میلیون و ۸۹۷ هزار۱۳۹۱
۱۴۶۱۳۷۵۰۹۷۴۲۵۰۰۴ میلیون و ۸۷۱ هزارو ۲۵۰۱۳۹۲
۱۸۲۶۰۰۰۱۲۱۷۰۰۰۶ میلیون ۸۹ هزار۱۳۹۳
۲۱۳۷۲۹۰۱۴۲۴۸۶۰۷ میلیون و ۱۲۴ هزار و ۲۵۰۱۳۹۴
۲۴۳۶۴۹۲۱۶۲۴۳۲۸۸ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۶۴۰۱۳۹۵

 

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.