×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

قاتل شهید دلاور به قصاص محکوم شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز به نقل از فانوس، جلسه رسیدگی به پرونده روز گذشته در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. ابتدای جلسه نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در شرح کیفرخواست گفت: متهم ۱۸ ساله آرش نام دارد. او به اتهام قتل ستوان دوم «هادی جوان دلاور» در تاریخ بیست و هفتم اسفندماه سال ۹۲ بازداشت شد و به جرمش اقرار کرد. آرش در بازجویی‌ها گفته است: شب چهارشنبه سوری بود که با دوستانم برای تفریح و آتش بازی به خیابان نواب رفته بودیم که با دیدن مأموران پا به فرار گذاشتیم.
در حال فرار، تلفن همراهم دست یکی از مأموران افتاد و نتوانستم آن‌ را بگیرم. به همین دلیل عصبانی شدم و نارنجکی به سمت آنها پرتاب کردم که به سر یکی از مأمورها برخورد کرد. بعد از ارتکاب جرم به سمت قهوه‌خانه‌ گریختم که دستگیر شدم.
نماینده دادستان در ادامه گفت: پرونده برای اولین بار در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و در آن جلسه بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای دم، آرش بر خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت در جریان حادثه حضور نداشته است. هیئت قضایی بعد از شور، قتل را شبه عمد تشخیص داد و متهم را به پرداخت دیه محکوم کرد. رأی دادگاه با اعتراض اولیای دم به دیوان عالی کشور فرستاده شد، اما قضات دیوان بعد از بررسی، رأی نقض و پرونده را برای رسیدگی دوباره به این شعبه ارجاع دادند.
آرش سال ۹۴ در این شعبه محاکمه و به قصاص محکوم شد. حکم بعد از ارسال به دیوان به دلیل عدم حضور نماینده دادستان نقض و بار دیگر برای رسیدگی مجدد ارجاع داده شد.
نماینده دادستان متهم را گناهکار دانست و برای متهم درخواست صدور مجازات قانونی کرد.
در ادامه جلسه، وکیل اولیای‌دم درخواست قصاص کرد، سپس متهم به درخواست قاضی در جایگاه قرار گرفت و با انکار جرمش گفت: آن شب برای تفریح به خیابان نواب رفته بودم که ناگهان صدای انفجار آمد. بعد از آن بود که شاگرد قهوه‌خانه از من خواست به داخل مغازه بروم.
نمی‌دانم چرا شهادت دروغ داده‌اند، چون به آنها گفته بودم نارنجک را از بلندی، روی سر مأمور پرتاب کرده‌اند.
او در پاسخ به سؤال هیئت قضایی در خصوص اینکه چرا به گفته شاهدان بعد از انفجار صورتت را پوشانده بودی، گفت: من این کار را نکردم. همه اظهاراتم تحت فشار بازجویی بوده است و حالا می‌گویم بی‌گناهم. در پایان هیئت قضایی بعد از شنیدن آخرین دفاع متهم با توجه به اظهارات و شواهد موجود در پرونده متهم را به قصاص محکوم کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.