×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

قتل در معدن متروکه مس جنوب تهران / صدای شلیک گلوله در منطقه پیچید + عکس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز ؛ به نقل از رکنا، ساعت ۴ بعد از ظهر ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ماموران کلانتری ۱۷۴ قیام دست در جریان تیراندازی مرگباری قرار گرفتند و خیلی زود تیمی از ماموران به محل حادثه درمعدن مس در محدوده روستای چهل قز حاضر شدند.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که صاحب معدن، اگبر ۴۵ ساله هدف شلیک گلوله مرگبار و ضربات جسم نوک تیزی قرار گرفته است.
بدین ترتیبی تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران به دستور رییس شعبه ۱۰۱ دادگاه خاوران وارد عمل شدند.
کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت نگهبان معدن را که ماجرای مرگ صاحب معدن را به پلیس مخابره کرده بود هدف تحقیق قرار دادند و وی گفت: با وجود تعطیلی معدن ، صاحب معدن ساعت ۱۲ به معدن آمد و عنوان داشت که با دو نفر قرار ملاقات دارد و از من خواست تا آنها را به دفترش در داخل معدن راهنمایی کنم .
وی افزود:ساعت ۱۵ دو جوان با یک پراید به معدن آمدند و عنوان داشتند که با مقتول قرار ملاقات دارند آنها را به دفتر کار صاحب معدن راهنمایی کرده و خودم به کیوسک نگهبانی بازگشتم.
نگهبان معدن ادامه داد: هنوز نیم ساعت نگذشته بود که ناگهان صدای شلیک گلوله شنیدم و به سرعت خودم را به سمت اتاق مدیر رساندم که یکی از آنها با اسلحه ای که در دست داشت به سمتم من آمد و اسلحه را روی سینه ام گذاشت و مرا تهدید به مرگ کرد.
این نگهبان گفت: ۲ مرد سوار بر پراید پا به فرار گذاشتند و زمانیکه وارد دفتر رییس شدم پس از جستجو داخل اتاق با جسد صاحب کارخانه را در نزدیکی دیوار پشت میز پیدا کردم و خیلی زود پلیس را با خبر کردم.
کارآگاهان با اقدامات فنی و چهره نگاری به کمک مرد نگهبان معدن موفق شدند چهره فرضی ۲ جوان پراید سوار را به دست آورند.
در این مرحله ماموران به سراغ خانواده قربانی جنایت رفته و زمانیکه آنها عکس چهره نگاری شده متهمان رامشاهده کردند خیلی زود ۲برادر به نام های مجتبی ۳۷ ساله و مهدی ۲۵ ساله شناسایی شدند.
همین کافی بود تا ردیابی های پلیسی آغاز شود و روز ۶ خرداد ماه مخفیگاه ۲ برادر در منطقه اتابک ردزنی و در عملیاتی غافلگیرانه مهدی و مجتبی دستگیر شدند.
مجتبی ۳۷ ساله در اعترافات ابتدایی ادعا کرد که برادرش مهدی در این جنایت هیچ نقشی نداشته و بی گناه است.

مجتبی گفت: ۶ سال قبل قربانی جنایت در مغازه ام در منطقه اتابلک کار می کرد تا اینکه یک روز به سراغم آمد و با در دست داشتن سند یک معدن مس ادعا کرد صاحب یک معدن شده است.
وی ادامه داد: مقتول در آن زمان مقتول پولی برای سرمایه گذاری در معدن مس نداشت و من پیشنهاد سرمایه گذاری را به او دادم و قرار شد ۵ درصد از مالکیت معدن را به نام من ثبت کند.

قاتل جوان ادامه داد: با فروش خانه و مغازه هایم نزدیک به یک میلیارد تومان پول تهیه کردم همه را در معدن مس روستای چهل قز سرمایه گذاری کردم.
در این سال ها مقتول برای به نام کردن سهم من از معدن بهانه می آورد و این در حالی بود که همه حرفهایی که زده بودیم به صوررت لفظی بود و من هیچ مدرکی برای اثبات حرفها و گرفتن حقم نداشتم.
مجتبی گفت: چند روز قبل سال ۹۶ ، اسلحه را تهیه کردم و تا اینکه روز جنایت به خاطر ترسی که از مقتول داشتم با اسلحه که همراهم بود به دتفر کارش رفتم.
همراه برادرم وارد دفتر کاری صاحب معدن مس شدم و از او درخواست پول کردم اما متوجه شدم هیچ پولی در میان نیست و منکر هرگونه پرداخت پول و سهم داشتن من شده که به همین خاطر اسلحه را از زیر لباسم بیرون کشیدم و او را که روی صندلی نشسته بود به سمت دیوار پشتی دفتر کشاندم گلوله ای را در آنجا شلیک کردم.
وقتی مقتول روی زمین افتاد خودم را به بالای سرش رساندم و گلوله دوم را به سمت سینه اش شلیک کردم و سپس با چاقویی که همراهم بود چند صربه به پهلو و دست و گردن مقتول زده و در حالیکه برادرم با دیدن این صحنه شوکه شده بود به سرعت پا به فرار گذاشتیم.
بنا به این گزارش، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعترافات متهم اصلی پرونده در خصوص ارتکاب جنایت و به جهت انجام تحقیقات تکمیلی ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت”

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.