×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

۲ مرد جوان که در جریان جنایت‌های جداگانه‌ای دوست صمیمی‌شان را به قتل رسانده‌اند، به‌زودی در دادگاه کیفری محاکمه می‌شوند.
یکی از متهمان با انگیزه مالی و دیگری با انگیزه ناموسی دست به جنایت زده است.روز ۲۲دی‌ماه سال۹۵ به پلیس خبر رسید که جوانی ۳۴ساله در جنوب تهران با ضربات چاقو به قتل رسیده است. در همان تحقیقات اولیه معلوم شد که عامل این جنایت یکی از دوستان مقتول است که پس از قتل به مکان نامعلومی گریخته است.

با وجود این چند روز بعد کارآگاهان پلیس توانستند وی را ردیابی و دستگیر کنند. متهم به قتل در جریان بازجویی‌ها گفت با انگیزه مالی دست به قتل دوستش زده است. متهم ۳۰ساله ادامه داد: من اهل یکی از شهرستان‌ها هستم و مدتی قبل برای پیداکردن کار به تهران آمدم. ۲میلیون و ۷۰۰هزار تومان پول داشتم و چون در مسافرخانه می‌خوابیدم و جای امنی نداشتم پول‌هایم را به دوستم دادم تا برایم نگه دارد.

در مدت ۱۰روزی که در تهران بودم نتوانستم کار مناسبی پیدا کنم و از او خواستم پول‌هایم را پس بدهد تا به شهرمان برگردم اما او مدام امروز و فردا می‌کرد. من دیگر پولی برای مخارجم نداشتم و از او خواهش کردم زودتر پولم را پس بدهد ولی باز هم بهانه آورد تا اینکه روز حادثه جلوی خانه‌اش رفتم تا با او صحبت کنم و هر طور شده پولم را پس بگیرم ولی او با من درگیر شد. دوستم برایم چاقو کشید و به طرفم حمله کرد. من هم در دفاع از خودم چاقو را از او گرفتم و در کشمکشی که داشتیم چاقو به او برخورد کرد.

من بعد از این حادثه از ترس فرار کردم اما خیلی زود دستگیر شدم. در ادامه رسیدگی به این پرونده متهم صحنه قتل را بازسازی کرد و پرونده‌اش با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و قرار است به‌زودی محاکمه شود.

جنایت به‌خاطر رابطه مرموز
دومین پرونده‌ای که به‌تازگی روی میز قضات دادگاه کیفری قرار گرفته، مربوط به پرونده جنایتی است که با انگیزه ناموسی رخ داده است. تحقیقات در این‌باره از ۱۲مهرماه سال۹۵ همزمان با کشف جسد طناب‌پیچ‌شده مرد جوانی در حوالی شهرری آغاز شد. هرچند هنوز هویت مقتول مشخص نبود اما شواهد اولیه نشان می‌داد او در محل دیگری به قتل رسیده و در ادامه جسدش به آنجا منتقل شده است.

در چنین شرایطی تجسس‌ها برای کشف حقیقت آغاز شد. مأموران در چند روز بعد توانستند هویت مقتول را شناسایی کنند. هرچند خانواده‌اش اعلام کردند که او با هیچ‌کس خصومتی نداشته اما در ادامه شواهدی به‌دست آمد که نشان می‌داد وی با زن جوانی که همسر یکی از دوستان صمیمی‌اش بود، چند پیامک رد و بدل کرده است.

این موضوع می‌توانست سرنخ خوبی برای دست یافتن به کشف راز این جنایت باشد. به همین دلیل زن جوان بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او ادعا می‌کرد که از این جنایت چیزی نمی‌داند ولی در ادامه اعتراف کرد که شوهرش عامل اصلی این قتل است.

شوهر این زن بعد از قتل گریخته بود و هیچ‌کس از مخفیگاهش اطلاعی نداشت. با این حال ۱۳روز بعد مأموران توانستند مخفیگاهش را در شمال کشور شناسایی و وی را دستگیر کنند. او به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: وقتی تلفن همراه همسرم را دیدم متوجه رابطه مرموز دوستم و همسرم شدم.

همسرم را تهدید کردم که باید دوستم را به خانه‌مان بکشاند. او هم پذیرفت و روز حادثه درحالی‌که نمی‌دانست در خانه هستم به خانه‌ام آمد ومن غافلگیرش کردم و او را به قتل رساندم و با همدستی همسرم جسد را به اطراف شهرری بردیم. با وجود این ادعاها خانواده مقتول ادعا می‌کنند که فرزندشان قربانی اختلاف مالی شده است. در این شرایط پرونده به دادگاه کیفری یک فرستاده شد و قرار است این زن و شوهر به‌زودی محاکمه شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.