گزارش تصویری؛

محرم آمد و عیدم عزا شد

سرای فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک به یاد سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)، یکپارچه سیاه پوش شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهرنیوز؛ همگام با سنتی همیشگی و به یاد معصومیت های خاندان پاک نبی مکرم اسلام، امام حسین (ع) و 72 تن از یاران صدیق آن حضرت، سرای فرهنگی آسایشگاه خیریه کهریزک نیز سیاه پوش شد.

از آغازین روز ماه محرم الحرام و با استقبال چشمگیر مددجویان و کارکنان مجموعه، ویژه برنامه های مذهبی همچون نوحه سرایی و سوگواری در این مکان پر شور و احساس برگزار می گردد.

از این منظر و با حضور مداحان دوستدار خانواده بزرگ کهریزک، صفوف حاضرین در ویژه برنامه های عزاداری دهه اول ماه محرم الحرام هر روز فشرده تر از قبل می گردد.

حاج مصطفی خلیلی و نوجوان دوستدار اهل بیت(ع) امیر کرامتی از جمله مداحانی هستند که محرم امسال را ترجیح دادند در کنار سوگواران معلول و سالمند کهریزک در سرای فرهنگی این مجموعه خیریه باشند.

به رسم و سنت دوستداران اهل بیت (ع) و به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، دسته جات مختلف عزاداری از نقاط دور و نزدیک شهر راهی خانه دلها کهریزک می شوند تا همراه سالمندان، معلولین و بیماران مبتلا به ام اس از فیوضات سوگواری بر خاندان مکرم پیامبر عظیم شأن اسلام بهره مند گردند. همچنین مردم نوعدوست و پاک طینت شهر و دیارمان همچون همیشه از محل نذورات خود سهم ساکنان آسایشگاه را به مسئولین تغذیه این مرکز تحویل داده تا به مصرف مددجویان بستری در بخش های 24 گانه برسد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *