×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سر خط اخبار

مذاکره و چانه زنی بر سر دفاع موشکی یاوه گویی دشمن است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باقرشهر نیوز؛ آیت اله سید احمد موسوی امام جمعه باقرشهر در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: تقوا یک عنصر ارزشمندی است که خداوند در تمام قرآن مکررا و فراوان انسان‌ها و بشریت را به ویژه مومنین را به آن امر می‌فرماید به طوری که تقوا تبدیل شده به یک خاص الهی که خداوند همه را بر آن امر میکند، خداوند تقوا را از همه می‌خواهد، کلمه تقوا در خود نوعی محافظت است یعنی خودتان را نگهدارید، محافظت کنید. از چی خودتان را محافظت کنید؟ خودتان را از عذاب الهی حفظ کنید، مبادا که عوامر خدا را ترک کنید و نواحی را مرتکب شوید و مورد عذاب الهی قرار بگیرید، خداوند شدیدالعقاب است و این برای انسان‌ها هشدار است که باید توجه داشته باشیم، این نشان دهند اهمیت تقوا در دین می‌باشد.

امام جمعه باقرشهر در خطبه دوم گفت: امروز بنا به روایتی شهادت امام حسن مجتبی(ع) است، در روایتی از امام حسن مجتبی(ع) سوال شد مرووت(جوانمردی) یعنی چه؟ فرمود: بخل انسان در دینش، بخل در مال بد است، انسان از مال خود صدقه ندهد و کمک نکند این بخل است، امام بخل در دین خوب است یعنی انسان دین خود را حفظ کند، دین خود را برای دنیای دیگران از بین نبرد یعنی بخیل باشد و انسان مال خود را اصلاح کند. پس کسی جوانمرد است که دین خود را محکم نگه دارد، کسی جوانمرد است که اموالش را پاک کند و حقوق مردم را ادا کند.
وی در ادامه اظهار داشت: روز یکشنه آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی را در پیش داریم که باید از این مناسبت استفاده کنیم و کتاب‌های خوب و مذهبی و اسلامی را خریداری کنیم و استفاده کنیم، کتاب‌های علمی که سطح علمی و فرهنگی ما را بالا ببرد، که در سطوح مختلف کتاب‌های مختلفی نوشته و چاپ شده که باید خریداری و خوانده شود تا فهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه بالا برود تا بتوانیم از این طریق سطح معلومات، آگاهی و بصیرت خود را افزایش دهیم و کمکی هم به نویسندگان و انشارت توسط مردم شود.

آیت اله سید احمد موسوی با اشاره به روز نوجوان و جوان و روز بسیج گفت: هشتم آبان روز شهادت دانش‌آموز بسیجی محمد حسین فهمیده که در سال ۱۳۵۹ این جوان به شهادت رسید و این روز به نام روز جوان و نوجوان نامگذاری شده است، من نیز به جوانان و نوجوانان به ویژه بسیج دانش‌آموزی تبریک میگویم و باید رفتار جوانان و نوجوانان اهل بیت الگوی عملی‌ما باشد، رفتار این نوجوان شهید الگو برداری شده از جوان امام حسن(ع) است، بخاطر همین به کمر خود نارنک بست و زیر تانک دشمن رفت، تانک دشمنی که به سوی جبهه مسلمین و جبهه جمهوری اسلامی می‌آمد. ولذا حضرت امام خمینی(ره) در ستایش این دانش‌آموز بسیجی فرمود: رهبرما آن طفل سیزده ساله‌ای است که بمب به خود میبندد و تانک دشمن را منفجر میکند و توصیه میکنند به زنده نگه داشتن یاد و نام شهید دانش‌آموز شهید فهمیده از اصالت‌های دفاع مقدس است.

وی در ادامه اظهار داشت: توصیه من به بسیجیان، آموزش و پرورش یاد و نام شهید فهمیده را زنده نگه داریم و متصل کنیم به حضرت قاسم و نوجوانانی که در کربلا به شهدات رسیدند و به واقعیه عاشورا که همین نکته انقلاب اسلامی را به وجود آورده و حفظ میکند و استمرار می بخشد.

امام جمعه باقرشهر در ادامه گفت: هفته آیند روز پدافند غیر عامل است، پدافند غیرعامل یعنی دفاع در برابر دشمنی که حمله کرده که این دفاع گاهی عامل است و گاهی غیر عامل، دفاع عامل دفاع با تجهیزات نظامی است مانند: تفنگ، تانک، موشک و… نیروهای مسلح با سلاح‌ها و تجهیزات در برابر دشمن می‌ایستند از مرزو بوم دفاع میکنند، نوع دیگری ازدفاع که دفاع غیر عامل نام دارد که دفاع از امکانات و قدرت کشور با وسائلی غیر از تجهیزات نظامی است، اقدامات که تلفات و خسارات را به حداقل برساند. که باید آمادگی لازم را برای هرگونه اقدامات احتمالی را داشته باشیم و امکانات و زیر ساخت‌های کشور را حفظ کنیم. کارکردهای پدافند غیرعامل دفاع از جان مردم است، یعنی باید اقداماتی به کارببریم تا کمترین تلفات در ایام جنگ را داشته باشیم، حفاظت از زیرساخت‌های حیاطی، حفاظت از تسیسات و تجهیزات، حفاظت سایبری، حفاظت شهر، تداوم اداره مدیریت مردم، تداوم شبکه‌های اطلاع رسانی، تامین نیازهای مردم، پایدار سازی مدیریت عالی کشور، استمرار خدمات ضروری برای مردم است.

آیت اله سید احمد موسوی با اشاره به فرمونده مقام معظم رهبری که قدرت نظامی کشور قابل چانه زنی نیست گفت: زمزمه‌های در امریکا و اروپا در مورد مذاکرات نظامی در آستانه سفر رئیس جمهور فرانسه که در مصاحبه خود گفته بود در درمورد توفق موشکی و نظامی ایران میخواهیم مذاکره کنیم، جواب قاطع مقام معظم رهبری نیز فرموده: قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره و چانه زنی نیست، ما باید قدرت دفاعی و نظامی خود را افزایش دهیم چون خاطره تلخی داریم همین فرانسه به دشمن ما هواپیما قرض داد، هواپیماهای سوپر استاندارد هواپیماهایی که در جنگ‌ها مرسوم نیست که تجهیزات نظامی را قرض دهند. تا در دریا کشتی‌های ما را بزنند. ولی هیچکس به ما کمک نکرد ما خودمان بودیم و این رزمندها که از کشورمان دفاع کریدم، این خاطره تلخ را در حفاظه سیاسی و تاریخ سیاسی خودمان داریم، همین برای ما تجربه شده است تا هر کشور از ما بخواهد دفاع موشکی خودمان را کنار بگذاریم حرف یاوه‌ای است، و قابل پذیرش و مذاکره نیست.

وی در پایان گفت: دشمنان ما بداند آن روزی که ملت ما در ایران اسلامی در برابر نظام شاهنشاهی ایستاد نظامی که تا بن دندان مصلح بود و این مردم با سنگ در مقابل شاه آمریکایی و دولت آمریکایی مبارزه کردند و امروز که ما موشک‌های دوربورد داریم بداند که هرگز ما عقب نشینی نخواهیم کرد و کوتاه نخواهیم آمد. جمله دیگر مقام معظم رهبری امنیت بستری برای رشد همه عناصر قدرت و پیشرفت است.

افراد حاضر در نماز جمعه این هفته باقرشهر مجتبی پرک رئیس شورا، حسین گراوند، عین الله آقاپور و ابراهیم قدرتی عضو شورای اسلامی باقرشهر بودند.

 

انتهای متن/*

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.